2007 Doblo Maxi sonradan abs takılabilir mi?

ExtremE

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar,

hemen konuya geçeyim; 2007 model 1.3 multijet doblo maxi bir aracımız var sanırım en boş olan modeli çünkü abs yok aracın üzerinde. Aracın kasası normalden uzun ve boşken arka tarafta yük olmadığından en ufak bir ani frenlemede araç kaymaya başlıyor. Yeri geliyor uzun yola gidiyoruz yeri geliyor 8-10 kişi taşıyoruz ve araçta abs olmaması çok büyük bir risk. Aracı değiştirme imkanımız pek yok ancak üzerine sonradan abs takılabilir mi merak ettim? Aracın üst modellerinde abs olduğundan takılabileceğini düşünüyorum ama tam olarak bilmediğimden bir de size sormak istedim. Böyle birşey olur mu, olursa maliyeti ve verimi ne olur?

şimdiden teşekkürler...

kokplot

Onursal Üye
ExtremE öncelikle hoş geldiniz..

sitemizde tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız, daha sonra konunuzla ilgili sorularınıza uygun bölümde teknik bilgi ile ilgigi içerikleri arkdaşlardan alabilirsiniz.

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
Arkadaşım öncelikle hoşgeldin. Bende maxi kullanıcısıyım ve Aracı ısrarla ABS li aldım. sonradan abs takılması konusunda bilgim yok ama bence lastik değiştirerek daha iyi bir yol tutuşu sağlayabilrisin. Yani tabanı biraz genişletmek lazım. meslea 185-65-15 yerine 195*65*15 kullanabilirsin. Ben jantı da değiştirip 195*55*16 taktım. Taban genişleyip Yanak çapı düştüğü için mükemmel bi yol tutuşu oluşturdu. Bana da yakıtı etkiler dediler ama etkilemiyor küçücük fiorino bile 195*55*16 kullanıyor

premio2012_55

Fenomen Üye
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
aramıza hg geldin arkadaşım servise danış derim abs için

geremy

Onursal Kurucu
bendede abs yok servise sormuştum olmaz demişlerdi.
aslında yerleri falan vardır.abs beyini temin edip bağlanabilir bence.maliyet nasıl olur bilemiyeceğim.