2010 doblo d3 1.6 amortisör takozu sorunu

Engizelektronik

Azimli Üye
Doblo
Adı
Ahmet UZUN
Kan Grubu
0 +
Meslek
ELEKTRONİK
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
METALİK SİYAH
öncelikle herkese hayırlı günler 2010 model 1.6 doblo d3 kasa doblom var 1 sene geçmeden ön amortisör takozları bozuluyor gacır gucur ses yapıyor illet etti beni birkaç farklı marka denedim ama en uzun ömürlüsü 1 yıl gidiyor başına gelen ve daha uzun ömürlü bir yöntem bulan varmıdır varsa yardımcı olurmusunuz aracı çok sert kullanan birisi değilimdir ama erken bozuluyor yardımlarınızı bekliyorum

Gunki K

Aktif Üye
Doblo
Adı
Güner
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknisyen
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Gri
Amortisör kulesine sıvı grev bas bı kaç gün sonra yine bas. Dediğin gibi bendede ötüyor senede 1 yapiym yoksa gacır gucur ediyor özellikle Ankara soğuğunda

Engizelektronik

Azimli Üye
Doblo
Adı
Ahmet UZUN
Kan Grubu
0 +
Meslek
ELEKTRONİK
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
METALİK SİYAH
Amortisör kulesine sıvı grev bas bı kaç gün sonra yine bas. Dediğin gibi bendede ötüyor senede 1 yapiym yoksa gacır gucur ediyor özellikle Ankara soğuğunda
deneyeceğim teşekkürler

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
öncelikle herkese hayırlı günler 2010 model 1.6 doblo d3 kasa doblom var 1 sene geçmeden ön amortisör takozları bozuluyor gacır gucur ses yapıyor illet etti beni birkaç farklı marka denedim ama en uzun ömürlüsü 1 yıl gidiyor başına gelen ve daha uzun ömürlü bir yöntem bulan varmıdır varsa yardımcı olurmusunuz aracı çok sert kullanan birisi değilimdir ama erken bozuluyor yardımlarınızı bekliyorum
Kapaklı model mi aldıklarınız?

Engizelektronik

Azimli Üye
Doblo
Adı
Ahmet UZUN
Kan Grubu
0 +
Meslek
ELEKTRONİK
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
METALİK SİYAH

protest60

Aktif Üye
Doblo
Adı
Yusuf
Kan Grubu
A RH -
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
LAL KIRMIZI
Kapaklı tür istediğim halde kapaksız gelmişti...Takozlar değiştikten sonra şambrel lastiğinden parça keserek üstüne gergince taktım...1 yıldan fazla bir süredir kullanıyorum bir problem yok..

Engizelektronik

Azimli Üye
Doblo
Adı
Ahmet UZUN
Kan Grubu
0 +
Meslek
ELEKTRONİK
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
METALİK SİYAH
Kapaklı tür istediğim halde kapaksız gelmişti...Takozlar değiştikten sonra şambrel lastiğinden parça keserek üstüne gergince taktım...1 yıldan fazla bir süredir kullanıyorum bir problem yok..
bende bu sefer parçayı kendim aldım takmadan önce içini söktüm bolca gresledim bakalım ne kadar gidecek :D

serkan8320

Pamukkale Temsilcisi
Yetkili Kişi
İlçe Temsilcisi
Doblo
Adı
Serkan Kaçar
Kan Grubu
0 +
Meslek
Çiçekçi-Esnaf
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Kahverengi
3 kasa doblonun kronik sorunu diyebiliriz. Ben 15 gun icinde 5 defa degistirdim. Her takilan farklı markalarda yan sanayi idi. En son orjinal aldim. Yan sanayiler 150tl idi. Orjinali 300e aldım. 2 sene oldu daha ses duymadım.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
3 kasa doblonun kronik sorunu diyebiliriz. Ben 15 gun icinde 5 defa degistirdim. Her takilan farklı markalarda yan sanayi idi. En son orjinal aldim. Yan sanayiler 150tl idi. Orjinali 300e aldım. 2 sene oldu daha ses duymadım.
Bende serviste değiştirmiştim garantiden. Sonra üzerini kapattım bir daha sıkıntı yaşamamıştım.