2012 premio 1.6 ön amortüsör sesi

engin_64

Aktif Üye
Tepki
1
arkadaslar merhaba.. :) yine ben yine bi kac sorum olucak.. viteslerdeki ses sorununu mantıkla çözdüm burdada acıkladım ama mantıgım su amortüsör sesinde takıldı kaldı bi kac kez degil artık bariz duymaya basladım iilk önceleri 1-2 kez sol ön amortüsörde sonrada 3 kez falan sağ amortüsörde sizin araclardada geliormu merak ettim simi turkiyenin yolları malum heleki usakın daha berbat isteyerek saten kim girer sert kasisede son an frkına varıp frende asılsak yavaslasakda yinede hızlı ve cok derin olmadıgı halde tekerin alt temas eden kısmı tamemen lakaya oturacak sekilde geldiginde ön amortüsörlerden böyle tok bi ses sanki kaucuk bisi var da sonuna ona kadar gelioo looooooooook die ama biraz daha sesli oluyo bu o ses gelio bu amortüsörlerde normalmi premio da servise sordum. yine.. normal abi bariz gelio dedi linea larda da oluo bu cok dedi amortüsör son noktaya gelince ordan geliodur dedi simdi tanbiki deneme yanılma sözlerle aklıma takıldı aradım nette ön takozları sorunluymus önceleri premioların acaba benim arac da fabrikasyon sorunlumuki iki ön amortüsör takozuda yada siz hic denk geldinizmi sert bir lakada bu sese böyle metal sesi degilde plastik olurya kaucuk sert vurursunuz looooook diee öyle bi ses valla safeline özler oldum tamam konfor olarak yanına yaklasamaz bununda hic bu kadar sorunlar yasamamıstım safeline da.. birde servis dandik dundik konusuyor insan arabasından soguyor ya satıp safeline alasım var tekrardan.. :( sıkıldım sürekli servise birsey sormakdan. adamlar ne dogru düzgün biseye yanıt verebiliyorlar nede bakabiiyorlar ne sorsam normal arkadas borcla harcla dunya para veriyoruz tamam mercedes almıyoruz ama insanın zoruna gidio ilgileninmeyince de takıntı olmaya basladı bu araba konusu bende artık yaa.. :( vereceginiz cevaplar icin simdiden tesekkürler kusura bakmayın kafanızı sisirdiysem ;)

RAPTOR

Fenomen Üye
Tepki
950
Modeli
Renk
Beyaz
amortisör patlamış olabilir paşa.sert kasise girerken freni bırak!frene basarak girdiğin 10 santim derinliğindeki bir kasis aracına tam takoz etkisi yapar.dağıtırsın ön takımı!

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
geçmiş olsun amortisör sesi ben bizim dobloda duymadım hatta süspansiyon baya bi sessiz ama dediğin gibi çok hızlı girip ve derin bi çukursa belki amortisör son noktsına geliyor ondan gelir ama ben hiç duymadım

DoBLo_cU

Daimi Üye
Tepki
49
Adı
Doblocu
Modeli
Renk
Siyah
O sesi çıkarabilecek kadar hızlı bir şekilde derin çukurlara girebiliyorsan bence sorun aracı kullananda :) Bahsettigin ses palio ve albealardanda geliyor.Aynı sesi otobandaki derin bir çukura girerek bence çıkartmıştım.
İşin özü amortisörlerin yapısı bu herhangibir problem degil bu.

mystan45

Daimi Üye
Tepki
30
Adı
Mehmet
Modeli
Renk
Siyah
bende amortisör sesinden şikayetçiyim acayip şekilde ses yapıyor.hele hızlı giderken farketmeden bi çukura girince o sesi duyduktan sonra teker koptu sanıyor insan.bu ay içinde bakıma gideceğim sorunu söyleyeceğim inşallah hallolur.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
13.367
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
bu doblolarda var.benimkinden de metal sesi geldi bir kaç defa demir demire çarpıyor gibi.o kadar hızlıda değildim.sanki bir tarafı kopmuş hissi veriyor can sıkıcı.ama servis sıkıntı yok diyor.o zaman boşver gitsin.sıkma canını.demek ki özelliği öyle.

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Tepki
4.454
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
can sıkıcı bir durum aslında.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
13.367
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
öyle fethide ne yapacan.

serdar16

Saygın Üye
Tepki
21
bendede 4-5 kere yaptı. öyle şiddetli bir ses geliyorki sanki ön takım dağıldı zannediyorum . Genelde tam çukura girdiğim sırada direksiyonu çevirince geliyor. ama normalde amortisörlerimde hiç bir sıkıntı yok...

serdar16

Saygın Üye
Tepki
21
Birde engin kardeş arabadan soğuyacak kadar takma bukadar ben arabamda garantiden değişen ve yapılanları yazsam gerçekten inanamazsın ama yinede doblomdan çok memnunum.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
13.367
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
şanzıman varmı içinde serdar kardeş.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bende garantiden değişim yaptırdım ama öyle büyük şeyler değil ön arka arma ön iki far birdefada sağ ayna komple değişti garantiden ama bunlar benim pimprikliğimden zte büyük arıza açsa ben binemem şuanlık çok memnunum doblomdan

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
13.367
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
benim bazen 2. vitese tam oturmuyor gibi oluyor.ama elletsem mi elletmesem mi bilmiyorum.

serdar16

Saygın Üye
Tepki
21
bence garanti bitmeye yakın göster derim. ama bariz poroblem yapmaya başlarsa hiç bekleme hemen göster derim..

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
13.367
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
komplemi değiştiriyorlar şanzımanı.

serdar16

Saygın Üye
Tepki
21
yok hatırladığım kadarıyla sadece problemli vites dişlisi değişiyor...

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Tepki
4.454
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
vay be serdar abi. 135lik iyi hoşda derdi de fazla yani he. :)

engin_64

Aktif Üye
Tepki
1
abilerim sehir dısındaydım simdi gördüm cevaplar icin sağolsun varolun demekki tek benimkisinde degilmis bu ses simdi icim rahatlatı isteyerek kim girer saten sert kasise ama usakın yolları gercekten öyle bu gun biraz daha sinir oldum serefsizin birisi anahtarla boydan boya cizmis sağ tarafı komple boyanacak sağ etek altı rütuj yaptırdım ama icime sinmedi birde mehmet senel abi o metal sesini acıklamıstım ben nerden geldigini bende de geldi 2-3 kez o ses ama bulucam die neler cektim ve buldumda.. doblo sanzuman ses die arat forumda icin rahatlasın abi.. görüsmek dilegi ile simdi kasko zamanını bekliyorum sonra kople boyatıcaz artık kaskodan alt tarafı.. :) napalım sevmeyede basladım bu arada arabamı ama işte böyle seyler insanı biraz sogutuyor.. saygılar..

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk