araba gaz yemedi stop etti

sarslan103

Azimli Üye
arkadaşlar geçenlerde yazmıştım yük basıncı arızası diye turbo basınç sensörü değiştiğinde hiç bi sıkıntım kalmamıştı geçen sabah normal bir şekilde arabayı çalıştırdım geri geri çıkarken araba gaz yemedi stop etti bi dahada çalışmadı sonra usta geldi çektik sanayiye arka mazot deposunun ordaki pompa sıkıntılı dedi değiştirdik araç normal bi şekilde çalışıyor ancak kanı gibi hareket ediyor gitmiyor ölü gibi hele bir ve 2. viteste zorla gidiyor 3 ten sonra açılır gibi yapıyor ama tatsız bi şekilde kaç usta kontrol etti baktı bişey yok biraz gezdi felan zorladı arıza ışığı yanmıyordu zorladıktan sonra arızada yandı ancak bilgisayara bağlıyoruz hiç bir sorun bulmuyor ama araba ölü gibi usta ankara ostimde pompacıya götür onun cihazıyla baksın dedi bi kaç gün sonra götürecem ama ondan önce sizden fikir alayım dedim neden olabilir. ayrıca bu arıza olmadan bi gün önce mazotu farklı yerden almıştım geldim kapının önüne bıraktım bu sorun oluştu aracım 2004 1.9 jtd

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
geçmiş olsun.yakıttan da yapabilir ama yine de bilgisayara bağlatın.

wilyimc

Daimi Üye
Adı
Tayfun Aktürk
Modeli
Renk
Metalik Siyah
Biz de önceden d1 1.9 doblo vardı bir gün pikniğe giderken sizinkine benzer bir durum yaşadık. Araç gaz yemiyordu. Çalışıyordu ancak ilerlemiyordu. Sonra araçtan anlayan bi abimiz el çabukluğuyla mazot filtresiyle uğraştı. Anladık ki içine pislik kaçmış. Temizlenince araç eski haline döndü. Aynı sizin gibi farklı bir yerden almıştık mazotu.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Bi ihtimal mazot filitresinin değiştirin deneyin pislik olabilir

prensugur

Azimli Üye
Mazot filtresi. arıza lambası yanmıyorsa mazot filtresi. yanıyosa zaten iş sakat. o zaman turbodan başlayıp gaz pedalına kadar gitmek gerek.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
arkadaşlar geçenlerde yazmıştım yük basıncı arızası diye turbo basınç sensörü değiştiğinde hiç bi sıkıntım kalmamıştı geçen sabah normal bir şekilde arabayı çalıştırdım geri geri çıkarken araba gaz yemedi stop etti bi dahada çalışmadı sonra usta geldi çektik sanayiye arka mazot deposunun ordaki pompa sıkıntılı dedi değiştirdik araç normal bi şekilde çalışıyor ancak kanı gibi hareket ediyor gitmiyor ölü gibi hele bir ve 2. viteste zorla gidiyor 3 ten sonra açılır gibi yapıyor ama tatsız bi şekilde kaç usta kontrol etti baktı bişey yok biraz gezdi felan zorladı arıza ışığı yanmıyordu zorladıktan sonra arızada yandı ancak bilgisayara bağlıyoruz hiç bir sorun bulmuyor ama araba ölü gibi usta ankara ostimde pompacıya götür onun cihazıyla baksın dedi bi kaç gün sonra götürecem ama ondan önce sizden fikir alayım dedim neden olabilir. ayrıca bu arıza olmadan bi gün önce mazotu farklı yerden almıştım geldim kapının önüne bıraktım bu sorun oluştu aracım 2004 1.9 jtd

depodan değiştirdiğiniz yeni pompa orijinal mi,yan sanayi mi,çıkma mı?değiştirilen parçayı tekrar bi kontrol edin.sorun orada değilse mazot filtresine bi bakın.hatta bana sorarsan ilk bakmanız gereken yer mazot filtresiydi.depodaki pompanın neden arızalandığı konusunda ustanız ne dedi?

sarslan103

Azimli Üye
ustam depodaki pompa yı açıp bi temizledi ondan sonra araba çalışınca sorun burdan dedi ben ordan olduğunu düşünmüyordum ama arabayı çalıştırınca bişey diemedim sonra araba gaz yemeyince arızalı bar düşük geliyor ondan böle yapıyo olabilir dedi tamam dedik değiştirdik ama farketmedi hala tekliyor gibi gaz yemeden hareket ediyor 3.vitesten sonra açılır gibi oluyo ama eskisi gibi değil turbosuz araç gibi arıza lambası yanmıyordu hiç depompayı değiştirdikten sonra usta denemeye çıktı orda zorladı biraz kökledi gaza kara duman ata ata gitti geldi arıza yanmış cihaza bağlıyoruz hiç bir arıza bulmuyor .

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
mazot filtresini değiştirin.sorun düzelmez ise aracın deposuna wurth diesel enjektör temizleyici katkı koyup üstüne depoyu fulleyin.mazot lambası yanana kadar yeni mazot almayın.mazot yarı depo civarına gelmeden sorunlarınız büyük ölçüde çözülecektir.bu işlem sonunda sorunlarınız çözülmez ise pompacıya gidin.

sarslan103

Azimli Üye
tamam dediğinizi yapacam ondan önce dün babam ustaya götürmüş mazotu farklı yerden aldık böle oldu demiş oda depoyu yarıla içinede 10 numara yağ attır temizlesin demiş ben anlamadım 10 numara yağ temizlermi acaba önceki güne göre biraz daha düzelme var araçta bu mazotu bitirip dediğinizi yapacam

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
tamam dediğinizi yapacam ondan önce dün babam ustaya götürmüş mazotu farklı yerden aldık böle oldu demiş oda depoyu yarıla içinede 10 numara yağ attır temizlesin demiş ben anlamadım 10 numara yağ temizlermi acaba önceki güne göre biraz daha düzelme var araçta bu mazotu bitirip dediğinizi yapacam

10 numara yağın enjektörleri temizlediğini daha önce kulaktan dolma duymuşluğumuz var.ancak 10 numara yağın yanması sonucu daha fazla kurum oluşur.en sağlamı wurth enjeksiyon temizleme katkısıdır.zaten bu katkı 40 liradır.sen yarım depo 10 numara yağa kaç lira vereceksin?her şeyin sağlamını yapmakta fayda var.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Bence kesinlikle yağ koymayın