2003 Doblo Ön Kapı Hoparlör Boyutu ?

41_doblocu_41

Yeni Üye
Adı
Ahmet
Arkadaşlar 2003 model 1.9 sx jtd model olan bir araca sahibim. Aracıma ön kapılarına hoparlör almak istiyorum fakat bu hoparlörler boyutlara göre ayrılıyorlarmış 16cm 13cm gibi. Belki bilenler vardır bu modelin ön kapı hoparlör boyutları kaç cm ?

DobloClassic

Daimi Üye
Adı
Barış
Modeli
Evet bende burada yerimi alayım aynı konuyu bende merak ediyorum. Bizde de 2002 1.6 16V Cargo SX var ve kapılarda hoparlörümüz yok. Istanbulda birkaç yere gittik takamayız dediler bizde çok uğraşmadık.

Önümüzdeki günlerde ses sistemine bakacağız, gelişme kaydedebilirsek haber veririm.

@41_doblocu_41

aozgur

Fenomen Üye
Adı
Özgür Oral
Modeli
Renk
Mistik GRİ
@41_doblocu_41
Normali 13 cm ama ek kasnaklarla 16 cm de takılıyor forumda bolca konusu var aratırsanız bulursunuz

DobloClassic

Daimi Üye
Adı
Barış
Modeli
@aozgur

Hoparlörlerin kablosu nerden geçiriliyor? Biraz saçma bir soru oldu ama istanbulda birkaç yere gittik ya kapıyı delelim kablo çekelim dediler ya da yapamayız dediler.
Hoparlör kablosu içinde kapı delmek kadar saçma bir fikir varmı :acpsnr:

Önümüzdeki hafta Antalya'da hoparlör işine el atacağız. Arabada ses felaket derecede kötü. G4 bile daha kaliteli ses veriyor :agla: ( Önlerde HERTZ, arkalarda Alpine var şuan)

Arabanın mevcut hoparlör yuvalarına nasıl hoparlör takmak lazım?

aozgur

Fenomen Üye
Adı
Özgür Oral
Modeli
Renk
Mistik GRİ
@DobloClassic
Kapı körüğününün içinden geçirebilirsiniz

DobloClassic

Daimi Üye
Adı
Barış
Modeli
@aozgur

Benimde aklıma o geldi. 2000'lerde hatırladığım Hertz'lerle Alpine'leri taktırırken kapılara bayağı bi uğraşıp taktıramamıştık. O körüğün içinden uğraşıp geçirememiştik diye hatırlıyorum. Üstünden geçeli zamanı katarsak yanlış hatırlıyor olabilirim bu konuda tam emin değilim. Son zamanlarda yürüyen aksam ve kaporta ile uğraştığımızdan ses konusuna çok vakit ayıramamıştık.

D1'de ses sistemi kurmuş arkadaşlar biraz aydınlatabilirse çok memnun olurum. Dışını adam ettik sıra ses sisteminde :cool:

hkn_syr

Aktif Üye
Adı
Hakan
@DobloClassic
Çağlar Aktekin var onun arabasida d1 ve ses sistemi demek yetersiz kalir ona sor bence [emoji1]

wolf_sedan

Yeni Üye
Doblo
Adı
Ömer
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Gecenlerde on göğüse hoparlör almak icin gittim kapaklari açtılar 10 cm yuva oldugunu söylediler