Arabamdaki Sorunlar

ibrahim37

Azimli Üye
Arkadaşlar ben arabamdaki ufak tefek sorunları yazıcam sizce normal mi bunlar yoksa anormal mi?Arabam şuan 8.500 km'de kısmetse 10.000 lik bakımda hepsine baktırıcam.Sorunlarımı yazayım.

1-)Sol arka sürgülü kapıdan gıcırtı gibi ses geliyo.(Bozuk yollarda falan çok ses yapıyo sanki bi yere sürtüyo gibi)
2-)Sağ ön cam açıkken gene aynı gıcırtı gibi ses yapıyo.(Kapalıyken ses yok)
3-)Sol ön şöför kapısı diğer kapıyla eşit deil sanki 2 sinide açıp baktım.Şöför kapısı açılında aynanın ordaki lastiğe sürtüyo.Diğer kapıda 2 santim kadar mesafe var.
4-)Arabamın frenlerinden cıyık cıyık diye acayip bi ses geliyo.
5-)Son olarakta arabamın iç plastik yerleri çok çabuk çiziliyo.

mehmet zahit

Onursal Üye
camlar açıp kapatırken ses yapıyorsa toz girmiştir,frenlerden geliyosa ses disklere toz kaçmıştır...

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
kapıları yağlatın kapı lastiklerini slikonlayın sesler kesilir

plastikler çiziliyor demişsiniz çizmemek sizin elinizde ona yapacak bişey yokki ama biz 6 yıl d1 96 binde sattık hiç biyeri çizilmedi çok şükür d2 de 140 binde idi onunda plastiklerinde çizik yoktu

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
geçmiş olsun. tipik safeline problemleri. forumda daha kaç kişi benzer sorunlarını dile getirmişti. keşke yeni kasa tercih etseydiniz.

ibrahim37

Azimli Üye
Mesajlar için sağolun en kısa zamanda servise götürüp ayarlatıcam.İnşallah başka bi sorun çıkarmaz bu doblo.*no*

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
dost acı söyler derler. sürücü koltuğu problemi de çok meşhur safeline ın. inşallah başka sorun çıkmaz ve bunlarda hallolur.

ibrahim37

Azimli Üye
dost acı söyler derler. sürücü koltuğu problemi de çok meşhur safeline ın. inşallah başka sorun çıkmaz ve bunlarda hallolur.

aynen öyle.keşke baştan bakaydım ne gibi sorunlar çıkar falan diyede ama acelemize geldi bu arabayı alırken fazla araştıramadık ama hayırlısı inşallah başka bişey çıkmaz.Bu arada sürücü koltuğunu yazmayı gerek duymadım onun çözümü yoktur zaten.:D

ademozkaragul

Saygın Üye
Doblo
Adı
adm
Kan Grubu
B RH -
Meslek
Gümrük Komisyoncusu
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
bordo
bu fiat bu koltuklarda problem olduğunu bildiği halde hala piyasaya sunuyor.yeni kasalarda da saftline modeli çıkmış demekki ondanda uzak durmak gerek.Madem bukadar arıza çıkartan koltuk koyacağına ekmek kasası koysun daha iyi hem malzeme parası uyguna gelir.fiata tasarruf teklifimdir.:mad:

bozlakci

Daimi Üye
bi arabanın koltukları nasıl sorunlu olabilir ya en basit şey . bazı fiat mühendisleri sıkıntılı.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
iyide koltukta ne gibi sorun var ben 1 kişi haricinde kimseden duymadım ayrıca d1 d2 lerin hepsinin koltukları aynı d1 de d2 de kullandık hiç sorun yaşamadıkki bu kadalarda hiç orun çıkmaz ALLAH a şükür d3 tede bi problem yok

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
ben de bi sıkıntı yaşamadım aracın koltuklarıyla ilgili ama 2011-2012 safeline kullananların çoğundan duydum bu koltuk sorununu.

iissoo

Onursal Üye
Adı
İsmail
Meslek
iklimlendirme
Modeli
Renk
Beyaz
hele bızım safelne hersey soruunlu :D detaylı yazmaya gerek dymuyorm

metekose

Saygın Üye
Adı
Mete Köse
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Esnaf ve Sanatkar
Modeli
Araç Yılı
2005
arkadaşlar ben de birşey keşfettim; arka yanlardaki emniyet kemerleri kaportaya ve birbirine çarptıkça ses yapıyor. ben de kapılardan geliyor sandım ama o imiş.

geçmiş olsun.

globetroter

Saygın Üye
şu d3 lerde gündüz farı hiç hoşumagitmedi.adam gibi parkları ayır yani. göstergeler çok karanlık kalıyor ille kısaları yakacan sabah sabah...