Yardım Alttan su geliyor?

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
943BE362-18DD-474B-AB98-26AFCCB90874.pngSelamıaleyküm değerli dostlarım. Büyüklerimin ellerinden küçüklerin gözlerinden öper saygılarımı sunarım.
Arkadaşlar biliyosunuz doblomuzun en son devirdaim pompası değişti su kaçırdığı için. Ancak yeni bir sorunumuz var.
Araç stop konumundayken alttan herangi bi kaçak yok. Çalışınca kısa bi süre su atıyor damla damla ve kesiliyor. Ortadan geliyor su. Kimi egzoz genleşiyor suyu tahliye ediyor diyor kimi su tapaları kötüdür diyor. Fikirlerinizi almak için sabırsızlıkla bekliyorum. Karlı ve soğuk havada kazasız belasız hayırlı yolculuklar diliyorum tüm dostlarıma. ❤️

Son düzenleme:

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Herhangi bir hortumda yada kapakta sorun olsa çalışır durumda su akmaya devam eder havalar soğudu sizin araç klimalı mı bilmiyorum ama biraz akıtıp duruyorsa klimanın içinde yoğunlaşan suyun damlatması olabilir.

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Aleykümselam nazım ustayla bi buluştur artık dertlerden kurtul

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
Yunus abi dediğin gibi aradım ustamı o yardımcı oldu bize zaten yol gösterdi. Evet araç klimalı çalışıyo kliması de bu neden atıp kesiliyor bilmiyorum suda karalık var biraz acaba alt koruma kapağı içi yağlı onlamı karışıyo anlamadım gitti ya 😩6B977BB4-7F62-4046-9D80-A1394A47025B.jpeg

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
Yarın çalıştırmadan alt muhafazayı sökücem krikoya alıcam yatıcam alta açıcam flaşı ve net tanıyı koyucağım. Kafamı karıştıran bazı insanlar yok motor tapası yok devirdaim deiştirdin soğukken kaçırır ısınınca genleşir boşluğu kapatır falan filan her kafadan bi ses geliyor. Burda yazılanlar harici kimseye kulak asmıyorum ama kafamı kurcalamıyo da değil. @cengaver53 abimiz öbür konulardada baya yardımcı oldu @yunus0635 abimizde keza hem kendi hem ustası vasıtasıyla bilgilendirdi bizi ellerinden öper teşşekkür ederim. Ben uğraşmayı seviyorum yaşım 20 her tecrübe her bilgi benim için nefes almaktan daha önemli. Elektrik arızamızı çözdük, su akıtmasını çözdük, bakalım önümüze daha neler çıkıcak. @yunus0635 abi yaptır kurtul diyosun iyi hoş bende biliyorum ustaya komple check-up dan geçir çivi gibi olsun demeyi amacım öğrenmek. Hepsini herşeyi bilmek öğrenmek istiyorum gayem bu. Zamanında televizyonu fırını şarj aletini söktüm şuan yazılım donanım teknikeriyim 11 sertifikam var. Siz değerli abilerim nasıl bi bakışta anlıyosa motordan bende bi bakışta telefonu bilgisayarı anlıyorum. Velhasılkelam uzatmadan demek istediğim abi sizin aklınız bilginiz benim ellerim olsun yapayım öğreneyim. Saygılar😌👑

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Yarın çalıştırmadan alt muhafazayı sökücem krikoya alıcam yatıcam alta açıcam flaşı ve net tanıyı koyucağım. Kafamı karıştıran bazı insanlar yok motor tapası yok devirdaim deiştirdin soğukken kaçırır ısınınca genleşir boşluğu kapatır falan filan her kafadan bi ses geliyor. Burda yazılanlar harici kimseye kulak asmıyorum ama kafamı kurcalamıyo da değil. @cengaver53 abimiz öbür konulardada baya yardımcı oldu @yunus0635 abimizde keza hem kendi hem ustası vasıtasıyla bilgilendirdi bizi ellerinden öper teşşekkür ederim. Ben uğraşmayı seviyorum yaşım 20 her tecrübe her bilgi benim için nefes almaktan daha önemli. Elektrik arızamızı çözdük, su akıtmasını çözdük, bakalım önümüze daha neler çıkıcak. @yunus0635 abi yaptır kurtul diyosun iyi hoş bende biliyorum ustaya komple check-up dan geçir çivi gibi olsun demeyi amacım öğrenmek. Hepsini herşeyi bilmek öğrenmek istiyorum gayem bu. Zamanında televizyonu fırını şarj aletini söktüm şuan yazılım donanım teknikeriyim 11 sertifikam var. Siz değerli abilerim nasıl bi bakışta anlıyosa motordan bende bi bakışta telefonu bilgisayarı anlıyorum. Velhasılkelam uzatmadan demek istediğim abi sizin aklınız bilginiz benim ellerim olsun yapayım öğreneyim. Saygılar😌👑
Bu araba işi kabloya fişi takmaya benzemez televizyon misali.
Bu meslekler tarifle öğrenilse idi çok şeyler olurdu

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
Abi şimdi elektrikci adam her işe eli yatkın olur. Daha soft çalışır problem çözmeye kafası daha yatkındır. Mesela örnek Arabanın sesini dinler hoşuma gitmeyen bişe olursa farklı araçların seslerini tepkilerini dinler karşılaştırırım mesela yani. Nasıl diyim ustalar da annnelerinin karnında öğrenmedi ki bize öğretmede zorluk çeksin. Bugün ustaya gittiğimde ben adama çırağından daha çok yardım ediyorum. Ücret için değil öğrenmek için. Torklu anahar ile silindir kapaklarının 90 90 120 sıkıldığını bilmiyodum mesela veya conta kitapcığında ne kadar sıkılacağı yazıyomuş bugün öğrendim. Demem o ki bilgi paylaştıkca kenanda bozdukca öğrenir 😂 saygılar değerli abim @yunus0635