2015 Doblo 1.3 Multijet Arıza Işığı yanıyor

AlenDonDelen

Yeni Üye
Doblo
Adı
Burak
Kan Grubu
A RH +
Meslek
TSK
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
Öncelikle Selamünaleyküm tüm teamdoblo ailesine Aracımın tüm motor bakımı yapıldı termostat vs değişti. Kizdirma bujileri değişti fakat Arıza ışığını bilgisayara bağlayıp kapattigimizda tekrardan yanıyor ustam motorun sesi çalışması herseyi normal diyor aracın hızlanması gidişide normal fakat bu ışığı bi söndüremedik egr önceki sahibi iptal ettirmiş. emme manifold gaz kelebeği Egr yi temizleyeceğim bayramdan sonra soner diye bilmiyorum. İnternete baktım hararet müşürü debriyaj sensörü hava akış sensörü de yakabilir diyorlar onlarida değiştireceğim artık usta birsey olmaz yansın diyorda ben psikolojik olarak rahatsız oluyorum. Başına gelen varsa yardımcı olabilir mi ? Şimdiden teşekkürler hayırlı bayramlar hepinize..

Sefa cenikli

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sefa
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Sağlık Teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Öncelikle Selamünaleyküm tüm teamdoblo ailesine Aracımın tüm motor bakımı yapıldı termostat vs değişti. Kizdirma bujileri değişti fakat Arıza ışığını bilgisayara bağlayıp kapattigimizda tekrardan yanıyor ustam motorun sesi çalışması herseyi normal diyor aracın hızlanması gidişide normal fakat bu ışığı bi söndüremedik egr önceki sahibi iptal ettirmiş. emme manifold gaz kelebeği Egr yi temizleyeceğim bayramdan sonra soner diye bilmiyorum. İnternete baktım hararet müşürü debriyaj sensörü hava akış sensörü de yakabilir diyorlar onlarida değiştireceğim artık usta birsey olmaz yansın diyorda ben psikolojik olarak rahatsız oluyorum. Başına gelen varsa yardımcı olabilir mi ? Şimdiden teşekkürler hayırlı bayramlar hepinize..
Aleyküm selam hayırlı bayramlar egr iptal edilirken beyinden yazılımsal olarak tam iptalini yapamıyorlar arıza kodu farklı değilse yazılımı düzgün yapan bir yerde tekrar deneyin bu arıza lambası ondan yanıyor olabilir hayırlı cumalar

AlenDonDelen

Yeni Üye
Doblo
Adı
Burak
Kan Grubu
A RH +
Meslek
TSK
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
Teşekkürler yazılımsal olarak silebilecek izmir canakkale bursa çevresini arastiracagim