Doblo Acil yardım

Ssmyn

Yeni Üye
Doblo
Tepki
1
Adı
Muzaffer
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Merhaba 2004 model 1.9 Doblo yolda giderken aniden durdu ve dahada çalışmadı.. çekiciyle tamire gitti..araç makineye girdi..mazot pompası yapıldı..beyin elektrik hepsine bakıldı.krank değişti..motorda sorun yok..yanlız 15 gün önce anahtarı düşürdüm o gün araba kontak almadı sonra çalıştı..2-3 sefer daha yaptı bunu..araç şimdi çekiciyle tamirci dolaşıyor..ben immonesinden şüpheleniyorum tamirciye söyledim baktım ondan değil dedi..şu anda başka bir beyinciye yollamış..işteyim basindada duramıyorum..oda bişey yok derse .anahtaciyi araç başına getirmeyi düşünüyorum..elimde parada kalmadı..sizin fikirleriniz nedir arkadaslar

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
13.368
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Merhaba 2004 model 1.9 Doblo yolda giderken aniden durdu ve dahada çalışmadı.. çekiciyle tamire gitti..araç makineye girdi..mazot pompası yapıldı..beyin elektrik hepsine bakıldı.krank değişti..motorda sorun yok..yanlız 15 gün önce anahtarı düşürdüm o gün araba kontak almadı sonra çalıştı..2-3 sefer daha yaptı bunu..araç şimdi çekiciyle tamirci dolaşıyor..ben immonesinden şüpheleniyorum tamirciye söyledim baktım ondan değil dedi..şu anda başka bir beyinciye yollamış..işteyim basindada duramıyorum..oda bişey yok derse .anahtaciyi araç başına getirmeyi düşünüyorum..elimde parada kalmadı..sizin fikirleriniz nedir arkadaslar
Yedek anahtarla deneyin bakalım.

Ssmyn

Yeni Üye
Doblo
Tepki
1
Adı
Muzaffer
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Onlada denedik kardeş olmadı..dün gittiği beyinci motorla sanjiman arasında bir parça varmış o kırılmış dedi.. onada bakacaklar..araba masraf kadar çekici parası yedi ona yanıyorum..

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Tepki
911
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Bizim araçlarda anahtari cevirince mars basmadan önce gostergelerin oldugu yerde sarı bir işaret çıkıyor ve sönüyor. O araca beyin anahtarla chip eslesiyor. Sizde bence o arada bir sikinti var. Benim araç bir defa düğünde vale tarafından 3 4 defa,daha ışıklar sönmeden hızlı bir şekilde mars a basıldı ne yapsan çalışmıyor . Ta ki kontağı kapa aç ve bekle ışıklar tam dönsün kod okunsun o zaman tik alır. Gelmis gecmis olsun ins cozersiniz

Ssmyn

Yeni Üye
Doblo
Tepki
1
Adı
Muzaffer
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Sağolasın..yok olmuyor olmuyor çıldıracağım..en son servise götürecek sanırım ama onunda altından nasıl kalkacagim bilmiyorum..arabanın herseyine bakıldı 0 oldu mübarek..

Ssmyn

Yeni Üye
Doblo
Tepki
1
Adı
Muzaffer
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Arabanın sorunu çözüldü..araç klimalı ama motor yoktu aldığımda elim düze cikinca taktiririm diyordum..kayış boşta olduğu için bir parçanın dıslisini kırmış..klima motoruyla birlikte 2000 bitecek iş bana klimasız 5000yakina maloldu..

38AEM603

Celalettin Ekici
Başka Araç
Tepki
101
Adı
Celalettin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Cnc operatörü
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Renk
Beyaz
Arabanın sorunu çözüldü..araç klimalı ama motor yoktu aldığımda elim düze cikinca taktiririm diyordum..kayış boşta olduğu için bir parçanın dıslisini kırmış..klima motoruyla birlikte 2000 bitecek iş bana klimasız 5000yakina maloldu..
Geçmiş olsun usta ne olursa olsun ilk servise götür baktir arızalı olan yer bulunsun ondan sonra iyice araştırıp ustasında yaptır üç beş liradan kaçmak isterken böyle oluyor maalesef

Ssmyn

Yeni Üye
Doblo
Tepki
1
Adı
Muzaffer
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Sağolasın artık öyle yapacağız..klima motoru taktirayimda rahat olayım dedim