5 30 MOBİL ESP YAĞ

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Arkadaşlar aracıma bu yağdan aldım.cumartesi günü değiştirdim.kutusunda 5 yıl içinde kullanılmalı yazıyor.mobilin sitesinde de yağ değişim aralığında 24 ay ve 32,000 km yazıyor.bakalım 500 - 1,000 km civarı gezelim araçta fark var mı. sormak istediğim bizim araçlar zaten 20,000 de bakıma girmesi gerektiğine göre.

1-20,000 km dolmazsa 2 sene değiştirmesem sıkıntı olur mu?

2-150-200 ml civarı fazla yağ koyduk sıkıntı olur mu?

teşekkürler.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
Arkadaşlar aracıma bu yağdan aldım.cumartesi günü değiştirdim.kutusunda 5 yıl içinde kullanılmalı yazıyor.mobilin sitesinde de yağ değişim aralığında 24 ay ve 32,000 km yazıyor.bakalım 500 - 1,000 km civarı gezelim araçta fark var mı. sormak istediğim bizim araçlar zaten 20,000 de bakıma girmesi gerektiğine göre.

1-20,000 km dolmazsa 2 sene değiştirmesem sıkıntı olur mu?

2-150-200 ml civarı fazla yağ koyduk sıkıntı olur mu?

teşekkürler.

yağ firmasının ne dediği önemli değil.önemli olan aracı üreten firmanın ne dediği.bakım sadece yağ değişimi demek değildir.yağ filtresi var,hava filtresi var,mazot filtresi var,polen filtresi var,freni,öndüzeni...var da var.işi sadece yağ ile sınırlamayın.km si doldumu gidin.süre çok önemli değil.ama km yi aksatmayın.

gelelim fazla yağ mevzusuna.fazla yağ durumunda yağın köpürme ihtimali var.çok iyi birşey değil.ayrıca fazla yağ aracın keçelerini zorlar,keçelerin sızdırmasına ve erken bozulmasına neden olabilir.fazlasını çektirin.yağ çubuğunda gösterilen iki seviyenin arasında kalsın.illa ortasında olması gerekmez.üst çizgiyi geçmese yeter.

ama kesin olan alt çizgiden aşağı düşmemesi.