Doblo Antifiriz Seviyesi Ne Olmalı / Karışım Oranı Nedir?

ATAKAN YAVUZ

HAMDİ BÜKLÜ
Doblo
Adı
HAMDİ BÜKLÜ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Basın Mensubu(ALTAŞ TV)
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
GRİ (GRANİT)
Herkesin Bildiği Üzere Kış Gelse de Mevsim Normalinde Gitmiyor. Geçtiğimiz Gün Doblo'mun Antifirizini Tamanen Yenilettim. Ancak Kutuyu Tam Dolum Bırakmışlar, Ustaya Sordum; Neden Böyle. O da Zamanla Dolaşır ve Düzene Girer Dedi. Dediği Gibi 10 Gün İçinde Azalma Oldu Ama Şuan Maximum Seviyesinin İki Parmak(3cm) üstünde. Bunu Bir zararı Olur Mu. Bunu Ben Dengeleyebilir miyim. Ve Nasıl Yapıldığını Anlatır mısınız

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Ben bulunduğum bölge itibariyle full antifiriz kullanıyorum d2 kasa doblo var 5lt alıyor.Antifirize tam görevi yerine getirmesi için su katmak yerinde olur donma derecesi artar bazı markalar karışım şeklinde yaparlar mesela dün ben değiştim Redblue kullandım su karışımlı antifiriz böyle bir karışım eklerseniz saf su katmanıza gerek yok ama saf antifiriz olursa 3 litre antifiriz 2 litre saf su katılabilir bu donma katsayısını artırır.Sistemde hava olduğu için aracı kullandığınızda fazla olan kısım normal seviyesine iner usta ondan normale döner dedi ama antifiriz kolay eksiltme yapmaz buharlaşmadığı için su olsa seviyenin bile altına inerdi .Sizde biraz üzerinde kalmış bu sorun etmez ama ola ki bir hararet durumunda genleşme kabında yeterince yer olmadığı için kapağa zarar verebilir yada zayıf bir yeri patlatır bu hararet durumda geçerli.Normal seviyeye indirmek için kalorifer peteğine giden hortumda hava alma yeri var vidalı tıpadır orayı açıp normal seviyesine getirebilirsin

Son düzenleme:

ATAKAN YAVUZ

HAMDİ BÜKLÜ
Doblo
Adı
HAMDİ BÜKLÜ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Basın Mensubu(ALTAŞ TV)
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
GRİ (GRANİT)
Ben bulunduğum bölge itibariyle full antifiriz kullanıyorum d2 kasa doblo var 5lt alıyor.Antifirize tam görevi yerine getirmesi için su katmak yerinde olur donma derecesi artar bazı markalar karışım şeklinde yaparlar mesela dün ben değiştim redblue kullandım su karışımlı antifiriz böyle bir karışım eklerseniz saf su katmanıza gerek yok ama saf antifiriz olursa 3 litre antifiriz 2 litre saf su katılabilir bu donma katsayısını artırır.Sistemde hava olduğu için aracı kullandığınızda fazla olan kısım normal seviyesine iner usta ondan normale döner dedi ama antifiriz kolay eksiltme yapmaz buharlaşmadığı için su olsa seviyenin bile altına inerdi .Sizde biraz üzerinde kalmış bu sorun etmez ama ola ki bir hararet durumunda genleşme kabında yeterince yer olmadığı için kapağa zarar verebilir yada zayıf bir yeri patlatır bu hararet durumda geçerli.Normal seviyeye indirmek için kalorifer peteğine giden hortumda hava alma yeri var vidalı tıpadır orayı açıp normal seviyesine getirebilirsin
Teşekkür Ederim