alttan gelen ses.

eneslim

Azimli Üye
slm güzel adresin güzel insanları....
doblom hastalanmıs..... yardımlarınızı bekliyorum
bir haftalığına istanbudan tokata gidip gelmiştim...
dönüşte istanbula gelince bir sorunla karşılaştım.. araç ilk kalkışta ve ikinci viteste devriyap pedalından ayağımı kaldırınca arabanın altından bir çarpma sesi küt yada tak diye tabir ettiğimiz bir ses geliyor. çarpma şeklinde tak tak yada küt küt iki defa duyuluyo sonra biseycik yok. tamirciye vaktim olmadığı için haftaya gitcem ama öncelikle sorunu herkes bilsin diye sizlerle paylaşmak istedim sizce bunun sebebi nedir.....

ank_erdogan

Aktif Üye
arkadaşım eger bunun yanında titriosa yani araba kendini yere vuruosa debriyaj balatan gitmiştir ama yok vurmuo vede titremio sadece vuruosa debriyaj kaşıgında bi problem vardır

Dark Knight

Fenomen Üye
Aman geciktirme kardeş. Benzer sorunu ben yaşadım. Araç düşük süratte iken yapıyorsa ard arda tak tak tak gibi ses geliyorsa subaplara vurma yapıyor olabilir. Bende 1000-1500 TL gibi bir masraf çıkmıştı.

eneslim

Azimli Üye
1500 deyince gözüm korktu... umarım öyle değildir...
aracı birinci ve ikinci vitese taktığımda debriyajdan ayağımı kaldırdığımda tak diye bir ses bir defalık duyuluyor daha sonra araçta hiçbirsey yok... debriyajla alakalı olabilir diye düşünüyorum... araç çekiştende biraz düştü...

Dark Knight

Fenomen Üye
eneslim tarafından yazılan metin:
1500 deyince gözüm korktu... umarım öyle değildir...
aracı birinci ve ikinci vitese taktığımda debriyajdan ayağımı kaldırdığımda tak diye bir ses bir defalık duyuluyor daha sonra araçta hiçbirsey yok... debriyajla alakalı olabilir diye düşünüyorum... araç çekiştende biraz düştü...

Evet çekişten de düşüyor. Sakın o halde kullanmaya devam etme. Dilerim aynı arıza değildir seninkisi. Mutlaka tez zamanda baktır.

eneslim

Azimli Üye
masrafı neden bu kadar fazla tuttu onu anlamadım sbop ayar fiyatlarına baktım fazla bisey değil seninki çok tutmus...

Dark Knight

Fenomen Üye
masrafı neden bu kadar fazla tuttu onu anlamadım sbop ayar fiyatlarına baktım fazla bisey değil seninki çok tutmus...

12 subap ve subap kapakları birden değişmişti ve kapak zarar gördüğünden kapakta işlem yapılmıştı. Detaylı olarak tam anımsamıyorum işlemleri. ilk arabamdı. Dediğim gibi dilerim seninkisi farklı bir nedendir. Ama senin yerinde olsam bu şekilde kullanmam ve en kısa zamanda servise giderim. Aksi halde arıza daha da büyüyebilir.

yildiz mavisi

Daimi Üye
debriyaj balatası bittiği zaman tuhaf sesler çıkarmaz aniden yolda kalırsın araççekişten düşer geç kavrar yolda giderken araç kendini geri doğru kasar. ama yinede sen debriyaj balatasını ve şanzımanı kontrol ettir yoksa büyük hasar çıkarta bilir sana haberin ola. ihmal etme sakın

eneslim

Azimli Üye
SLM ARKADAŞLAR DÜN ARABAYI GÖTÜRDÜM BİR USTAYA...... İKİ SAAT İKİ USTA İNCELEDİ VE SESİN NERDEN GELDİĞİNİ BİR TÜRLÜ BULAMADI.. VE SORUN HALA DEVAM ETMEKTE.. DÜKKANI KAPATMADAN ÖNCE EN SON DEDİKLERİ SEY BULAMADIK AMA AKİSLERDEN ŞÜPELENİYORUZ OLDU.........

Dark Knight

Fenomen Üye
SLM ARKADAŞLAR DÜN ARABAYI GÖTÜRDÜM BİR USTAYA...... İKİ SAAT İKİ USTA İNCELEDİ VE SESİN NERDEN GELDİĞİNİ BİR TÜRLÜ BULAMADI.. VE SORUN HALA DEVAM ETMEKTE.. DÜKKANI KAPATMADAN ÖNCE EN SON DEDİKLERİ SEY BULAMADIK AMA AKİSLERDEN ŞÜPELENİYORUZ OLDU.........

Kardeşim sen hangi ildesin, istanbul avrupa yakasında isen, kendi ustamı önerebilirim sana.

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
istanbuldakizmirli tarafından yazılan metin:

Kardeşim sen hangi ildesin, istanbul avrupa yakasında isen, kendi ustamı önerebilirim sana.
Anadolu yakasında ien bende sana yardımcı olabilirim.....Ustalar bölümünde Benim verdiğim linkteki ŞNTtuning i ara Arif ustayı iste telefona benim adımı ver telefonla bilgi al olmazsa aracı getirirsin....

ABSOLUT

Daimi Üye

bence yetkili servise götür ihmale gelmez..

yildiz mavisi

Daimi Üye

nerede olduğunu söylersen sana yardımcı olabiliriz. istanbul avrupa yakasında sana yardım edecek çok kişi var.

eneslim

Azimli Üye
sürekli online olamayıp cevapları geç yazdığım için özür dilerim anadolu yakasında oturmaktayım....