ani fren

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bizim arabalarda yedek parça uygun ama ithallerde özellikle bazı markalarda çok pahalı

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
abi altarnatif olarak tamam senin dediğini aynısını bizim ustada demişti hatta o yüzden biz değiştirmiştik diskleri yanlış hatırlamıyorsam çifti orjinali 120 liraydı

torna 30 tl ....nasıl olacak......yeri. geliyor bes liralik seye cok pahali diyorsunuz.......biraz realist olun ...usaklar...

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
abi altarnatif olarak tamam senin dediğini aynısını bizim ustada demişti hatta o yüzden biz değiştirmiştik diskleri yanlış hatırlamıyorsam çifti orjinali 120 liraydı

torna 30 tl ....nasıl olacak......yeri. geliyor bes liralik seye cok pahali diyorsunuz.......biraz realist olun ...usaklar...

öyle tabi abi babamın arkadaşı da torna yaptırmıştı 30 liraya

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
valla ustacım.....bende önermiyorum zaten altarnatif olarak sunalım diyorum...zaten bende ince paso dedim.....eger gercekten buyuk risk tasisaydi araç uzerinde disk torbasi yapan cihazlar satilmazdi..bunu bir düşünelim.....

düşünelim ama abi bizce yeterince güvenilir değil.sorun kesitin değişmesi değil.sorun diskin zaten akma dayanımının üzerinde zorlanması.çelik belli bir yükün üzerinde yüklenince plastik şekil değiştirmeye maruz kalıyor.bu geri dönüşü olmayan şekil değiştirme sırasında çelik içerisindeki atomların dizilişleri değişiyor.bu durum malzemenin belli bir süre daha şekil değiştirerek kopmasının önüne geçiyor.ancak artık uygulanan kuvvetle parça şekil değiştirmeye devam ediyor...taaa ki kopana kadar.

eğilmiş disk,plastik şekil değiştirmeye maruz kalmıştır ki;artık bu diski oluşturan malzemenin sınırı çoktan aştığı anlamına gelir.bu yüzden biz eski diskin tornada sadece biçimsel olarak onarılabileceğini ve arızanın tornada sadece örtbas edilebileceğini düşünüyoruz.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz

iyi abi işte...bi disk 30...iki disk 60...sökme takmayada en az 20 lira uçlanılacak...yine etti 80 lira...uğraşmasına değmez...

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
abi ozaman imkan varsa değiştirmek en güvenlisi maddiyat yetersiz ise geçisi olarak torna yaptırlmalı

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
pekiyi beyler......15 dakikadır netten disk ve kampana tornalama işleminin zararı olup olmadığını araştırıyorum......sizde bakın.....bir kaç tane yorum harıcinde hepsi olumlu.....

yinede ben altarnatif olarak sunulması gerektiği kanaatindeyim...cünki...bunu torna yapan usta zaten bilinçli bir usta ise diskte veya kampanada çatlak olup olmadığını veya tornanin kurtarip kurtarayacağını bilir...kaldi ki son dönem araç üzerinde torna yapan. cihazlar tam otomatiktir......

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
pekiyi beyler......15 dakikadır netten disk ve kampana tornalama işleminin zararı olup olmadığını araştırıyorum......sizde bakın.....bir kaç tane yorum harıcinde hepsi olumlu.....

yinede ben altarnatif olarak sunulması gerektiği kanaatindeyim...cünki...bunu torna yapan usta zaten bilinçli bir usta ise diskte veya kampanada çatlak olup olmadığını veya tornanin kurtarip kurtarayacağını bilir...kaldi ki son dönem araç üzerinde torna yapan. cihazlar tam otomatiktir......

abi cihazlara bi lafım yok.eyvallah.kılcal ve mikro çatlaklara ustanın yapabileceği birşey yok.çünkü bu çatlaklar mikroskop altında görülebilen çatlaklardır.ancak sayıları çok ve derindirler.parçayı oluşturan malzemenin derinliklerine kadar inerler.tek parça olmadıkları içinde son derece sinsidirler.malzemenin/parçanın ani ve gevrek kırılmasına neden olurlar.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
bizim insanlarımız işin yeterince derinine inmeden,yüzeysel çözümlerle iş yürütmeye bayılır.geçici olarak sorunu hasır altı etmek sorunun çözümü değildir.çözüm sorunu oluşturan faktörlerin tamamının ortadan kaldırırlmasıdır.

bu bağlamda fren pedalindaki vuruntunun geçmesi çözüm değildir.çözüm bozulan diskin değiştirilmesidir.torna sadece pedaldeki vuruntuyu alır.ama bozuk disk yerindedir.

şimbi bi torna...tornadan sonra yeni bir balata takımı.torna 60 lira,balata takımı 70 lira.en az 20 lira işçilik...150 lira...

yeni disk takımı 110 lira...70 lira balata takımı...20 lira işçilik...200 lira...bu kadar risk 50 lira için mi?

bi laf vardır...Yedirdin mi doyur , vurdun mu öldür!

dadashiko

Aktif Üye
Doblo
Adı
hikmet
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
gri
merhaba arkadaşlar herkeze vermiş olduğu fikirlerden dolayı teşekkür ederim.
bugün . aracı satın aldığım kişi frenlerin garantisi var. eger bir sorun olursa frenciye gidersin yapar demişti .
ilk aldıgım da muayne için gittim bakmıştı bu şekil muayneden geçtim
manisa yolculuğunda bu problemle karşılaştım sizlerin vermiş olduğunuz yorumlardan problem için bugün tekrar gittim
usta problemin balata disk uyuşmazlıgından dolayı olduğunu söyledi balataları çıkardığında dış tarafa bakan balatalaırın çatladığını gördüm ve garanti kapsamında yeni bir balata takımı taktı . diskleri sordum herhangi bir problem varmı diye diskler iyi dedi bazen disk balata uyuşmazlığı oluyor dedi . ordan çıktıktan sonra denedim herhangi bir problem olmadı yani sorun çözüldü.tekrar hepinize teşekkür ederim