antifriz eksilmesi ve yerinin tesbiti

yusufum24

Aktif Üye
Adı
ahmet
Modeli
Renk
SİYAH
İyi günler canlar nasilsiniz.dun aksam arabami parkettikten sonra motorun altina antifiriz damladigini farkettim.sabah araci çalıştırip gidip geldikten sonra arabayi parkettikten sonra gene damladigini gordum.araci stop ettigim zaman damlatiyor.resimi yukleyecem insaellah.tahminim su büyük demir boru ile plstk hortumun birlestigi yerdeki kelepceden geliyor.benide sogutuyo ya halbuki seviyorum keratayı

Dosyalar

• 20150329_114308.jpg
    20150329_114308.jpg
    810,7 KB · Okunma: 54
  • 20150329_114459.jpg
    20150329_114459.jpg
    1.012,8 KB · Okunma: 44

yusufum24

Aktif Üye
Adı
ahmet
Modeli
Renk
SİYAH
@yusufum24
Birde arkadaslar bu sızıntı yı yapmadan önce yol blgblg.da DBF kontrol ediniz motoru çalışır halde bırakın uyarı si yazdi peki bu ne demek oluyor.gerci ariza lambasi daha sonra sondü.ilgisi olabilirmi

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
@yusufum24

BDF?PDF olmasın...

dostum sızıntı kaynağı fotoğraftan belli olmuyor.gözle görülmesi lazım.dağılmasına bakarsak boru sızıntısı olmayabilir.devirdaime de bakmak lazım.

yusufum24

Aktif Üye
Adı
ahmet
Modeli
Renk
SİYAH
Raptor kardes ilk sızıntı o kelepcenin oradaydi gördum fakat ikinci sızıntı da tam belirleyemedim gene oradan mi degilmi.cunku genis bir alana yayilmis bu sefer Ve o civarda damlaciklar var di hayirlisi yarin baktiracak babam.

yusufum24

Aktif Üye
Adı
ahmet
Modeli
Renk
SİYAH
selamünaleyküm raptor kardeş aracı babam baktırmış radyatörde çatlak varmış.bir katkı maddesi varmış onu dökecekler bir kaç gün deneyecez eğer sızıntı kesilmezse değişecekmiş. Fakat sızıntı çok bana kesmeyecek gibi geliyor bana marka tavsiyeniz var mı ve fiyatlar ne alemde bilginiz var mı?

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
@yusufum24

marka tavsiyemi söylüyorum:

erzincanda eski otobüs terminalinin arkasındaki sanayide opar bayii var.oradan orijinal bir radyatör alıp,oparcının karşısındaki arada,erk otoda montajını yaptırırsan sorun çözülür.erk oto yada eroto olacak.gelsem dükkanı hemen bulurum ama adını tam hatırlayamadım.çok güzel abilerdir ve çok iyi işçilikleri vardır.eskiden yetkili tofaş servisiydiler diye hatıtlıyorum.onların bir arka arada özel peugeot-citroen servisi de var.onlarda yeni turbo dieselden anlarlar.

yusufum24

Aktif Üye
Adı
ahmet
Modeli
Renk
SİYAH
raptor ,oparın karşısında erkan var radyatörcü samimi arkadaşım zaten o değiştirecek.bu arada Erzincan'ı da iyi biliyorsun ha :)) benimde Trabzon sanayide japon arabalarına bakan babamın Teyze oğlu var gidip geliyoruz. Fakat radyatöre koydukları ilaç galiba sızıntıyı kesti bir daha sızdırana kadar devam...

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
geçmiş olsun. DPF dir.ve araç bu uyarı süresince stop edilmemeli.o zaman bizimkilerde de olmalı.aracınız kaç km de?

yusufum24

Aktif Üye
Adı
ahmet
Modeli
Renk
SİYAH
Mehmet biraz yoğunum açıkçası bakamadım henuz.tecrubeli arkadaş lar bu konuda bize bilgi verebilir zannediyorum.bu arada arac 69 binde.

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
Bununla geçmiş olsun. Rabbim daha büyük sıkıntılardan korusun hepimizi :)

efsane05

Onursal Üye
Adı
Ahmet KELEŞ
Modeli
Renk
SİYAH-VİP
@MEHMET78

özelikle soğuk havalarda sabah çalışırken benim dobide bazen abs bazen ebd uyarısı veriyor 1 saniye sonra susuyor.sadece soğukken ve soğuk havada yaptığı için önemsemedim

yusufum24

Aktif Üye
Adı
ahmet
Modeli
Renk
SİYAH
Selamunaleykum.Dun arac gene dpf (dizel partikul filtresi) temizligi uyarisi verdi.adminlerime ve ustalarima soruyorum.
1.dpf temizligini nasil yapacam
2.fan motoru daha arac tam ısınmadan calismaya basliyor.bu durum (dpf temizligi)ile alakali bir sorun mu yoksa baska mi...yardımlarınız icin ttsk.ederim.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
@yusufum24

sen bişey yapmıyorsun,pdf dolunca araç kendiliğinden boşaltıyor.boşaltırken bilgisayarda zaten sana uyarı veriyor.arabanın dediğini yapsan yeter.

yeni arabalar bizaden akıllı.eskiden arabaları biz yönetiyorduk,şimdi arabalar bizi yönetiyor.

Way arkadaş!!!

yusufum24

Aktif Üye
Adı
ahmet
Modeli
Renk
SİYAH
@RAPTOR
Haklisin bizden akillilar keratalar.peki su fan acma isi nasil olacak ne yapayim daha tam isinmadan fan aciyor ve cok gurultulu calisiycalisiyor.iceridekileri rahatsiz edecek kadar.birde arabayi stop edince de cok pis koku yayiyor.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
@yusufum24

erken açma olayı fan müşüründen yada fanın fişindeki bir şaseden olur.koku olayı biraz karışık.fanın rulmanı gitmiş olabilir.palleri bozuktur,sürtme yapıyorsa ses ve koku yapar.aracı görmek lazım.radyatörü yaptırdığınız arkadaşa gösterin.

yusufum24

Aktif Üye
Adı
ahmet
Modeli
Renk
SİYAH
@RAPTOR
Tamam gardasim benim hayirlisi.yaw ben alismaya calistikca o beni sogutmaya calisiy ...

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
@yusufum24

gardaş erzincanda araba saklamak zor.belediye yolları yapmadıktan sonra sen istersen tank sür,onuda bozarsın.