2020 doblo maxi arka amortisörlerden gıcırtı sesi gelmesi

doblocu1652

Azimli Üye
Doblo
Adı
seyfi
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
selamlar, araç 2020 model 35.000 km de doblo maxi, yavaş giderken veya geri giderken arka taraftan su dolu bidon sallanıyormuş gibi bi ses geliyordu 1-2 haftadır, geçen araç durur vaziyetteyken arka bagaja elimle yüklendim tekerlerin ordan gıcırtı sesi geliyor(her iki taraftanda). pazartesi servise götüreceğim ama başına gelen var mı? neden olmuş olabilir sizce? amortisör patlamıştır dediler doğru mudur?

Sefa cenikli

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sefa
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Sağlık Teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
selamlar, araç 2020 model 35.000 km de doblo maxi, yavaş giderken veya geri giderken arka taraftan su dolu bidon sallanıyormuş gibi bi ses geliyordu 1-2 haftadır, geçen araç durur vaziyetteyken arka bagaja elimle yüklendim tekerlerin ordan gıcırtı sesi geliyor(her iki taraftanda). pazartesi servise götüreceğim ama başına gelen var mı? neden olmuş olabilir sizce? amortisör patlamıştır dediler doğru mudur?
Ağır yük taşınmış ise veya Kasis,çukur gibi bir yerden sert geçişlerde olası ihtimaldendir.Baktirmakta fayda var

Turaxi

Yeni Üye
Doblo
Adı
Turan aydın
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Bende 2020 var aynı sorun vardı servise götürdüm garatiden amatrösör değiştiler ses kesti su sesi dibi gelen ses depo içerisindeki yakıtın sallanma sesi değil tabiki bendeki ses sağ taraftan geliyordu

doblocu1652

Azimli Üye
Doblo
Adı
seyfi
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
servise götürdüm arka 2 amortisörü de patlatmışız. garanti kapsamı dışı dediler 1300 tl fiyat çıkardılar