Yardım 2014 Maxi Urban Lastik Seçimi

Beerrrdush

Azimli Üye
Doblo
Adı
TANER
Kan Grubu
0 +
Meslek
Aşçı
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Urban
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
İyi günler. 2014 Doblo Maxi Urban model aracım var. Yaklaşık 4 ay önce aldım. Üzerinde Lassa transway 2 195/60/16 99/97c lastikler var. 2018 6. Hafta üretim. Aldığım kişi 4 ay önce ben arabayı hemen almadan önce takmış faturası bende. Araç Ankaradaydi ben Antalya'da oturuyorum. Lastikler aşırı yol sesi yapıyor. Rot balans yaptırdım farketmedi, üzerinde yazan ve tavsiye edilen lastik baainclarini denedim farketmedi. Yol sesi, ugultu, yolun çukur ezik gibi yerlerinin tüm sesi aracın içinde. Buradaki ilgili tüm konuları okudum. Goodyear egp 205/55/16 taktirmayi düşünüyorum. Sizin tavsiyeleriniz nedir. Birde bulunduğum ilçede 91V var daha yuksegini bulamadım.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
İyi günler. 2014 Doblo Maxi Urban model aracım var. Yaklaşık 4 ay önce aldım. Üzerinde Lassa transway 2 195/60/16 99/97c lastikler var. 2018 6. Hafta üretim. Aldığım kişi 4 ay önce ben arabayı hemen almadan önce takmış faturası bende. Araç Ankaradaydi ben Antalya'da oturuyorum. Lastikler aşırı yol sesi yapıyor. Rot balans yaptırdım farketmedi, üzerinde yazan ve tavsiye edilen lastik baainclarini denedim farketmedi. Yol sesi, ugultu, yolun çukur ezik gibi yerlerinin tüm sesi aracın içinde. Buradaki ilgili tüm konuları okudum. Goodyear egp 205/55/16 taktirmayi düşünüyorum. Sizin tavsiyeleriniz nedir. Birde bulunduğum ilçede 91V var daha yuksegini bulamadım.
Dediğiniz lastik çok güzel. Bende doblomda kullanmıştım.Yanakları çok yumuşak kaldırımlara dikkat etmek lazım. 94 xl bulabilirseniz daha iyi olur diye düşünüyorum.

RossKemp

Aktif Üye
Doblo
Adı
Onur Arslan
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgi İşlem Uzmanı
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
Kendi aracımda Michelin 205/55R16 91V Primacy 4 mevcut ben 450 lira civarında almıştım çok memnunum, yağmurda en iyi performans veren lastik ve diğer lastiklere göre yol gürültüsü, yakıt, frenleme olsun çok fark ediyor. Şimdi fiyat olarak dahada düşmüş, internetten baktım. Muayenede Maxi olduğu için kiloyu hesaplayıp sorun olmuyorsa bu ebatlarda lastik kullanabilirsiniz.

Beerrrdush

Azimli Üye
Doblo
Adı
TANER
Kan Grubu
0 +
Meslek
Aşçı
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Urban
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Tüm Antalya'da 92H bulabildim Goodyear egr 68 DB istemiştim 71 DB geldi. Vazgeçtim taktirmadim. Bu desibel farkı ne kadar önemli internette hep 91v var uyar mı

RossKemp

Aktif Üye
Doblo
Adı
Onur Arslan
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgi İşlem Uzmanı
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
91 kütle endeksi 1 lastikte 615 kg taşıyor. 615*4 lastik = 2460 kg Sizin aracınız doblo maxi 1430 kilo olarak ulaştım. 1430%30=429 kg aracın muayenede %30 daha ağırlık içinde olduğu baz alınıyor. 1430+429=1859kg. Bu hesaplamaya göre tüvtürkte sıkıntı yaşamazsınız ve sizede bir zararı yok. Dediğim gibi kendi aracımda 205/55R16 91V kullanıyorum.

Beerrrdush

Azimli Üye
Doblo
Adı
TANER
Kan Grubu
0 +
Meslek
Aşçı
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Urban
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
91 kütle endeksi 1 lastikte 615 kg taşıyor. 615*4 lastik = 2460 kg Sizin aracınız doblo maxi 1430 kilo olarak ulaştım. 1430/30=429 kg aracın muayenede %30 daha ağırlık içinde olduğu baz alınıyor. 1430+429=1859kg. Bu hesaplamaya göre tüvtürkte sıkıntı yaşamazsınız ve sizede bir zararı yok. Dediğim gibi kendi aracımda 205/55R16 91V kullanıyorum.
Çok sağol kardeşim ilgilendiğin için. O zaman 91 bakacağım. Peki desibel farkı gerçekten farkettiriyor mu?

Bahsettiğiniz lastik bu mu
Michelin 205/55 R16 91h Eco Primacy 4 Yaz 35 Hafta 2019 Üretim - n11.com

Son düzenleme:

RossKemp

Aktif Üye
Doblo
Adı
Onur Arslan
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgi İşlem Uzmanı
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
Çok sağol kardeşim ilgilendiğin için. O zaman 91 bakacağım. Peki desibel farkı gerçekten farkettiriyor mu?
Rica ederim, fark eder. Aracı aldığımda üstünde eski seri Goodyear lastik vardı ve çok ses yapıyordu ve bu yüzden mecbur değiştirdim. Micheline geçince ses çok fark etti. Continentalde tavsiye etmişlerdi, ben kendim sürekli Michelin kullandığım için bunu tercih ettim.

Son düzenleme:

Beerrrdush

Azimli Üye
Doblo
Adı
TANER
Kan Grubu
0 +
Meslek
Aşçı
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Urban
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Rica ederim, fark eder. Aracı aldığımda üstünde eski seri Goodyear lastik vardı ve çok ses yapıyordu ve bu yüzden mecbur değiştirdim. Micheline geçince ses çok fark etti. Continentalde tavsiye etmişlerdi ben kendim sürekli Michelin kullandığım için bunu tercih ettim.
Bahsettiğin lastikleri inceliyorum çok hoşuma gitti.

RossKemp

Aktif Üye
Doblo
Adı
Onur Arslan
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgi İşlem Uzmanı
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah

RossKemp

Aktif Üye
Doblo
Adı
Onur Arslan
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgi İşlem Uzmanı
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah

Beerrrdush

Azimli Üye
Doblo
Adı
TANER
Kan Grubu
0 +
Meslek
Aşçı
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Urban
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
satıcı arada kalite olarak bir fark olmadığını belirtti. Sitesinde de bu isimle bir ayrım yok. H, V arasında benim için fark yok o kadar yüksek hızlara çıkmam ve yük aracı olarak kullanmıyorum. Teşekkür ederim yardımların için

RossKemp

Aktif Üye
Doblo
Adı
Onur Arslan
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgi İşlem Uzmanı
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
satıcı arada kalite olarak bir fark olmadığını belirtti. Sitesinde de bu isimle bir ayrım yok. H, V arasında benim için fark yok o kadar yüksek hızlara çıkmam ve yük aracı olarak kullanmıyorum. Teşekkür ederim yardımların için
Rica ederim, elimizden geldiği kadar. Fark açısından benim dediğim araç zaten rüzgarda çok savruluyor yanaklar yumuşak olunca virajda yatıyor bu yüzden bi tık sert yanak olması iyi. H 210 V 240 kilometre hıza kadar dayanıklı ama Doblo kullanıcısı olarak bizim bakmamız gereken lastiğin yapısı H serisi kullanmadım hamuru farklı olabilir. Yakıt ve yağmur sürüşü açısından bakarsan zaten desenler aynı olduğu için fark olmaz. Lastikleri taktırınca ön arka eşit 34 basarsınız havasını. Hayırlısı olsun tekrardan sizede.

Beerrrdush

Azimli Üye
Doblo
Adı
TANER
Kan Grubu
0 +
Meslek
Aşçı
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Urban
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Rica ederim, elimizden geldiği kadar. Fark açısından benim dediğim araç zaten rüzgarda çok savruluyor yanaklar yumuşak olunca virajda yatıyor bu yüzden bi tık sert yanak olması iyi. H 210 V 240 kilometre hıza kadar dayanıklı ama Doblo kullanıcısı olarak bizim bakmamız gereken lastiğin yapısı H serisi kullanmadım hamuru farklı olabilir. Yakıt ve yağmur sürüşü açısından bakarsan zaten desenler aynı olduğu için fark olmaz. Lastikleri taktırınca ön arka eşit 34 basarsınız havasını. Hayırlısı olsun tekrardan sizede.
Bende tam lastık basınçlarını soracaktım

Beerrrdush

Azimli Üye
Doblo
Adı
TANER
Kan Grubu
0 +
Meslek
Aşçı
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Urban
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Lastikleri taktırdım. Gürültü patırtı ses tarih oldu. Yağmurlu havada denedim yağmurda bile ses farkı hissettirdi. Yakıt sarfiyatı olarakta yağmurlu havada 35 km de 6.2 şimdilik kuru havada sahada duser. Lastikleri takan on 40 arka 38 bastı bu hali ile memnun kaldım. Duruma göre ileride uygun lastik basıncını bulacağım

RossKemp

Aktif Üye
Doblo
Adı
Onur Arslan
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgi İşlem Uzmanı
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
Gule gule kullan. ? Memnun kalmaniza sevindim

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Lastikleri taktırdım. Gürültü patırtı ses tarih oldu. Yağmurlu havada denedim yağmurda bile ses farkı hissettirdi. Yakıt sarfiyatı olarakta yağmurlu havada 35 km de 6.2 şimdilik kuru havada sahada duser. Lastikleri takan on 40 arka 38 bastı bu hali ile memnun kaldım. Duruma göre ileride uygun lastik basıncını bulacağım
Güle güle kullan inşaallah. 40 olması gereken zaten lastikçiniz doğru basmış.çoğu 32 basma taraftarı oluyor maalesef. Kullanma klavuzunda olması gereken 39 ya da 40 .

RossKemp

Aktif Üye
Doblo
Adı
Onur Arslan
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgi İşlem Uzmanı
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
Güle güle kullan inşaallah. 40 olması gereken zaten lastikçiniz doğru basmış.çoğu 32 basma taraftarı oluyor maalesef. Kullanma klavuzunda olması gereken 39 ya da 40 .
Binek araç lastiği olarak geçtiği için 34 ve 36 arası basılıyormuş.,Michelin yetkilisinin bana önerdiği buydu. Bende 34 te kullanıyorum normal orjinal ölçüde lastikte 38 basılıyor diye biliyorum.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Binek araç lastiği olarak geçtiği için 34 ve 36 arası basılıyormuş.,Michelin yetkilisinin bana önerdiği buydu. Bende 34 te kullanıyorum normal orjinal ölçüde lastikte 38 basılıyor diye biliyorum.
Ne lastiği olduğunun önemi kullanımda fark eder.Aracınlastik basıncında fabrikanın teknik verileri önemlidir. Fabrika da 2.7 bar olmalı diyor.