Yardım Abs hilholder devre dışı

Gokmencanx

Daimi Üye
Doblo
Adı
Gökmen can çiçek
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Yat döşeme
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
2.0 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
Selamın aleyküm araç 2010 model 2.0 multijet Doblo D3 kasa abilerim bu arızayı alıyorum. El freni abs ve o diğer işaret hep yanık kalıyor bazen sönüyor bazen yanıyor yandığı zaman 3 ü birden sönüncede 3 ü birden sönüyor bunu yaşayan kimse varmı acaba ne yapmam gerekiyor ? Fren sistemi arızalı diye ikaz veriyor A5784CE1-F427-4366-9428-E4DDD50D0C1B.png0683C209-4B91-471C-BB07-18FF3742C9A8.jpeg

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
El freni ve abs aynı anda yandığında frenlerde sorun var demektir.Balatalar ne durumda çok incelmişseler bu hatayı verir benim başıma gelmişti doğuda görev yaparken kafamıza göre tamire gidemiyoruz tabi balatalar kağıt olmuştu değiştim düzeldi.Sıkıntınız fren sistemiyle alakalı tutması önemli değil balataları bir kontrol edin

Gokmencanx

Daimi Üye
Doblo
Adı
Gökmen can çiçek
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Yat döşeme
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
2.0 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
El freni ve abs aynı anda yandığında frenlerde sorun var demektir.Balatalar ne durumda çok incelmişseler bu hatayı verir benim başıma gelmişti doğuda görev yaparken kafamıza göre tamire gidemiyoruz tabi balatalar kağıt olmuştu değiştim düzeldi.Sıkıntınız fren sistemiyle alakalı tutması önemli değil balataları bir kontrol edin

abim bilgisayara bağlandıgındada değişik hatalar veriyor valf falan kimisi ABS beyni değişecek diyor her usta farklı konuşuyor ABS beynide çok sıkıntı iş sıfırı yok Tofaş’ta bile ünlü otoyu aradım 3 ayı bulur gelmesi dedi ve fiyatı 8.750₺ dedi. Bi usta var çıkma ABS beyni bulup takcaz diyor ama bu ışık bazen yanıyor bazen yanmıyor sürekli yanan bişey değil usta gibi ustaya denk gelmiyoruzki

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
abim bilgisayara bağlandıgındada değişik hatalar veriyor valf falan kimisi ABS beyni değişecek diyor her usta farklı konuşuyor ABS beynide çok sıkıntı iş sıfırı yok Tofaş’ta bile ünlü otoyu aradım 3 ayı bulur gelmesi dedi ve fiyatı 8.750₺ dedi. Bi usta var çıkma ABS beyni bulup takcaz diyor ama bu ışık bazen yanıyor bazen yanmıyor sürekli yanan bişey değil usta gibi ustaya denk gelmiyoruzki
Abs sensörü hepsini tetikleyebilir.Abs sensör ve kablolarını kontrol ettirdiniz mi? Bir yanıyor bir yanmıyor diyorsunuz bu durumda bir yerden şasi yapıyor yada bir kopukluk var temas ediyordur lastikleri söküp,özellikle bu lastik arkasında ve diske giden bölümde olabiliyor sürtme aşınma vs. Sakın öyle hemen sağı solu söktürme Bende de park sensörü arızası vardı far bölümünden şasi yapıyordu olabilir bunlar. Arabalar dijitalleştikçe açıkçası rezillikleri de artıyor her taraf sensör kablo en ufak bir sıkıntıda arızalanır.Bazı ustalarda çağa ayak uyduramadığından direkt beyni yenileyelim der başka taraflara bakmaz.Basit bir sensör yada kablonun görünmeyen bir yerinde arıza olur beyni yenilersin arıza devam eder.Öncelikle göz (sensör)ve kolları (kabloları)bakmak gerekir.

Gokmencanx

Daimi Üye
Doblo
Adı
Gökmen can çiçek
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Yat döşeme
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
2.0 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
Abs sensörü hepsini tetikleyebilir.Abs sensör ve kablolarını kontrol ettirdiniz mi? Bir yanıyor bir yanmıyor diyorsunuz bu durumda bir yerden şasi yapıyor yada bir kopukluk var temas ediyordur lastikleri söküp,özellikle bu lastik arkasında ve diske giden bölümde olabiliyor sürtme aşınma vs. Sakın öyle hemen sağı solu söktürme Bende de park sensörü arızası vardı far bölümünden şasi yapıyordu olabilir bunlar. Arabalar dijitalleştikçe açıkçası rezillikleri de artıyor her taraf sensör kablo en ufak bir sıkıntıda arızalanır.Bazı ustalarda çağa ayak uyduramadığından direkt beyni yenileyelim der başka taraflara bakmaz.Basit bir sensör yada kablonun görünmeyen bir yerinde arıza olur beyni yenilersin arıza devam eder.Öncelikle göz (sensör)ve kolları (kabloları)bakmak gerekir.

sensör ve kablolara baktık bütün sensörleri tek tek denedik elektrik gidiyormu diye çok sağlam bi elektrikçi baktı buna sensörlere bakarken inşallah bunda sorun vardır diye dua etmeye başladım ama nafile hepsi kusursuz. Mesela az önce kontak açtım ışık yandı kapatıp tekrar açtım ışık söndü

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
sensör ve kablolara baktık bütün sensörleri tek tek denedik elektrik gidiyormu diye çok sağlam bi elektrikçi baktı buna sensörlere bakarken inşallah bunda sorun vardır diye dua etmeye başladım ama nafile hepsi kusursuz. Mesela az önce kontak açtım ışık yandı kapatıp tekrar açtım ışık söndü
Gökmen geçmiş olsun.
Akü ölçülerek kontrol edildi mi? Bizim araçlarda akü zayıfladığında ABS abirbag güvenlik hataları veriyor. Geçen hafta sonu ayak aydınlatma yaparken kontak açık kaldı. Akü zayıfladı önce ABS arızası verdi araç çalışmadı. Biraz uğraşınca çalıştı birkaç saat akü şarj olanada kadar ABS arızası devam etti. Sonradan söndü.

Gokmencanx

Daimi Üye
Doblo
Adı
Gökmen can çiçek
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Yat döşeme
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
2.0 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
Gökmen geçmiş olsun.
Akü ölçülerek kontrol edildi mi? Bizim araçlarda akü zayıfladığında ABS abirbag güvenlik hataları veriyor. Geçen hafta sonu ayak aydınlatma yaparken kontak açık kaldı. Akü zayıfladı önce ABS arızası verdi araç çalışmadı. Biraz uğraşınca çalıştı birkaç saat akü şarj olanada kadar ABS arızası devam etti. Sonradan söndü.

sedat abi öncelikle çok teşekkür ederim.
cihaza bağlandığı zaman valf rolesi ana vana vb şeyler dediği için aklım çok karıştı aküyü hiç ölçtürmedim ama

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Genel akü Olarak çıkıyor akücüye uğra yarın bi

Kadir159288

Yeni Üye
Adı
Kadir
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2012
Bende abs beyni gitmişti heryere götürdüm yapamadılar. çıkma abs beyni taktık 2.500 tl