Ani kalkışta sola hamle yapma.

hasan kara

Azimli Üye
Adı
hasan
Kan Grubu
AB RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
Merhaba arkadaşlar. 1.6 premio 1. Viteste Ani kalkışta gaz vermeye devam ettiğimizde sola hamle yaptı araç. Direksiyon sağa kırıp toparladım. Sebebi ne olabilir sizce. Bir kaç gün önce uzun yolda giderken soldan şöför koltuğu altından tak tak diye bir sefere mahsus ses geldi.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Direksiyon hafif sola dönük ise o tarafa yönelmiş olabilir. Rot balans kontrol edilebilir.

Sefa cenikli

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sefa
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Sağlık Teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Aks
Merhaba arkadaşlar. 1.6 premio 1. Viteste Ani kalkışta gaz vermeye devam ettiğimizde sola hamle yaptı araç. Direksiyon sağa kırıp toparladım. Sebebi ne olabilir sizce. Bir kaç gün önce uzun yolda giderken soldan şöför koltuğu altından tak tak diye bir sefere mahsus ses geldi.
Aks boşa çıkmıştır bir yere vurmadı ise ve sorun tekrar etmiyorsa sorun olmaz devam ediyor ise on düzeneği kontrol ettirin en kısa zamanda

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Sağ sol salıngaç takımını kontrol ettirin

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Direksiyon hafif dönük bunu yaptıysa normal ne tarafa donukse oraya çeker düz dururken bunu yaparsa on takımlar kontrol ettirilebilir.

serkan8320

Pamukkale Temsilcisi
Yetkili Kişi
İlçe Temsilcisi
Doblo
Adı
Serkan Kaçar
Kan Grubu
0 +
Meslek
Çiçekçi-Esnaf
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Kahverengi
Aracın hangi tekeri patinaja sararsa o tarafa yönelir. Gelen ses aks olabilir, esp sistemi olabilir. Dikmeler olabilir. Bakmak lazım.

sukru56

Onursal Üye
Doblo
Adı
mehmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
beyaz
Ben de de özellikle tepe de ani kalkışta tekerler patinaj yaptığında dediğiniz gibi sola kaçmaya çalışıyor gibi ve hemen toparlamaya çalışıyorum .Hatta ne yalan söyleyeyim öyle bir altımdan kaçmak istiyor ki araç o gücü hissetmek hoşuma gidiyordu. Bunun bir sorun olduğunu düşünmemiştim. Bence normal bir durum. Tekerler güç gidiyor ama araç ilerlemiyor. Direksiyonun hangi tarafa dönük olduğu yolun eğimi vs sebebiyle bu oluyor.Tabi ki uzmanı falan değiliz varsa bir problem ben de yaptırmalıyım demek.

burakd

Aktif Üye
Doblo
Adı
Burak Döker
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama Conformatic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
Eger on duzende bir sorun yoksa yolun sag tarafi tozlu vs olabilir veya on sag lastik havasi soldakinden farkli veya yanlissa yere iyi tutunamayabilir. Ya da bazi yollarda ozellikle sicak bolgelerde hep kamyonlarin gectigi guzergahlarda gozle zor gorulen lastik genisliginde asfaltin agirliktan dolayi hafif gocmesiyle tren yolu gibi kanallar olabiliyor ve bu kanallara denk gelince arac kendi o yola giriyor ve tren gibi o istikamete devam eder.