Doblo 2001 Doblo 1.9D Çalıştırınca Gaz Yememe Sorunu

OrkunJJ

Yeni Üye
Doblo
Adı
Orkun
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Merhaba, başlıkta belirttiğim aracımda çoğunlukla kış aylarında yani soğuk havalarda olmak üzere her zaman olmuyor ama arada arabayı çalıştırdığımda motor sorunsuz çalışıyor rölanti de ama gaz yemiyor. Biraz bekletiyorum motor yağlasın ve ısınsın diye sonra bir kaç kere aç kapa yaptıktan sonra normale geliyor ve bu şekilde aracımı kullanabiliyorum. Bir kaç yere gösterdim sorunun mazot pompasından olduğunu söylüyorlar. Araştırdığım üzere pompadan olsa normal kullanımda da güç kaybı vs. farklı sorunların da olması gerekir diye düşünüyorum. Normal kullanımda herhangi bir sorun yok ne bir ses değişimi ne güçten düşmesi ne rampada kayma vs. bir sorun yok. Bu arızayı nasıl giderebilirim sizlerden yardımcı olmanızı istiyorum.

Doblolara fısıldayan adam

Doblo 3 pluspack 2012
Doblo
Adı
Aykut
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Merhaba
Merhaba, başlıkta belirttiğim aracımda çoğunlukla kış aylarında yani soğuk havalarda olmak üzere her zaman olmuyor ama arada arabayı çalıştırdığımda motor sorunsuz çalışıyor rölanti de ama gaz yemiyor. Biraz bekletiyorum motor yağlasın ve ısınsın diye sonra bir kaç kere aç kapa yaptıktan sonra normale geliyor ve bu şekilde aracımı kullanabiliyorum. Bir kaç yere gösterdim sorunun mazot pompasından olduğunu söylüyorlar. Araştırdığım üzere pompadan olsa normal kullanımda da güç kaybı vs. farklı sorunların da olması gerekir diye düşünüyorum. Normal kullanımda herhangi bir sorun yok ne bir ses değişimi ne güçten düşmesi ne rampada kayma vs. bir sorun yok. Bu arızayı nasıl giderebilirim sizlerden yardımcı olmanızı istiyorum.
Merhaba pompa elemanı soğukken işlemediği için ısınana kadar araç dediğiniz sorunu yapıyor ayrıca motora giren boruya çekvalf takarsanız hem mazotu salmaz hem de biraz daha erken tepki verecektir iyi akşamlar

OrkunJJ

Yeni Üye
Doblo
Adı
Orkun
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Merhaba

Merhaba pompa elemanı soğukken işlemediği için ısınana kadar araç dediğiniz sorunu yapıyor ayrıca motora giren boruya çekvalf takarsanız hem mazotu salmaz hem de biraz daha erken tepki verecektir iyi akşamlar
Hocam merhaba, bir kaç yere gösterdim beyinden olabilir dediler. Bende yedek beyin de vardı beyinciye götürdüm komple tesisatı ve takılı beyini ve yedek beyini kontrol ettiler. Bir sorun çıkmadı. Beyincinin dediğine göre mazot pompasının o üstünde müşür varmış sorun oradaymış. Bunu en ekonomik şekilde nerede yaptırabilirim?

Ali Dalmış

Yeni Üye
Doblo
Adı
Ali
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Kargo
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Beyaz
Reisim Ben Geçen Hafta Perşembe Günü Mazot Pompasını Değiştirdim Komple Araç Çalışıyordu 2 3 Saniye Sonra Motor Arızası Diyip Stop Ediyordu Kendi Kendine Yürütürkende Gaz Yemiyordu Araba 3. Viteste 50yi Zor Görüyordum Pompa Olduğunu Anladım Zaten İlk Başta Araç Kuru Çalışıyordu Pompayla Şamandırayı Değiştirdim Komple Şuan Bir Sorunum Yok Çok Şükür. Senin Konuna Gelicek Olursakta Aracında Pompadan Kaynaklı Bişey Olsa Araban Kendi Kendine Stop Eder Gaz Yemez. Sorunun Ne Olduğunu Bilmiyorum Ama Güvenilir Bir Yerde Bilgisayara Bağlatıp Arıza Tespiti Yapabilirsin İşe Yarıyor.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Hocam merhaba, bir kaç yere gösterdim beyinden olabilir dediler. Bende yedek beyin de vardı beyinciye götürdüm komple tesisatı ve takılı beyini ve yedek beyini kontrol ettiler. Bir sorun çıkmadı. Beyincinin dediğine göre mazot pompasının o üstünde müşür varmış sorun oradaymış. Bunu en ekonomik şekilde nerede yaptırabilirim?
Dışarıda zor gibi. Benimde sensörü değişmişti. Karabükte söküldü Ankara'daki delphi servisine gönderilmişti.

OrkunJJ

Yeni Üye
Doblo
Adı
Orkun
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Dışarıda zor gibi. Benimde sensörü değişmişti. Karabükte söküldü Ankara'daki delphi servisine gönderilmişti.
İstanbul daki pompacılarla görüşüyorum son çare olarak Ankara ya gidicem pompayı söktürüp. Delphi servisini önerir misin yani senin arızan giderildikten sonra bir sorun yaşadın mı?

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
İstanbul daki pompacılarla görüşüyorum son çare olarak Ankara ya gidicem pompayı söktürüp. Delphi servisini önerir misin yani senin arızan giderildikten sonra bir sorun yaşadın mı?
Ondan sonra sıkıntı olmadı.Zaten ya Ankara ya İstanbul. Ankara daha yakın bize. İstanbulda da olması lazım delphi servis.