Acil Yardım Gerek..Kayış sorunumu ??

Ay2791

Azimli Üye
Modeli
Renk
Beyaz
1.9 Multijet aracımdan son 1 aydır ilk zamanlarda gaza basıp çekdikden sonra 1.500 devir civarlarında geliyodu fakat şimdi rolantideyken o sesi duyabiliyorum.ciyaklama sesi gibi aslında bi coğumuz duymuştur o sesi.Aracımın sarj dinamosunda sorun oldu onu ustama götürdüm aracımı yaptırdıkdan sonra o sesi sordum bişi olmaz onemli değil dedi fakat dün otoparktayken çalıştırdım aracı o sesi iyice incelerken biri geldi direk kayıştan dedi öyle diyince benim içime kuşku düştü biraz araştırdım ve büyük ihtimlar kayıştan geldiğini düşünüyorum.Bazıları gevşemiş olabilir diyo değiştir diyolar sizinde bilginizi almak istedim.Araç yaklaşık 2 senedir bizde ve triger kayışı araç bizdeyken değişmedi bende kontrol ettirmeye vakit bulamadım.Eğer video atmayı izah ederseniz atıp daha anlaşılır bi şekilde sorunumu göstermiş olurum.Son olarak mobil yağ kullanıyorum kışın eksildiğini görünce ustamdan değilde yakındaki bir yerden mobil yağ koydurdum yağdan olma ihtimali varmıdır ? Teşekkürler..

asaglam

Onursal Üye
Adı
Ahmet
Meslek
Makine Mühendisi
Modeli
Renk
Siyah
@Ay2791

kayış kokusu varmı onu bi yokla abi varsa diş kaçırıyo.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
triger kayışını derhal kontrol ettir koparsa iş açarsın başına muhtemelen kayıştandır

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor