5000 km

madak

Daimi Üye
aracım 5000 km de. bu km de yapılmasını gerekenlerle ilgili önerileriniz var mı? saygılarrr

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bi yağını kontrol edin okadar

mystan45

Daimi Üye
Adı
Mehmet
Modeli
Renk
Siyah
arabayı teslim alırken 5000 kmde servise gel kontrol edelim demişlerdi.yakında gitcem bende az kadı.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
arabayı teslim alırken 5000 kmde servise gel kontrol edelim demişlerdi.yakında gitcem bende az kadı.

hiçbişey yapmıyorlar yağını kontrol ediyorlar okadar

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
bana gel bile demediler.bi gidin bakalım ne diyecekler bizide bilgilendirirsiniz.

ademozkaragul

Saygın Üye
Doblo
Adı
adm
Kan Grubu
B RH -
Meslek
Gümrük Komisyoncusu
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
bordo
roday zamanı olduğu için bir problem olup olmadığını kontrol edebilirler.

madak

Daimi Üye
arkadaşlar bugün servise gittim. 10 000 den veya bir yıldan önce yağ değişimine gerek olmadığını söylediler. yine de saolsunlar yağ ve sularını kontrol ettiler. sonuçta yağ problemsiz çıktı.

başka bir durumu da sizlerle paylaşayım. ben daha önce ses yalıtımıyla ilgili şikayetimin olduğunu yazmıştım. bu konuyu servisteki ustaya aktardığımda kısa bir teste çıktık. usta lastik havalarının fazla olduğunu hemen farketti. hem de epey fazlaymış. lastik havalarını ayarladıktan sonra ses yalıtımı yönünden pozitif yönde inanılmaz farketti. firen daha bir güven vermeye başladı. virajlara daha cesur girmeye başladım. ilk araba gitmiyo zannetmiştim. 100 km hız sınır uyarı sesini duyunca arabanın konforunun değiştiğini anladım. aslında önemsiz gibi görülebilir belki ama lastik havaları önemliymiş... i love doblo or my car:) saygılar...

Bir de yakıta da olumlu yansırsa dadından yinmez:)

mystan45

Daimi Üye
Adı
Mehmet
Modeli
Renk
Siyah
Bu gün servise gittim 5000 km için arabanın yağını suyunu kontrol ettiler.Birde serviste 70 tl ye motor koruma yapılıyomuş onu yaptırmamı söylediler.Beyine gelen kablo soketlerinde diğer elektrik soketlerinin üstlerinde delikler var buralara yağmur suyu falan gelip korozyona neden oluyomuş sorun çıkıyomuş bu motor koruma bunu engelliyomuş.Ben bunu bi düşüneyim dedim geç kalmayın daha maliyetli olur falan filan dediler.Başka bi sorun olup olmadığını sordular sonra ayrıldım toplamda 10 dk ancak durmuşumdur serviste.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Bu gün servise gittim 5000 km için arabanın yağını suyunu kontrol ettiler.Birde serviste 70 tl ye motor koruma yapılıyomuş onu yaptırmamı söylediler.Beyine gelen kablo soketlerinde diğer elektrik soketlerinin üstlerinde delikler var buralara yağmur suyu falan gelip korozyona neden oluyomuş sorun çıkıyomuş bu motor koruma bunu engelliyomuş.Ben bunu bi düşüneyim dedim geç kalmayın daha maliyetli olur falan filan dediler.Başka bi sorun olup olmadığını sordular sonra ayrıldım toplamda 10 dk ancak durmuşumdur serviste.

motor koruma dedikleri olay hiçbişeye yaramayan bi olay bizm konmşunun lineasına yaptılaer yok tozlansa bile hava tut temizlenir falan diye kirler yapıştı ovalamadan çıkması imkansız yani bence yaptırma düzenli olarak motoruda temizle sorun olmaz