2004 JTD yokuş rampa hız sorunu

ByMedCezir

Yeni Üye
Doblo
Tepki
1
Adı
Ömer
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Dekorasyon
Aracınız
Doblo
Modeli
Jtd
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2004
Renk
Beyaz
Selamaleyküm

Aracı alalı fazla olmadı ancak

Arkadaşlar 2004 JTD aracımın yokuş rampa çıkarken hız alma sıkıntısı var 2. Vitesden sonra 3 çıkınca bile hız düşüyor rampa yokuş çıkarken 60ı görmek bile zor oluyor ki 3. Vites üstünü çıkmak namümkün.
hafif yokuşlarda 80 çıkmak zorlaşıyor. Düze inince sıkıntı kalmıyor yani rampasız yokuşsuz yolda sıkıntı yok.

Ayrıca 5. Viteste 145 üstüne çıkmıyor araç bu normal mi?

Isıtma bujisi ışığı da motoru her çalıştırdığı da yanıyor sonra sönüyor
Ayrıca Hız göstergesinde çıkan uyarı ışığının görüntüsünü de ek olarak paylaşıyorum. Bunuyatı ışığı arada çıkıyor sonra sönüyor el fren kalkıkken çıkan uyarı ama el freni aşağıdayken sürüş esnasında arada çıkıyor

Dosyalar

• Screenshot_2023-07-15-23-47-41-705_com.whatsapp.w4b.jpg
    Screenshot_2023-07-15-23-47-41-705_com.whatsapp.w4b.jpg
    46,8 KB · Okunma: 10
  • IMG_20230723_091718.jpg
    IMG_20230723_091718.jpg
    723,1 KB · Okunma: 10
Son düzenleme:

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
13.368
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Fren bırakmıyor ya da sıkıyor olabilir. Öyle bir sorun yoksa turbo ve bileşenlerini hortum vb kontrol ettirmekte fayda var. Bilgisayara bağlatıp bakmakta iyi olur.

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Tepki
712
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Baskı balata durumu nedir sizde en son ne zaman değişti? Bir diğer nedeni de turbo sistemlerinde kaçak olabilir yeterli tazyiği vermiyor olabilir başka bir ihtimal başıma geldi her zaman yakıt aldığım yerden bir gün yine aldım 3 le çıktığım yerden iki kişi 2 ye düşmeye başladı sağlıklı gaz yemiyordudüzde de belli bir hızın üzerine çıkmakta zorlanıyordum.Dibine kadar o mazotu harcadım shell denk geldi oradan doldurdum yakıt filtresini değiştim düzeldi

ByMedCezir

Yeni Üye
Doblo
Tepki
1
Adı
Ömer
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Dekorasyon
Aracınız
Doblo
Modeli
Jtd
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2004
Renk
Beyaz
Baskı balata durumu nedir sizde en son ne zaman değişti? Bir diğer nedeni de turbo sistemlerinde kaçak olabilir yeterli tazyiği vermiyor olabilir başka bir ihtimal başıma geldi her zaman yakıt aldığım yerden bir gün yine aldım 3 le çıktığım yerden iki kişi 2 ye düşmeye başladı sağlıklı gaz yemiyordudüzde de belli bir hızın üzerine çıkmakta zorlanıyordum.Dibine kadar o mazotu harcadım shell denk geldi oradan doldurdum yakıt filtresini değiştim düzeldi
Yakıtı Shell alıyorum.
Turbo dan şüpheleniyorum fırsatını bulunca iyi bir yerden kontrol ettireceğim