Akü

chatman079

Azimli Üye
Doblo
Adı
Serkan
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
S.a bugün sanırım akü bitti. ama asıl merak ettiğim, aküsü biten arabada marşa basınca nasıl olması gerektiği,yani bazı araçlarda marşa basınca en ufak bi ses olmuyor tık diyip kalıyor,ama benim 2015 doplada kıy kıy kıy kıy oldu normal olan hangisi,sonra takviye yaptık çalıştı ama 30 saniye moturun sağ tarafın da. (Araç 1.6) yağ doldurma tarafında catyr çutur ses geldi sonra kesdi sizce neden olmustur

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Her ikiside olur içinde kalan enerji miktarına bağlı sizde az varmış ama motoru çevirmeye yetmemiş bazısı da hepten biter tıktık ses yapar kalır.Dediğiniz ses şarj dinamosundan geldi araba çalıştığında akü lambası yakmazsa sorun yoktur araba şarj ediyor demektir

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Bazen direk gider. Sabah -7 civarlarda çalışan aracım öğlen saatlerinde tık demeden bitti.

Sefa cenikli

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sefa
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Sağlık Teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
S.a bugün sanırım akü bitti. ama asıl merak ettiğim, aküsü biten arabada marşa basınca nasıl olması gerektiği,yani bazı araçlarda marşa basınca en ufak bi ses olmuyor tık diyip kalıyor,ama benim 2015 doplada kıy kıy kıy kıy oldu normal olan hangisi,sonra takviye yaptık çalıştı ama 30 saniye moturun sağ tarafın da. (Araç 1.6) yağ doldurma tarafında catyr çutur ses geldi sonra kesdi sizce neden olmustur
Geçen hafta benim akü de bitti bir gün önce iki defa marş yaptı sonra tık demedi ölçüm yaptım ve bittiğini gördüm mecburen yeniledim.4 yıl 4 ay ömrü olmuş.

chatman079

Azimli Üye
Doblo
Adı
Serkan
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
O gün aküyü takviye yaptım çalıştı, ondan sonraki günler problem yok ama her gün kullanıyorum,o ara 3 gün yatmıştı araba. Tam bitene kadar devam