ani fren

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
işte bu.......herkez herşeyi bilemez...aslolan ....haddini bilmektir.......tebrikler oğuz...

teşekkürler abi daha ondan çok şey öğrenecez*tup*

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
kesinlikle kardeşim ...kesinlikle....

mali_55

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
usta bilgili deneyimli mütevazi... çırak azimli arştırmacı bir o kadar saygılı haddini bilir... team doblonun geleceği garanti inşaallah...*tup**tup**clap2**clap2**clap2*

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
usta bilgili deneyimli mütevazi... çırak azimli arştırmacı bir o kadar saygılı haddini bilir... team doblonun geleceği garanti inşaallah...*tup**tup**clap2**clap2**clap2*

teşekkürler abi

ustaya saygılı olacan ki bişeyler öğrenesin

mali_55

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri

teşekkürler abi

iyi yoldasın kardeşim devam böyle... inşaallah iş hayatına da yansıtırsın bu halini ve başaralı olursun...

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE

teşekkürler abi

iyi yoldasın kardeşim devam böyle... inşaallah iş hayatına da yansıtırsın bu halini ve başaralı olursun...

inşallah abi biyere kapak atsak bakalım hayırlısı servislerin servis danışmanı bölümüne başvuruyorum haber bekliyoruz bakalım inşallah bi iş bulacaz

mali_55

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri

teşekkürler abi

inşallah abi biyere kapak atsak bakalım hayırlısı servislerin servis danışmanı bölümüne başvuruyorum haber bekliyoruz bakalım inşallah bi iş bulacaz

inşallah kardeşim Allah gönlüne göre versin... sen zaten teamdoblo servis danışmanlarından biri olarak baya tecrübelisin aslında... CW'ne bunu damı yazsan acaba..:);)

dadashiko

Aktif Üye
Doblo
Adı
hikmet
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
gri
oğuz abs simğesi var kontağı açtığımda ışık yanmıyor.ozaman yok heralde

birde bana tam arabanızın hangi modelde olduğunu yazarmısınız

siz vip yazmışsınız ama kırımı renkli vip yok

sizin araba orjinal mi sonradan açmamı bunlarıda yazarsanız daha iyi olur
oğuz kategoride olmayınca vip yazdım
2004 model doblo combi 1.9 jtd tek sürgülü kapı arka çift kapı kırmızı(ateş) km 52045

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE

teşekkürler abi

inşallah kardeşim Allah gönlüne göre versin... sen zaten teamdoblo servis danışmanlarından biri olarak baya tecrübelisin aslında... CW'ne bunu damı yazsan acaba..:);)

amin

olabilir aslında abi

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
oğuz abs simğesi var kontağı açtığımda ışık yanmıyor.ozaman yok heralde

birde bana tam arabanızın hangi modelde olduğunu yazarmısınız

siz vip yazmışsınız ama kırımı renkli vip yok

sizin araba orjinal mi sonradan açmamı bunlarıda yazarsanız daha iyi olur
oğuz kategoride olmayınca vip yazdım
2004 model doblo combi 1.9 jtd tek sürgülü kapı arka çift kapı kırmızı(ateş) km 52045

sizin arabanız doblonun active modelidir eğer zaen standart active de abs yok abs olması için güvenlik paketi olması gerekir

kmde çok düşükmüş maşallah

o sesi yok etmek için bence diskleri ve balataları değiştirin balatalar yeni bile olsa diskler değişeceği için değiştirilmeli muhtemelen diskler daha orjinaldir bece ses disklerden geliyordur

birde frene basıp bu ses geldiğinde direksiyonda bi titreme hissediyor musunuz eğer titreme varsa zaten diskler kesinlikle değişmeli

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
oğuzum şuna kesin değişmeli demiyelim de...maddi durumunuzel veriyorsa değiştirelim ....yada az bir ücret karşılğında ve paso almaya müsaitse disk tornası ile torna ettirin diyelim...

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
oğuzum şuna kesin değişmeli demiyelim de...maddi durumunuzel veriyorsa değiştirelim ....yada az bir ücret karşılğında ve paso almaya müsaitse disk tornası ile torna ettirin diyelim...

abi değişmesi daha sağlıklı oluyor ama ama tabi maddiyat el vermiyorsa ilk olarak torna ettirmek mantıklı

nedeni diki torna ettirince aslında yapısı ve dayanıklılığıda azalıyor bir süre sonra yine yamulabiliyor

dün raptor abide açıklamıştı

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
yavrum bunu bende çok iyi biliyorum......ama senin göz ardı ettiğin şu.....insanlaımızın maddiyatı kısıtlı.....orta sınıf segmentinde araçlar kullanıyoruz......senin. benim veya birkaçımızın durumu iyi olabilir...o yüzden biz bunu anlatırken öncelik olarak değiştirmeyi tavsiye edelim. ..altarnatif olarak tornayı. önerelim...çünkı bunu yapmazsak ...birgün bir üyemiz siz. bana değiştir dediniz ama ben üç beş kuruşa tornada yaptırttırdm derse.....bu bizim eksimiz olur....ve şuda bir gerşek ki....hassas bir ayak ince bir disk eğiğini ve çiziğini algılar...ve diske yapılan ince paso tornada araç yüklü ve yoğun kullanılmıyorsa. kullanıcıy uzun süre idare edecektir...bilgine oğuzum.....

mali_55

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
ooo bu tam derslik oldu...*tup* oğuz kıymetini bil başka yerde yapamazsın böyle stajı...

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
yavrum bunu bende çok iyi biliyorum......ama senin göz ardı ettiğin şu.....insanlaımızın maddiyatı kısıtlı.....orta sınıf segmentinde araçlar kullanıyoruz......senin. benim veya birkaçımızın durumu iyi olabilir...o yüzden biz bunu anlatırken öncelik olarak değiştirmeyi tavsiye edelim. ..altarnatif olarak tornayı. önerelim...çünkı bunu yapmazsak ...birgün bir üyemiz siz. bana değiştir dediniz ama ben üç beş kuruşa tornada yaptırttırdm derse.....bu bizim eksimiz olur....ve şuda bir gerşek ki....hassas bir ayak ince bir disk eğiğini ve çiziğini algılar...ve diske yapılan ince paso tornada araç yüklü ve yoğun kullanılmıyorsa. kullanıcıy uzun süre idare edecektir...bilgine oğuzum.....

abi tabi ki torna ile disk sorunlarını örtbas etmek mümkün.ama tornaya vurulan disk daha hızlı kızıyor,zaten akma dayanımının üzerinde zorlanmış,ayırca ani soğumadan dolayı yapısı bozulmuş ve dayanımını kaybetmiş.bide tornaya vurup kesiti küçülttükmü hepten saatli bomba oluyor.hem eğilen diskte kılacal çatlaklar oluşması ihtimali var.bu çatlaklar basit bir darbede kırığa dönüşüp bir tarafın frenini tamamen devre dışı bırakabilir ki sonucu kesin takladır!

kimsenin parasının canından değerli olduğunu sanmıyorum.zaten torna masrafıda üç aşağı beş yukarı disk değişmeye denk geliyor.200 liraya sebep kimsenin canını tehlikeye atmaya gerek yok.biz işin doğrusunu anlatalım.gerisi kullanıcıya kalsın.ancak birisi bana sorarsa kesinlikle tornaya göndermem!

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bilgiler için çok teşekkürler raptor abi ve baki abi

mehmet abi evet burada öğreneceğimiz çok şey var daha

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
valla ustacım.....bende önermiyorum zaten altarnatif olarak sunalım diyorum...zaten bende ince paso dedim.....eger gercekten buyuk risk tasisaydi araç uzerinde disk torbasi yapan cihazlar satilmazdi..bunu bir düşünelim.....

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
bahsettigimiz alet 3000ila 10 000 tl arası cihazlar ve bütün büyük frenci ve servislerde mevcut...

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
abi altarnatif olarak tamam senin dediğini aynısını bizim ustada demişti hatta o yüzden biz değiştirmiştik diskleri yanlış hatırlamıyorsam çifti orjinali 120 liraydı

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
sonra bende bizzat senelerce avrupa arac kullandim.....parcalari bilirsin acaip pahali bunlarin coguna yaptirdim ..hic sikintida yasamadim...tabiii bu yasamayacagim anlamina gelmez ..ama buda bir alternatiftir..kisitli butceli kullaniciya...