Yardım 2016 Doblo Sol Arka Cam Açılmıyor

Mustafa24

Yeni Üye
Doblo
Adı
Mustafa
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Merhaba. Yeni aldığım doblo aracımın şöför arkası camı kendi kapısındaki tuşa basınca açılmıyor fakat ben şöför koltuğundaki tuştan istediğim gibi açıp kapatabiliyorum. Sorun ne olabilir? Nasıl çözebilirim? Şimdiden teşekkürler.

Sefa cenikli

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sefa
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Sağlık Teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Merhaba. Yeni aldığım doblo aracımın şöför arkası camı kendi kapısındaki tuşa basınca açılmıyor fakat ben şöför koltuğundaki tuştan istediğim gibi açıp kapatabiliyorum. Sorun ne olabilir? Nasıl çözebilirim? Şimdiden teşekkürler.
Tuş takımı bozuk olabilir bakmak lazım.Birde opsiyonel olarak çocuklar arkada cam acmasinlar diye kilit var şoför koltuğundaki panelde o kapalı ise arka kapı üzerinde ki tuş takımı devre dışı kalıyor kontrol etmek lazım.

Son düzenleme:

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Merhaba
Kapıların geçtiği karşılıklı jak pimlerini temizleyin oksitlenme olabilir
Olmazsa şayet en yakın oto elektrikciye uğrayın

Mustafa24

Yeni Üye
Doblo
Adı
Mustafa
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Tuş takımı bozuk olabilir bakmak lazım.Birde opsiyonel olarak çocuklar arkada cam acmasinlar diye kilit var şoför koltuğundaki panelde o kapalı ise arka kapı üzerinde ki tuş takımı devre dışı kalıyor kontrol etmek lazım.
Şimdi baktım arka iki kapı da kendi tuşları ile açılmıyor fakat ön taraftan kontrol edebiliyorum. Ön taraftaki cam kilidini iki şekilde de denedim yine açılmıyor arkadan. Oksitlenme kontrolü ve elektriksel işlemler benim yapabileceğim işlemler değil maalesef. Bi ustaya götürüp göstereceğim arabayı. Sonuç aldığım zaman burada da paylaşırım. Belki başına gelen olursa en azından onlar da çözüme ulaşabilirler.

berkcalskn

Azimli Üye
Doblo
Adı
Berk
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2019
Renk
Beyaz
Aracın kumandasından 4 camı indirip kaldırmayı deneyin aynı sorun benim başıma da gelmişti bu şekilde çözmüştüm.

Mustafa24

Yeni Üye
Doblo
Adı
Mustafa
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Merhabalar,

Aracımı elektrikçiye götürdüm. Ön cam açma tuşlarının ordaki devrede bir oksitlenme olduğunu tespit ettiler. Çok kılcal bir bağ kalmış ve bu bağ aslında sistemi çalışıyor göstermesine rağmen çalıştıramıyormuş. Lehimle bağlantıyı güçlendirdiler ve sorun çözüldü. İlgilenen arkadaşlara teşekkür ederim. Umarım daha sonra başına gelen olursa bu konuda yardımcı olabilir bu çözüm.