120 Km hızdan sonra titreme

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
Arkadaşlar aracım 2010 Combi maxi. daha 5.500 km de Bugün istanbula gidip geldim max 160 km ye çıktı fakat 120 km den sonra direksyonda ve aracın genelinde titreme başlıyor. bu titreme normalmidir. Arkada 300 kg yük de vardı. bu kadar yeni aracın titremesi beni korkutuyor

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
arkadaşım titreme çok büyük bir olasılıkla lastiklerden gelmektedir.
Tekerin durumuna bakınız. Ayrıca balans ayarına bakınız. İlk iş tekerler. Belirli bir hızdan sonra titremelere yol açar tekerler. Geçmiş olsun.

geremy

Onursal Kurucu
kullandığım bazı dizellerde max.devire ve sürate ulaşınca motor kucağıma gelecekmiş gibi oluyor motor mu lastikmi tam bilemiyorum.
örnek nissan pikap
clio
fiesta

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
benimde 120-140 arası titreme oluyor ilk aldığımda aracı. 4 lastik aldım yeni. En yfak titreme kalmadı. Balans ayarına baktır eğer tekerlerin iyi ise...

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
aracım daha 2 aylık bozuk stabilize yol bile görmedi abs de var tekerlerin yıpranacağını da zannetmiyorum

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
sadece önlere değil arka tekerleklerede balans yaptırın düzelecektir!bir çok balansçı direksiyonda hissedilmediği için arka tekerleklere balans yapmaz.ancak arka tekerleklere balans yapılmazsa yüksek sürratlerde ses ve araç genelinde titreme görülebilir!

geremy

Onursal Kurucu
hele bizim araçlarda arkada sorun varsa içeri çok titreşim yollar.

diamond

Saygın Üye
Allaha şükür aracımda ne bir ses ne titreme ne gıcırtı sessiz sedasız gidiyoruz :)