120.000 bakımında ortalama maliyet ne gider?

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
yoo 2oo bin 3oo bin ağır bakım oluyo hatta 500 bin :D :D :D :D

cnkshn

Saygın Üye
eğer değiştirmediyseniz v kayışınızı kontrol edin. değişmediyse çatlamalar başlamıştır muhtemelen. fren hidroliği, direksiyon hidroliğide rengini değiştirmiştir. geriye balatalar ve periyodik bakım kalıyo

bide carbon clean işi var. her 40 binde yapılıyo. tabi yaptırmayanlarda var. yapıp yaptırmamak sana kalmış.

ali__karacan

Azimli Üye
cnkshn kardeşim carbon clean ne oluyor. yeni aldığım için bilmiyorum çoğu şeyi yorumların için tşk ler ;)

cnkshn

Saygın Üye
carbon clean motor içinde biriken kurumları temizliyo. bi makine var içine bi miktar mazotla ilacını karıştırıp koyuyolar. aracınızın motoru 30 - 45 dakka bu karışımla çalışıyo. bütün yakıt geçen yerler temizleniyo. enjektörler, yanma odaları felan.

araç çekişten düşerse yada duman atmaya başlarsa öneriyo motorcu ustalarda. 50 lira civarında bişi.

tabi carbon clean yaptırmayıp depoya enjektör temizleyici ürünler kullananlarda var.

150 bin km yi geçmiş araçlarda carbon cleanı önermezler. motorun çeşitli yerlerinde oluşan çatlakların kurum vs. şeylerle kapandığından, carbon cleanın temizlediğinden dolayı yağ kaçakları olabiliyomuş.

aracı yeni aldıysanız ilaveten şanzıman yağınıda kotrol ettirin. eksik tamamlayalım olayına girmeyin bence. ömrü bitmişse değiştirin.

cnkshn

Saygın Üye
servis 40 bin bakımınada aşağı yukarı aynı parayı istedi benden 2008 yılında. dışarıda 250 lirayı bulmadan hallettim işimi. benim aracım 126 binde. 117 binde bakımını yaptırdım en son dışarda ustama. v kayışını, ön balataları, fren - direksiyon hidroliklerini değiştirdim. şanzıman yağını kontrol ettik. yağını, yağ filtresini, mazot filtresini, hava filtresini değiştik. 200 lira tuttu.

geremy

Onursal Kurucu
sanayi her zaman hesaplı olur.iyi bir usta parçacı oldukdan sonra.

ali__karacan

Azimli Üye
400 lirayı duyunca artık sanayide iyi bir tamirci bulmaya çalışacam cihan :) carbon clean ı dışarıda 40-50 lira arasında yapıyorlar.serviste 80 yazmışlar...