2001 1.9 D ARIZA SİLİNMİYOR YARDIM

mmert2003

Yeni Üye
Tepki
0
MERHABA
2001 1.9 D ARACIM YOLDA GİDERKEN BİRDEN BİRE STOP EDİYOR VE 4-5 SAAT BEKLEMEDEN ÇALIŞMIYORDU. USTAYA GİTTİM. VOLAN SENSÖRÜNÜ VE ISITMA BUJİLERİNİ DEĞİŞTİRDİLER..SONRA ELEKTRİKÇİ USTA BİLGİSAYARA BAĞLADI HATALARI SİLDİ..ARACI TEKRAR ÇALIŞTIRIP KAPATTI..TEKRAR BİLGİSAYARA BAĞLADI ANCAK HATA YİNE TEKRAR GELDİ BUNU BİRKAÇ KEZ TEKRARLADI..HATASI İSE YAKIT BASINC REGULATOR 1 DİYE BİŞEY YAZIYOR...
EN SON YAKIT REGÜLATÖRÜNÜ DEĞİŞTİRDİK. AMA SONUÇ DEĞİŞMEDİ..ŞİMDİ SUÇ MOTOR BEYNİNDE DİYORLAR...BUGÜN ARABAMLA 2 SAAT GEZDİKTEN SONRA YİNE STOP ETTİ VE YOLDA KALDIM..KAFAYI YİYİCEM
YARDIM LÜTFEN
[fpnotice=good][fpnotice=good]

geremy

Onursal Kurucu
Tepki
297
geçmiş olsun

lütfen küçük harf kullanın

arkadaşlar yardım olacaktır.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bence aracınızın motor beyni arızalı olabilir arac bi beyinciye gösterin bence bi ihtimalde pompa geliyor aklıma ama bence elektronik bi arıza gibi

RAPTOR

Fenomen Üye
Tepki
950
Modeli
Renk
Beyaz
MERHABA
2001 1.9 D ARACIM YOLDA GİDERKEN BİRDEN BİRE STOP EDİYOR VE 4-5 SAAT BEKLEMEDEN ÇALIŞMIYORDU. USTAYA GİTTİM. VOLAN SENSÖRÜNÜ VE ISITMA BUJİLERİNİ DEĞİŞTİRDİLER..SONRA ELEKTRİKÇİ USTA BİLGİSAYARA BAĞLADI HATALARI SİLDİ..ARACI TEKRAR ÇALIŞTIRIP KAPATTI..TEKRAR BİLGİSAYARA BAĞLADI ANCAK HATA YİNE TEKRAR GELDİ BUNU BİRKAÇ KEZ TEKRARLADI..HATASI İSE YAKIT BASINC REGULATOR 1 DİYE BİŞEY YAZIYOR...
EN SON YAKIT REGÜLATÖRÜNÜ DEĞİŞTİRDİK. AMA SONUÇ DEĞİŞMEDİ..ŞİMDİ SUÇ MOTOR BEYNİNDE DİYORLAR...BUGÜN ARABAMLA 2 SAAT GEZDİKTEN SONRA YİNE STOP ETTİ VE YOLDA KALDIM..KAFAYI YİYİCEM
YARDIM LÜTFEN
[fpnotice=good][fpnotice=good]

beyin işi değil.

ismail bey iyi bir pompacıda pompayı kontrol ettirip stop tertibatına baktırın.ya aracın pompa tamir takımı bitik,yada pompa içerisindeki stop tertibatı zamansız düşüyor.

şöyle deneyebilirsiniz.yolda yanınızda 4-5 litrelik bir bidon içerisinde su bulundurun.aracınız stop ettiğinde bu suyu yavaş yavaş mazot pompasının ve çevresindeki mazot borularının üzerine dökün.pompayı iyice soğuttuktan sonra tekrar marşa bastığınızda aracınız çalışıyorsa sorun pompa tamir takımının bitmesidir.çalışmazsa (ki ben çalışacağını düşünüyorum)o zaman stop tertibatının arızalı olduğunu ve hareket halindeyken mazotu kestiğini düşünecez.

özellikle düz diesel motorların stop etmesi yakıtın bir şekilde kesildiğini gösterir.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
raptor abi güzel bi teknik senden öğreneceklerimiz var daha :)

benim beyin dememdeki neden beyin komut verip yakıtı kesiyor olabilir diye düşünmüştüm

RAPTOR

Fenomen Üye
Tepki
950
Modeli
Renk
Beyaz
raptor abi güzel bi teknik senden öğreneceklerimiz var daha :)

benim beyin dememdeki neden beyin komut verip yakıtı kesiyor olabilir diye düşünmüştüm

beyin belki motoru çekişten düşürür ama giden aracı stop ettirmez.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bilgi için teşekkürler abi

mmert2003

Yeni Üye
Tepki
0
bütün cevaplarınız için çok teşekkür ederim..bu kadar çabuk cevap beklemiyordum...
mazot pompası için kırıkkale de çağdaş pompa diye sadece bir pompacı var..ona götürdüm...daha önce mazot pompası bakımını yapmışlar..enjektörlerini değiştirmişler. onların bilgisayarında da aynı hat veriyordu..pompacı volan sensöründen yapar diye değiştirdi.
elektrikçi de araçta arıza yok ama beyinden silemediğimiz için arızalı görünüp hata veriyor diyor..beyin tamir oluyor mu yoksa yenisini mi almam gerekir sizce arkadaşlar...valla arabadan soğudum

mmert2003

Yeni Üye
Tepki
0
bence aracınızın motor beyni arızalı olabilir arac bi beyinciye gösterin bence bi ihtimalde pompa geliyor aklıma ama bence elektronik bi arıza gibi

beyinci kırıkkale de bilmiyorum ama bana en yakın ankara da var. ankara da bildiğiniz bir usta var mı? bende nette araştırayım...
cevap için teşekkür ederim ayrıca

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
beyin tamir olur ankarada tanıdığım bildiğim biyer yok ama ankaradakiler yardımcı olabilirler

RAPTOR

Fenomen Üye
Tepki
950
Modeli
Renk
Beyaz
bütün cevaplarınız için çok teşekkür ederim..bu kadar çabuk cevap beklemiyordum...
mazot pompası için kırıkkale de çağdaş pompa diye sadece bir pompacı var..ona götürdüm...daha önce mazot pompası bakımını yapmışlar..enjektörlerini değiştirmişler. onların bilgisayarında da aynı hat veriyordu..pompacı volan sensöründen yapar diye değiştirdi.
elektrikçi de araçta arıza yok ama beyinden silemediğimiz için arızalı görünüp hata veriyor diyor..beyin tamir oluyor mu yoksa yenisini mi almam gerekir sizce arkadaşlar...valla arabadan soğudum

bunun beyinle bir alakası olduğunu düşünmüyorum.dediğim gibi pompayı ve stop mekanizmasını kontrol ettirmenizde fayda var.sıfır beyin de taksanız o arıza lambası yeniden yanacak diye düşünüyorum.

bakın aracınızın soğuduğunda çalıştığını söylüyorsunuz.hadi beyin arıza kaydınız silmediği için oluyor diyelim.bu kayıt sürekli var zaten.neden araba çalışıyor o zaman?hiç çalışmaması lazım.

ama motor ısınınca mazot inceliyor ve pompa elemanları mazotu tutmakta yetersiz kalıyorsa veya pompa ısınıp mazot inceldiğinde bir arızadan dolayı stop mekanizması düşüp mazotu kesiyorsa araç stop eder.

pompayı iyice inceletmeden beyinle ilgili işlem yaptırmayın.

mmert2003

Yeni Üye
Tepki
0
galiba haklısınız..doğru mantık yürüttünüz..en iyisi hafta sonu pompacıya götürüp iyice inceletmek olacak..inşallah bir an önce arıza giderirler de rahat ederim...eğer değişiklik olursa burada paylaşırım..
teşekkürler ilginiz için

mmert2003

Yeni Üye
Tepki
0
pompayı değiştirdim enjektörler sökülüp ayarlandı birde akü aldım şimdi sıkıntım kalmadı.ama 1200 tl masraf ettim

RAPTOR

Fenomen Üye
Tepki
950
Modeli
Renk
Beyaz
pompayı değiştirdim enjektörler sökülüp ayarlandı birde akü aldım şimdi sıkıntım kalmadı.ama 1200 tl masraf ettim

:D eee üstad ne yaparsın?eşşeği süren metan gazına katlanır.yapacak bişey yok.geçmiş olsun.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
13.367
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız