20 bin bakım

menesay

Daimi Üye
Adı
M.Enes
Modeli
Renk
çöl gri
Arkadaşlar öncelikle hayırlı ramazanlar size danışmak istediğim bir kaç konu var bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim... Aracım 1.6 2012 9. Ay cikisli premio şu an 22 bin km de allaha şükür şu ana kadar hiç sıkıntı çıkarmadı yakıtı haricinde para harcamadim aldiğımda 7 bin km deydi 10 bin yağ bakimina eskisehir birmota gittim insafsizlar 350 tl fatura kesti aracimin 2 ay sonra garantisi sona erecek ve pahali oldugu icin artik servise gitmeyi dusunmuyorum bilindik tanidik tecrubeli bir ustaya yaptircam sizce 20 bin bakimi ne kadar tutar bilginiz var mi degismesi gereken parcalar neler ? Bir de aracimda bir sorun yok ancak 1. Ve 2. Vitese gecisteki zorluklar biraz moralimi bozuyor caddy connect partner berlingo gibi bir cok arac kullandim ama onlarin hic birinde boyle bir sorun yok bunu duzeltebilme olanagimiz var mi yoksa da önemli degil aslinda motor biraz isindiginda vites gecisleri netlesiyor ama ilk calistiginda geri vites ve 1. Vites zor geciyor yine duzelme imkani varsa duzeltelim.... Simdiden cevaplariniz icin tesekkurler tekrar hayirli ramazanlar ...

karaomeroglu

Onursal Üye
Adı
Hasan
Modeli
Renk
derin bordo
Evet serviş haliyle biraz fazla
Bende geçenlerde bakım yaptırdım

Mazot polen hava yağ filtresi
30*50(tam hatırlamıyorum ama) 5ltyağ
320 TL
Sağ sol amortisör üst bilya set
Üüst takozlar
Sağ salıncak
Ve yağ değişimi
200 TL

karaomeroglu

Onursal Üye
Adı
Hasan
Modeli
Renk
derin bordo
Birde
1. Vites ve 2. Vitese aldırma
O ne kadar inatlaşırsa sende okadar inatlaş
Ben alıştım bence normal
Ama kötü yanı
Babamın arabasını sürerken vitesi kırcak gibi oluyorum (alışkanlık biz doblocuyuz)
:islik::harika::harika::harika::islik:o_O

menesay

Daimi Üye
Adı
M.Enes
Modeli
Renk
çöl gri
Yorumun için sağol servis fiyatlari cok yüksek geldi bana bide sendeki bu fiyatları görünce neyse artik bir tanidiga gostercez...vites probleminede dogru soyluyosun alisdik artik :):acpsnr:

asaglam

Onursal Üye
Adı
Ahmet
Meslek
Makine Mühendisi
Modeli
Renk
Siyah
@menesay

1. ve 2. vitesteki geçme problemi hemen hemen her dobloda mevcut olan bişey.50-60 bine kadar oyle bi ağır bakım gerektiricek bişey yok gene kontrollerini aksatmayın unutmayın siz dobloya ne kadar hassas olursanız oda size o kadar zorluk cıkarmaz.

menesay

Daimi Üye
Adı
M.Enes
Modeli
Renk
çöl gri
Arkadaşlar bugün ankara ali uğurluyu 20 bin bakimi icin aradim adamlar balatalar haric 700 tl fiyat cektiler filtrelerin hepsi degiscekmis bide diger seyler falan degiscekmis bana fiyat cok fazla geldi siz ne dusunuyorsunuz ?

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
dışarıda yarı paraya hepsini rahat yaptırırsınız.

cengiz522

Fenomen Üye
Adı
Cengiz ertürk
Kan Grubu
0 +
Meslek
Gsm teknik servis
Modeli
Araç Yılı
2014
Renk
aytozu gri
@menesay
Merhaba garanti bittikten sonra servisin önünden bile geçmiceksin iyi işçiliği olan bir usta bulup ona götüreceksin

volkan guney

Fenomen Üye
Adı
volkan güney
Kan Grubu
A RH -
Meslek
metal işleri
Modeli
Araç Yılı
2014
Renk
gri
Tek yerden fiyat almayın bence

menesay

Daimi Üye
Adı
M.Enes
Modeli
Renk
çöl gri
Galiba haklisiniz 400 tl ye balata ve iscilik dahil yapiyor tanidik bi usta ona goturcem inş. Bi sikıntı cikmaz zaten garantinin bitmesine 2 ay kaldi resmen sogunculuk yapiyolar abi hepsi ayni asagi yukari afyon birmotuda aradim eskisehiride hepsi rezil zaten eskisehirden hic memnun degildim 10 bin yag bakimina 350 tl aldilar arabayi bile yikamamislar insafsizlar bidaha servis mi ? Önunden gecmem allah dusurmesin...

volkan guney

Fenomen Üye
Adı
volkan güney
Kan Grubu
A RH -
Meslek
metal işleri
Modeli
Araç Yılı
2014
Renk
gri
Garanti bitene kadar katlanılıyor ne yazık ki

menesay

Daimi Üye
Adı
M.Enes
Modeli
Renk
çöl gri
Peki arkadaslar bu filtrelerin hepsi degismek zorundami degismesininin gerekip gerekmeyecegini ve ne kadar daha idare edebilecegini nerden anlariz bide frene bastigimida cok ince bir ses geliyo balatalar bitmis olabilirmi ustaya sordum 40 bin km ye kadar balata degisimine gerek yok dedi

cengiz522

Fenomen Üye
Adı
Cengiz ertürk
Kan Grubu
0 +
Meslek
Gsm teknik servis
Modeli
Araç Yılı
2014
Renk
aytozu gri
İyi akşamlar 20000 bakımda yağ yağ filtresi hava filtresi polen filtresi değişiyor mazot filtresi 40000 km de değişir usta doğru söylüyor normalde balatalar 40000 km gider eğer çok fazla fren kullanıyorsanız

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
20,000 bakımında mazot filtresi değişmeli araç kullanma klavuzuna göre. balatalarda kontrol edilip azalmışsa değişir yoksa değişmesine gerek yok.ama mutlaka kontrol edilmeli.

menesay

Daimi Üye
Adı
M.Enes
Modeli
Renk
çöl gri
Valla frene bastigimda balatalardan ses geliyo freni cok kullanirim heralde degismesi lazim ya bu filtreleri 10 bin bakimindada degistirdik ya o yuzden sordum

gokhankoc28

Aktif Üye
Adı
Gökhan Koç
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Mekanik Servis Danışmanı
Modeli
Araç Yılı
2009
Merhaba
1.6 araçlarda 20.000 km'bir filtrelerin tümü değişmesi gerekiyor

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
balataların kalınlığı önemli.ses sertleşincede yapabiliyor.