2021 Trekking

emirttqq

+500
Doblo
Adı
Emir
Kan Grubu
A RH -
Meslek
KAMERA VE UYDU SİSTEMLERİ
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2021
Renk
Kurşun grisi
1 aylık 2021 trekking sahibiyim. Varsa sorusu olan buyursun :)

Dosyalar

• C6765044-BA39-444B-9984-A00D415C1951.jpeg
    C6765044-BA39-444B-9984-A00D415C1951.jpeg
    262,3 KB · Okunma: 31
  • 692DE300-3B01-4895-B70F-F655B3C7ECB9.jpeg
    692DE300-3B01-4895-B70F-F655B3C7ECB9.jpeg
    312,8 KB · Okunma: 29
  • 8EEF866F-E234-46B6-8C3F-7786CFB793B9.jpeg
    8EEF866F-E234-46B6-8C3F-7786CFB793B9.jpeg
    218 KB · Okunma: 30

Emir_yoney24

Daimi Üye
Doblo
Adı
Emir yöney
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Selamın aleyküm Önceki kullandığınız araç da doblomuydu bende 1.6 105 hp var yeni ayda trekking almayı düşünüyorum?

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ

gmr990

Yeni Üye
Doblo
Adı
Murat
Kan Grubu
B RH -
Meslek
İthalat-İhracat
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2021
Renk
Akdeniz Mavi

emirttqq

+500
Doblo
Adı
Emir
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2021
Renk
Kurşun grisi
Selamın aleyküm Önceki kullandığınız araç da doblomuydu bende 1.6 105 hp var yeni ayda trekking almayı düşünüyorum?
Önce ki aracım 1.6 premio 2014 modelinin en fulüydü premio black. Gerçekten ciddi kalite artışı konfor var ama yine doblo :) sadece biraz beygir artmış ve konfor hissiyatı var. Traction plus özelliğine gelecek olursal, bir iki defa kontrol etme şansım oldu. Hafif kuma soktuğumda arabayı mod açık değilken gaz verdiğimde bir lastiğin dönüp bir lastiğin dönmediğini fark edip arabanın yavaşça battığını gözlemledik. Modu aktif hale getirdiğimde araç hafif gazda yine sabit iki lastiği döndürerek stop etme derecesine geliyordu ki biraz gaza basınca iki lastiğin eşit dönmesiyle kaldığı yerden rahatlıkça çıkabildi. Eksileri ise, 2014 model aracımda arka koltuklar için klima gözü vardı iki adet önlerden bağımsız, 2021 modelde resmen arkaya klima koymamışlar. Bu durumdan hiç hoşnut kalmamıştım. Onun yerine usb koymuşlar. Bir eksi olayı ise, diğer bütün doblolara göre yüksekliği bir santim yüksek. Bu durumun eksiden çok yararı var. Heryere rahatlıkla girip çıkabilirsiniz araç cidden yüksek ve güven sağlıyor. Ama 170 km ve üstüne çıktığımda araç eski 2014 dobloma göre biraz daha az güven verdiğini söyleyebilirim. Tabi bu araçlar hız araçları olmadığı için yüksekliği zarardan çok yararlı olarak göze batıyor. Bir diğer olay ise arabaya asr iptal tuşu koymamışlar. Menüden felan da kapatamıyoruz. Bu benim için eksi bir olay. Sebebi ise araba ciddi anlamda kalkışta patinaj etmemesi için güç kesiyor. Eminim asr iptal edebilecek olsaydık normal halinden çok daha hızlı bir kalkış yapabilirdim. Bir diğer hoşnut olmadığım konu ise, artık şu arabaya daha büyük jant koysunlar da tank gibi gezelim. Beğenmediğim bir unsur ise 2018 model trekkinglerde (2019 felan da olabilir) far yıkama koymuşlar. Benim aracımda farlara su atabileceğim bir yer yok tamponda. Bunu da kafaya çok takmıştım. Fiat yeni arabaya yaparken bir yerden kısmış ama nereye verdiği belli değiş. Sanırım verdiği tek yer, apple ve android destekli teyp i olmuş. (Aracım piyasanın en full doblosudur. Belki opsiyonunda yoktur demeyin lütfen. Cam filmleri veya yan basamaklarına kadar opsiyon ile yapıldı. Yapabileceğiniz bütün opsiyonları uygulamalarını rica ettim).

Son düzenleme:

emirttqq

+500
Doblo
Adı
Emir
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2021
Renk
Kurşun grisi
Önce ki aracım 1.6 premio 2014 modelinin en fulüydü premio black. Gerçekten ciddi kalite artışı konfor var ama yine doblo :) sadece biraz beygir artmış ve konfor hissiyatı var. Traction plus özelliğine gelecek olursal, bir iki defa kontrol etme şansım oldu. Hafif kuma soktuğumda arabayı mod açık değilken gaz verdiğimde bir lastiğin dönüp bir lastiğin dönmediğini fark edip arabanın yavaşça battığını gözlemledik. Modu aktif hale getirdiğimde araç hafif gazda yine sabit iki lastiği döndürerek stop etme derecesine geliyordu ki biraz gaza basınca iki lastiğin eşit dönmesiyle kaldığı yerden rahatlıkça çıkabildi. Eksileri ise, 2014 model aracımda arka koltuklar için klima gözü vardı iki adet önlerden bağımsız, 2021 modelde resmen arkaya klima koymamışlar. Bu durumdan hiç hoşnut kalmamıştım. Onun yerine usb koymuşlar. Bir eksi olayı ise, diğer bütün doblolara göre yüksekliği bir santim yüksek. Bu durumun eksiden çok yararı var. Heryere rahatlıkla girip çıkabilirsiniz araç cidden yüksek ve güven sağlıyor. Ama 170 km ve üstüne çıktığımda araç eski 2014 dobloma göre biraz daha az güven verdiğini söyleyebilirim. Tabi bu araçlar hız araçları olmadığı için yüksekliği zarardan çok yararlı olarak göze batıyor. Bir diğer olay ise arabaya asr iptal tuşu koymamışlar. Menüden felan da kapatamıyoruz. Bu benim için eksi bir olay. Sebebi ise araba ciddi anlamda kalkışta patinaj etmemesi için güç kesiyor. Eminim asr iptal edebilecek olsaydık normal halinden çok daha hızlı bir kalkış yapabilirdim.

Emir_yoney24

Daimi Üye
Doblo
Adı
Emir yöney
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Alır almaz ilk işim yazılım

Emir_yoney24

Daimi Üye
Doblo
Adı
Emir yöney
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Bence yazılıma hiçbir şekilde ihtiyaç yok. Gayet yeterli gücü üretip lastiklere iletebiliyor motor
Hayırlısı ile gümüş gri alalımda ay başından sonra alıcam allah nasip ederse 2017 1.6 105 hp easy vardı anlaştım fiyatta alır almaz vericem

FurkanRizaAytac

Azimli Üye
Doblo
Adı
Furkan Rıza Aytaç
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Elektronik Mühendisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Beyaz
Allah kazsz belasz kullanmyı nasipt etsin.

Shiftdelete

Yeni Üye
Doblo
Adı
Hasan
Kan Grubu
0 +
Meslek
Öğretmen
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2022
Renk
Bej
Ben de Doblo alma aşamasındayım. Trekking ile Premio plus arasında kaldım. Konfor anlamında trekking mi daha konforlu yoksa Premio plus mı

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Ben de Doblo alma aşamasındayım. Trekking ile Premio plus arasında kaldım. Konfor anlamında trekking mi daha konforlu yoksa Premio plus mı
Premio plus al
Trekking ve Euro6 120hp Premio Plus Maxi kulanıcısıyım performans olarak maxiyi seçerim
Trekking sadece aksesuar fazlalığı