Doblo 130 km gecemiyorum

Serkan.pyrz

Yeni Üye
Doblo
Adı
Serkan
Kan Grubu
AB RH -
Aracınız
Doblo
Merhaba FİAT DOBLO CARGO MAXİ 2011 model aracım var aracı aldığımda 130km hızı geçmiyordu enjektörler ve turboya baktırdım enjektörler değişti motorda sorun yok partekul filtresi sokuldu turboda sorun yok lakin düz yolda 130km hızı gecemiyorum sanki son hızı gibi bağırıyor araç yokuş aşağıya 190a kadar gördüm bunun sebebi nedir bir türlü bulamadim ustalara sordum cvp yok artık pes etmek uzereyim varmı bir fikri olan destek olabilecek birisi

66doblo

Yeni Üye
Doblo
Adı
Mert
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Aynı sorum bende de var dip gaz 132 son; 2012 fiat combi d2 kasa

my93

Aktif Üye
Fiorino
Adı
MUHARREM
Kan Grubu
0 +
Meslek
Bankacı
Aracınız
Fiorino
Modeli
Pop
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2019
Renk
Beyaz
Hava ve yakit fitnesinden kaynaklanabilir babamda ki fiorinoda 120 geçmediği zaman filtreleri degistiyordum sonra 160 170 banamisin demiyordu en son filtreleri ne zaman değiştirdiniz?

Serkan.pyrz

Yeni Üye
Doblo
Adı
Serkan
Kan Grubu
AB RH -
Aracınız
Doblo
Hava ve yakit fitnesinden kaynaklanabilir babamda ki fiorinoda 120 geçmediği zaman filtreleri degistiyordum sonra 160 170 banamisin demiyordu en son filtreleri ne zaman değiştirdiniz?
Çözume ulaşabiliriz belkide gerçi 3bin km önce ağır bakımları yapıldı zincir seti vs değişti hepsi kontrol edildi kanka onların sabah sabah. Zor hatırladım

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Motora yeterli hava girişi olmayabilir yada yanlış ölçüyor olabilir mesela hava akış metre ,map sensörü gibi sorunun mekanikten çok elektrik ve sensör kısmında olabilir hava akış metreyi söküp bir deneyin

Serkan.pyrz

Yeni Üye
Doblo
Adı
Serkan
Kan Grubu
AB RH -
Aracınız
Doblo
Motora yeterli hava girişi olmayabilir yada yanlış ölçüyor olabilir mesela hava akış metre ,map sensörü gibi sorunun mekanikten çok elektrik ve sensör kısmında olabilir hava akış metreyi söküp bir deneyin
Mantıklı bunu denemek istiyorum eğer çözüme ulaşırsa haber vericem

my93

Aktif Üye
Fiorino
Adı
MUHARREM
Kan Grubu
0 +
Meslek
Bankacı
Aracınız
Fiorino
Modeli
Pop
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2019
Renk
Beyaz
Mantıklı bunu denemek istiyorum eğer çözüme ulaşırsa haber vericem
Ağır bakımda filtreler degistimi kontrol edilmesi bisey değiştirmez 1 yıldan uzun süre aynı hava filtresi mevcutsa aracda ilk onu değiştirmeniz tavsiye ederim

alperyegen

Azimli Üye
Doblo
Adı
Alper Yeğen
Kan Grubu
A RH +
Meslek
İç mimar
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.9 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Kırmızı
Merhaba araç 130 a gelince gaza basınca tepki yok mu?. Devir yükselmiyor mu?
Aynı durum bende mevcuttu. 1.9 multijet d2 var.
Kaputu açın akışmetre(hava kütle ölçer) fişini çekin aracı çalıştırın deneyin. Ben çözümü burada buldum.

Serkan.pyrz

Yeni Üye
Doblo
Adı
Serkan
Kan Grubu
AB RH -
Aracınız
Doblo
Merhaba araç 130 a gelince gaza basınca tepki yok mu?. Devir yükselmiyor mu?
Aynı durum bende mevcuttu. 1.9 multijet d2 var.
Kaputu açın akışmetre(hava kütle ölçer) fişini çekin aracı çalıştırın deneyin. Ben çözümü burada buldum.
Sorun bahsettiğim gibi ama çözüme ulasamadim dün denedim malesef işe yaramadı bütün parça akşamları herşey araçta aktif çalışıyor hatta dün yokuş yukarı 4. Cu vites ile çıktım