Doblo 2000 3000 devir ıslık sesi ve çekişten düşme

doblo2003cü

Yeni Üye
Doblo
Adı
Yunus
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
İyi günler herkese. Öncelikle aracım doblo 2003 1.9 jtd. Yoldayken 2000 3000 devir arası ıslık sesi geliyor. Dururken gaza bastığımda yok. 1. Ve 2. Viteslerde giderken turbo canavar gibi ama 3 ten itibaren araba gitmiyor yokuşta 3000 deviri geçmiyor. Bu ıslık sesi ve çekişten düşme neden olabilir göstermediğim usta kalmadı yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

burakd

Aktif Üye
Doblo
Adı
Burak Döker
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama Conformatic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
Cok emin olmamakla birlikte turbo hortumlarinda delik, yirtik veya yipranmis bir yerden hava aliyor olabilir. Siyah duman da atiyor mu?

doblo2003cü

Yeni Üye
Doblo
Adı
Yunus
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Her zaman atmıyor bazen. Hortumlar dan 2 tane varmış 1 i değişti diğeri parçacı da yoktu değişmedi.

Son düzenleme:

Tuncaya

Yeni Üye
Doblo
Adı
Tuncay
Kan Grubu
0 +
Meslek
Lojistik
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Mistik Gri
Manifolt conta vidaları gevsiyor onları bir kotnrol ettiril d3 lerde bu sorun mevcut sızınkıde aynı olabılır belki

ErenAktas

Yeni Üye
Doblo
Adı
Erenü
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
2 hafta önce aynı problem vardı duman atma yoktu ama yüksek devirlerde ıslık sesi vardı araç kalkarken normaldi ama 2000 devirden sonra çekmiyordu ve çekiş inanılmaz düşüktü ustamıza turbo bozuk sanarak verdik bir hortum değişerek problem çözüldü

Kuyu1

Yeni Üye
Doblo
Adı
Ali
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Beyaz
İyi günler herkese. Öncelikle aracım doblo 2003 1.9 jtd. Yoldayken 2000 3000 devir arası ıslık sesi geliyor. Dururken gaza bastığımda yok. 1. Ve 2. Viteslerde giderken turbo canavar gibi ama 3 ten itibaren araba gitmiyor yokuşta 3000 deviri geçmiyor. Bu ıslık sesi ve çekişten düşme neden olabilir göstermediğim usta kalmadı yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Kuyu1

Yeni Üye
Doblo
Adı
Ali
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Beyaz
Ne yaptınız ustam. Sorunu çözebildiniz mi. 2003 1.9 jtd bendede var. Aynı sorunla uğraşıyorum. Turboyu baktırdım, intercooler değiştirdim. Turbo borusunun birini değiştirdim birini bulamadım. Kafayı yemek üzereyim

doblo2003cü

Yeni Üye
Doblo
Adı
Yunus
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Ne yaptınız ustam. Sorunu çözebildiniz mi. 2003 1.9 jtd bendede var. Aynı sorunla uğraşıyorum. Turboyu baktırdım, intercooler değiştirdim. Turbo borusunun birini değiştirdim birini bulamadım. Kafayı yemek üzereyim
[/QUOTE
Bende değiştirdim intercoolerı borunun da birini bulamadım çekiş eskisi gibi değil yine iyi kötü değil gidiyo baya da ıslık var işte erteledim şuanlık baktırmadım daha da