Araba soğukken beyaz duman ve rölanti dalgalanması

cemalyilmaz9

Yeni Üye
Doblo
Adı
Cemal Yılmaz
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Sabahları araç soğukken (soğuk havalarda) araç beyaz duman atıyor ve ufak ufak gaz veriyor rölanti dalgalanması oluyor ufaktan 800 le 1000 devir arası ısınınca geçiyor gün boyu daha yapmıyor sebebi ne olabilir araç e5 Doblo 1.3

FurkannC

Daimi Üye
Doblo
Adı
Furkan
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Soğuk olduğu için normal.
Yine de bujilere baktırmakta fayda var.

doblocu41

Azimli Üye
Doblo
Adı
kadir
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
beyaz
Aynı sorun bendede var.motorcu enjektör dedi bir kaç gün içinde baktiracagim.buraya yazarım

cemalyilmaz9

Yeni Üye
Doblo
Adı
Cemal Yılmaz
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Aynı sorun bendede var.motorcu enjektör dedi bir kaç gün içinde baktiracagim.buraya yazarım
bende gösterdim enjektör dediler ya meme değişicek yada temizlenicek dediler temizleme işlemi yaptılarsa hemen gıdıp bende yaptırayım suan memeler cebi yorar

doblocu41

Azimli Üye
Doblo
Adı
kadir
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
beyaz
Euro5 lerde tamir olmuyor Muş.euro4 takiyorlarmis.randimanli değil dedi birmuddet sonra tekrardan bozulur dedi.degismek mantıklı.sikinti yaratmaz pek dedi.ne zaman çalışmama sorunu olursa o zaman değiştirme zamanı gelir dediler

doblocu41

Azimli Üye
Doblo
Adı
kadir
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
beyaz
Euro5 lerde tamir olmuyor Muş.euro4 takiyorlarmis.randimanli değil dedi birmuddet sonra tekrardan bozulur dedi.degismek mantıklı.sikinti yaratmaz pek dedi.ne zaman çalışmama sorunu olursa o zaman değiştirme zamanı gelir dediler
0445110183 şu kodlu Euro 4 olanlar uyumlu diye bir yerde okudum.hatta Euro 5 lerden daha iyi uyum sağlıyor Muş.istanbuldaysan orada pompacilara danış

Mertooo

Saygın Üye
Adı
Mert
Sabahları araç soğukken (soğuk havalarda) araç beyaz duman atıyor ve ufak ufak gaz veriyor rölanti dalgalanması oluyor ufaktan 800 le 1000 devir arası ısınınca geçiyor gün boyu daha yapmıyor sebebi ne olabilir araç e5 Doblo 1.3
Hiç canını sıkma bendede ayni gitmedigim yer kalmadı normal durum sabahlari arac sogukken yapmadı çooook normalmiş bir nevi yoğuşma yani hiç masraf etme aracın normal gecenlerde 1 haftalık aracı test ettim 3 derece havada bile aynı şeyi yaptı servise götürdük normal ve sağlikli oldugunu ogrendik kafana takma ustalar masraf çıkarmak icin yer ariyo

cemalyilmaz9

Yeni Üye
Doblo
Adı
Cemal Yılmaz
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Hiç canını sıkma bendede ayni gitmedigim yer kalmadı normal durum sabahlari arac sogukken yapmadı çooook normalmiş bir nevi yoğuşma yani hiç masraf etme aracın normal gecenlerde 1 haftalık aracı test ettim 3 derece havada bile aynı şeyi yaptı servise götürdük normal ve sağlikli oldugunu ogrendik kafana takma ustalar masraf çıkarmak icin yer ariyo
1 Buçuk aydır kullanyorum bu şekilde arıza ışığı falan yok önümüz yaz bakalım ne olucak devam

erkankaracan

Yeni Üye
Doblo
Adı
Erkan
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Aynı problem ben de de var aracım 2016
Hatta şirketteki 16 doblonun neredeyse hepsinde var bu problem.
Egr valfinden şüphelendim geçen valfe giden kabloyu çıkardım düzeldi.
Servise durumu anlattım fakat çözüm bulamadılar.

Mertooo

Saygın Üye
Adı
Mert
Aynı problem ben de de var aracım 2016
Hatta şirketteki 16 doblonun neredeyse hepsinde var bu problem.
Egr valfinden şüphelendim geçen valfe giden kabloyu çıkardım düzeldi.
Servise durumu anlattım fakat çözüm bulamadılar.
Benim sorun kendi kendine düzeldi dpf kendini temizliyormus

my93

Aktif Üye
Fiorino
Adı
MUHARREM
Kan Grubu
0 +
Meslek
Bankacı
Aracınız
Fiorino
Modeli
Pop
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2019
Renk
Beyaz
Merhabalar

ismim Muharrem Balıkesir de ikamet ediyorum. ekim ayinda 2019 model fiorino aldim 78 binde e6 motor 95 bg olan modelden. araci aldigimda az biraz süphelenmistim ama yağ fitre degistirdikten sonra sorun kalmaz diye düşünmüştüm.

Zaman gectikce ses fazlalasti sorunum benzer hatta ayni söyle ifade edeyim sizlere resim ve videolardan da daha net anlayacaginizi düşünüyorum.

sabah ilk calismada uzun surede rolantide calisirsa ya da az bir hareketlenip durunca sesler basliyor. deneme amacli araci az hareket ettirip durdugumda egzosdan beyaz duman geliyor ve ara ara gaz veriyor kendi kendine al ver yapiyor yani, o zaman 3500 devir 5 dk falan calisinca dumanda kesiliyor sesde gidiyor motor rahatliyor.
Aracda rolantide al ver basladiginda asagidaki resimde daire icine aldigim kol ileri geri oynuyor parcanin ne oldugunu bilemedim ben.
videolarda motor kismi gözüken videoda ses 13 snde basliyor kadranin gözüktüğü videoda da o sesin iç yansimasi moralimi bozuyor isikda durunca el freni cekip 1500 2000 devirde kendim bagirtiyorum rezil olmamak icin :)

Araçda p2002 madde sensör hatasi veriyor ama motor ariza ışığı yanmıyor. Yetkili servis madde sensörü icin fabrikada calisma yapildigi söyledikleri icin madde sensörü denilen seyide degistirmedim madde sensörü nün nerede olduğunu dahi bilmiyorum :)

Sizlerde durum nedir Nasil bu sorunu cözebilirim fikirlerinizi bekliyorum.