Doblo Amortisör Takozu Bilyesi arızası

sayar06

Yeni Üye
Doblo
Tepki
0
Adı
ali sayar
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Arkadaşlar merhaba, 2018 yılında aldığım 2016 Model Fiat DOBLO aracımı bir ay sonra ön sol taraftan ses gelmesi şikâyeti ile Ankara Tan Oto Fiat servisine götürdüm. Bana Amortisör Takozu ve bilyesinin Z rotların değişeceğini söylediler ve garanti kapsamında ücretsiz olarak değişti. Aynı şikayetle bir yıl sonra 2019 da servise gittim Amortisör Takozu ve bilyesi yine garanti kapsamında değişti. Aynı şikayetle bu ayın başında servise gittim sol Amortisör Takozu ve bilyesi yine değişti. Fakat aracımın garanti süresi bittiği için benden 412.90 TL ücret aldılar. Serviste takılan parçaların garantisi yok mu? Bu konuda bilgisi olan var mı?

Ayrıca geçmiş servis işlemlerini kontrol ettiğimde 2019 yılında Amortisör takozu ve bilyesi ile birlikte Z Rot da değiştiğini parasının benden tahsil edildiğini fark ettim. Z rotlar kullanıcı hatası mı oluyor?

Neredeyse her sene amortisör takozu bilyesi değiştiriyorum. Bu normal mi? Km 32.000 de. Satmak istemiyorum. Buna çözüm var mı?

Efekutay

Aktif Üye
Doblo
Tepki
62
Adı
Efe Kutay
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
Servisin haricinde değiştireceksiniz amartisor takozlarının kapaklı olanlari var onlardan takın derim onların ömürleri daha uzun oluyor garanti konusunda da bilen arkadaşlar yardımcı olurlar

burakd

Aktif Üye
Doblo
Tepki
100
Adı
Burak Döker
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama Conformatic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
Benim bildigim 1 sene garantisi olmali serviste takilan yeni parcalarin.

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Tepki
516
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Yanlış parçayı değiştirmişler amortisörün üstünde durması gereken lastik özelliğini yitiriyor aşağıya düşüyor çukurdan geçerken lak lak sesi yapıyor 20 liralık bir lasitk alıp değiştirin başka birşeyleri değiştirmeyin.

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Tepki
906
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
Amartisör takozunun yeni tipi var siyah renkte birde kapak yapmışlar bunlardan bulup alın taktırın. Ben geçen sene taktım şuana kadar sorun çıkarmadı siyah modeli.

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Tepki
117.005
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Arkadaşlar merhaba, 2018 yılında aldığım 2016 Model Fiat DOBLO aracımı bir ay sonra ön sol taraftan ses gelmesi şikâyeti ile Ankara Tan Oto Fiat servisine götürdüm. Bana Amortisör Takozu ve bilyesinin Z rotların değişeceğini söylediler ve garanti kapsamında ücretsiz olarak değişti. Aynı şikayetle bir yıl sonra 2019 da servise gittim Amortisör Takozu ve bilyesi yine garanti kapsamında değişti. Aynı şikayetle bu ayın başında servise gittim sol Amortisör Takozu ve bilyesi yine değişti. Fakat aracımın garanti süresi bittiği için benden 412.90 TL ücret aldılar. Serviste takılan parçaların garantisi yok mu? Bu konuda bilgisi olan var mı?

Ayrıca geçmiş servis işlemlerini kontrol ettiğimde 2019 yılında Amortisör takozu ve bilyesi ile birlikte Z Rot da değiştiğini parasının benden tahsil edildiğini fark ettim. Z rotlar kullanıcı hatası mı oluyor?

Neredeyse her sene amortisör takozu bilyesi değiştiriyorum. Bu normal mi? Km 32.000 de. Satmak istemiyorum. Buna çözüm var mı?
Arızalar kronik yedek parça garantisi iki yıl.

hasan kara

Azimli Üye
Tepki
14
Adı
hasan
Kan Grubu
AB RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
Yanlış parçayı değiştirmişler amortisörün üstünde durması gereken lastik özelliğini yitiriyor aşağıya düşüyor çukurdan geçerken lak lak sesi yapıyor 20 liralık bir lasitk alıp değiştirin başka birşeyleri değiştirmeyin.
Foto varmı nasıl bir şey?

Mertooo

Saygın Üye
Tepki
232
Adı
Mert
En az 1 yil garantisi var parçaların ama bahsettiginiz problem kronik fiat arizasi ya siz çok çukura giriyorsunuz yada aracinizda amirtisor problemi var ayni zamanda araciniza rotbalans yaptirin oda çok erken dagitiyo bilyayı

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Tepki
516
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli