2016'da Yeni Doblo Çıkacakmı.??

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
tamam siz kangooyu beğeniyorsanız bence kangoo alın keyifle binin çünkü en önemli olan bence insan istediği arabaya binmesi ve mutlu olması

doblonun artılarını saysak kangoo ya göre çok dahafazla

bikere tek başına bi link bağımsız süspansiyonu yeter doblonun

koltuk ısıtma traction plus multijet motoru güçlü ekonomik seri 4 mevsim lastikler yarı deri koltuklar

yani her arabanın birbirine göre + ve - yönleri bulunmakta

hayırlısı olsun

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Aynen çok doğru başkanım katılıyorum sana

UğurBalci

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
İşçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
KURŞUN GRİ
@Sezgin Tok

walla kardeşim ben başıma geleni söyledim kullandığım araç kiralik tı babamın şirketinde de ve kuzenimin şirketindede aynı fluens var onlara sordum onlarda aynısını söyledi bana hiç güven vermedi vermiyorda

DobloClassic

Daimi Üye
Adı
Barış
Modeli
Şimdi arabayı nasıl kullandığınıza göre plastik kalitesi degişir. Mesela bizim 2002 SX'in bütün plastik ıvır zıvırı hala fabrikadan çıktığı gibi orijinal duruyor. Bana göre Dobló'nun plastik kalitesi yeterli.

Kampana frenlere gelirsek ortalama 90 km/h max 120 km/h hızda giderseniz 14 yaşındaki Dobló da duruyor hız yapmadıktan sonra frenler de yeterli.

Cam tavana gelirsek ben almayayım. Antalya gibi Akdeniz coğrafyasında Gece Mavisi bile yeterince sıkıntı yaratıp pişirirken bizi bide tavanı cam yaparsak iyice haşlama oluruz heleki Fransızların hiçbir işe yaramayan dandik klimalarını da sayarsak kalsın

Bende fransızları sevmeyenler denim. Clio, Symbol, Linea (2 kasası da) ve Focus 3 kullandık ikinci araç olarak hiçbiri bir Dobló değil. Symbol araba değil zaten az yakan konserve kutusu. Sınıfı Bajaj Qute'den az yukarda. Onuda camlardan verelim. Focus 3 te inanılmaz sıkıcı bir araç. Arka koltuklarında yolculuk ederken yosunlu Akvaryum'daymış hissi uyandırıyor. Ve 80 km/h'den sonra cam açmak mümkün değil. Focus Linea'dan daha iyi olsa da aradaki fiyat farkına değmez.

Kangoo'ya gelirsek akraba da vardı bizimle aynı zamanlarda almıştı. Arka tarafı bildiğiniz kamyonet. Heleki sürgülü kapılardaki açma kolunun kapınım dibinde olması ve sedan tarzı basık koltuklarından dolayı ben beğenmedim. Önü daha iyi olsa da radyoyu değiştirince ayrı koydukları ekran işe yaramadığı gibi kötü duruyor. Dobló'da herşey yerli yerinde.

Kolçağa gelirsek yahu ticari amaçla üretilen panelvan ruhsatlı arabada bi kolçağa kaldık. arabada çok eksikliğini hissediyorum :) zaten her yer depolama alanı kolçakta da göz kusur kalsın. Tavan rafı, kapı gözleri, vitesin altında, vitesin önünde, vitesin tam altında bozuk paralık (küllük), yolcu kısmında air-bag gözü, onun altında açık göz, daha da altında torpido, yanında yolcu kapısı varken kolçakta göz eksik kalsın 14 senedir hiiç ihtiyaç duymadım.

Tek sorun biraz obur olması. Km de ortalama 50 kuruş yakması dışında (gülü seven dikenine katlanır demişler, insan istasyona girip 95 oktan fulle deyince Dobló ile garip oluyor ) reno kango mango Dobló ile bir tutulamaz. Reno almanın tek geçerli sebebi 1.5 dci dir . başka sebebi olamaz.

Tabi bana göre bu şekilde. Beğenen varsa Dobló alanlar gibi reno alanlara da birşey diyemeyiz. Keyif meselesi.

Ekleme: yağmur sensörü ve far sensörü kadar gereksiz birşey de yok. Yağmur yağarsa uzatır elimi kolu çekerim olur biter. Tamamen üşengeçlik ürünü ıvır zıvır. Tabi Fiesta ve Focus gibi karma karışık kollar olursa lazım. O kollar için bir kaç gün çalışmalı. Cidden kullanışsız ve karmaşık.

Muhtemelen seneye ikinci bir araç daha alacağız oda (değişmez ise)
Trekking, Duster, Ducato üçlüsünden biri olacak.

2016'da yeni Dobló çıkarmı bilmiyorum ancak Fiat'tan herşey beklenir. Satış rakamlarına ulaşmak lazım aracın. Düşüş olursa bu sene olmasa da seneye yenilenebilir. 2. Jenerasyon da çok yuvarlak yaptılar Dobló yu. Daha keskin hatları ve köşeleri belli olan araçlar daha güzel duruyor.

Ultralion

Saygın Üye
Adı
KAYHAN GÜMÜŞ
Modeli
Renk
BEYAZ
Bence 2016 da yeni kasa falan çıkmaz.belki çok ufak makyaj değişiklikleri olabilir ama kasa temelde aynı kalır.Tamamen farklı dizayn bir kasa çıkarsa ancak 2019-2020 yılı gibi çıkar.D4 ün bile D3 le çoğu parçası aynı tamamen farklı bir dizayn gibi gözükse de.Yeni çıkan araçlar içinde Partner Tepee le rde fena gözükmüyor.Onda da kasa makyajlanmış ve orta konsola büyük bir multimedya ekranı konmuş.Anca k hala 6.vites koymamışlar bu kadar mı zor anlamadım.Sırf bu yüzden bile Partner almaktan vazgeçilebilir.6. vites önemli çünkü...

Tutkun

Saygın Üye
Adı
Serhan
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
kurşun gri
@Ultralion
Partner ön ızgara cok kotu kamyonet gibi gorunuyor biönceki modelin ön ıźgara tampon daha sportifti

Ultralion

Saygın Üye
Adı
KAYHAN GÜMÜŞ
Modeli
Renk
BEYAZ
@Tutkun
Haklısın Serhan kardeşim Partnerin eski kasası çok daha güzel ve sportif gözüküyordu.Ama içi fena olmamış özellikle büyük multimedya ekranı güzel...

DobloClassic

Daimi Üye
Adı
Barış
Modeli
@Tutkun
Berlingo'ya yeni Dobló ile beraber bakmıştım, kalite kısmında berlingo Dobló dan çok dandik duruyor. Hele klimanın düğmeleri aşırı dandik. Sürgülü kapıda sanırım merkezi Kilidin bağlantısı için ortalıkta kablo gidiyordu. [emoji23] Dobló varken fransızlara yaklaşılmaz.

Tutkun

Saygın Üye
Adı
Serhan
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
kurşun gri
@DobloClassic
Fiyat olarakta berlingo doblonun en dolusu treeking den daha palı full paketi 68-69bin tl. Gibi fiyat etiketi var

DobloClassic

Daimi Üye
Adı
Barış
Modeli
Bana göre değmez. El freni bile Ducato'dan alınmış gibi ticari duruyor.

Yeni berlingo dansa bizim 2002 D1 bile daha otomobil tadında. Yenisinin zaten ticari araçla alakası yok.

Fransız arabalarını oldum olası sevmedim, sevmiyorum da.

Kaldı ki o fiyatlara çıkınca dandik kedilerle Ford'lar var. Hadi kedinin alıcısı çok, Ford desen yol tutuş konusunda Focus gibi iyidir diye düşünüyorum. (İlla pahalısı olacaksa daha mantıklı seçenekler var)

Bana kalırsa Dobló en iyisi. Hem Fiat, hem ucuz. Aradaki farkı da cebine koydun mu ne yakıt derdin kalır ne parça derdin [emoji1] 89 bin fordun en dolusu (otomatiği 98 bin) arada 29 bin TL var. 29 bin TL de Dobló'ya uzun süre yeter [emoji3] Fiat'ın bu yönünü seviyorum işte. Parça değiştir değiştir, masraf yok.