Yardım 2015 Trekking vitesi boşa alınca stop etmesi

emmi

Azimli Üye
Herkese selamlar;

2015 model trekking aracım vitesi boşa aldığımda araç viteste imiş gibi sasıntılı bir şekilde kendi kendine stop ediyor. neden olabilir.

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Sarsıntılı stop ediyorsa yakıt sisteminizde bir surun olabilir yakıt filtresi gibi bosa attığımızda gaz vermediginizde yeterli yakıt hava karisimi enjektörlere gelmeyebilir.Yakıtı nereden kullanıyorsunuz ,bakımı ne zaman yapmistiniz?

emmi

Azimli Üye
Yakıt sadece petrol ofisinden kullanıyorum ve bakımı 1.000 km önce yaptırdım bütün filtreler değişti. Bakım öncesinde de bir kaç kere aynı sorunu yaşamıştım ama ekrana dikkat etmedim. büyük ihtimal yeterli yakıt pompalanmadığı için stop ediyor diye düşünüyorum. mazot pompasından kaynaklı olabilir mi ? eğer öyleyse maliyeti hakkında bilginiz var mıdır?

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Olabilir yakıt sistemiyle alakalı her türlü ihtimal değerlendirilmeli mazot pompalarının fiyatını internetten bakabilirsiniz burada önemli olan işçilik ustadan ustaya değişir bu sistemlerdeki sensörlerden kaynaklı da olabilir hiç hata kodu vermedi mi bir bağlatsaydınız.Bir diğer ihtimalde boşta bunu yapıyorken rolanti motoru işlevini tam yerine getirmiyorsa yada gaz kelebeği tıkalı duruma gelmişse yeterli hava motora girmez durur.Boşa alır almaz hemen mi duruyor boşta gaz vermeyi denediniz mi?