1 viteste ve geri viteste titreme

akido

Yeni Üye
Doblo
Adı
akif bal
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Jtd
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2004
Renk
grey
bayadır bu sıkıntı var muhtemelen baskı balatam degişek aracım dizel 2004 1.9 jtd güncel fiyat bilgisi olan varmı ve denizlide nerde yaptırmamı tavsiye edersiniz
ayrıca arabamı 2000 devirin altına düşünce vites küçültüyorum 2500 den sonra vites arttırıyorum dogrumu yapıyorum ama 2 vites kullanırken cogu zaman 1500 devirde gitmem gerekiyor uzun vadede sıkıntısı olur mu

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Silkeleme başladıysa balata kaçırıyordur.2000 devir altına düştüğünde özellikle rampalarda düşük vitese geçmeniz gerekir çünkü turbo devrine inmiş olur toparlamaz.Vitese atarken düzde ortalama 2500 devirde atabilirsiniz rampada 3000 devir yükte biraz daha üzerine çıkmak gerekirki vites değişim aralığında devir 2000 altına düşmesin yoksa toparlamaz.2 viteste şehir içi herhalde sıkışık olduğundan mı 1500 devirde gitmek zorunda kalıyorsunuz 1. viteste kullanırım daha iyi öyle bir durumda devirsiz kullnmak yakıt sarfiyatını artırır çiğ mazot yakarsınız kısa sürede egr,katalizatör sistemleri ,egzos manifoldu gibi parçalar tıkanma noktasına gelir ve araçta çekiş problemleri başlar mümkün olduğunca 2000 devir altında kullanmamak en iyisi

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
bayadır bu sıkıntı var muhtemelen baskı balatam degişek aracım dizel 2004 1.9 jtd güncel fiyat bilgisi olan varmı ve denizlide nerde yaptırmamı tavsiye edersiniz
ayrıca arabamı 2000 devirin altına düşünce vites küçültüyorum 2500 den sonra vites arttırıyorum dogrumu yapıyorum ama 2 vites kullanırken cogu zaman 1500 devirde gitmem gerekiyor uzun vadede sıkıntısı olur mu
İlk kalkışta yapıyorsa titremeyi , esas problem volanda. Baskı balata da yaptırıyor ama bizimkilerde oynar volan var. Bu titremeye sebep oluyor. Onun da çaresi ilk kalkışta biraz daha fazla gaz vermek gerekiyor . Başka birşey yapmanıza gerek yok.