1 senedir çözülemeyen paradoks

D4mesuttr

Yeni Üye
Doblo
Adı
Mesut
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Selamın aleyküm
Aracımda çözülemeyen bir sorun ile ilgili yardımınıza ihtiyacım var belki daha önce başına gelen bilgisi olan vardır
Aracım d4 Doblo cargo 1.3 Multijet
Aracım 1 sene önce motor yapıldi.
Arıza yapıldıktan sonra ortaya çıktı vakit problemleri vs derken bugüne kadar idare edebildim fakat artık canıma tak dedi çözebilecek birisini arıyorum.
Arıza şöyleki araç normal seyir halindeyken motor kendini korumaya alıyor hiçbir arıza lambası yakmadan 2 bin devirin üstüne ne yaparsanız yapın cikmiyo kontağı açık kapayinca normale dönüyor bu günde yeri geliyo 30 yeri geliyo 40 kere yapıyor ve çoğu zaman arka arkaya 4 5 kere yapıyor.
Diyangoz adlı cihazda sadece yağ basınç sensörü arızası gözüküyor yağ basıncı düşük diye uyarı veriyor.
Motor toplayan kişi yağ pompasinin üzerinde byle bı sensörün olmadigi değişen pompadada byle bı sensör veya sensör yeri olmadigini belirtip beni elektrikçi ye elektrikci mekanikciye derken byle bı paradoksun içindeyim.
Ac kapa yapmak yüzünden 2 kez marş 2 kez sarz dinamosu bozdum artık gına geldi yardimlarinizi bekliyorum

burakd

Aktif Üye
Doblo
Adı
Burak Döker
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama Conformatic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
Ben olsaydim yetkili servise gidip konu arizanin yani sensorun kontrolunu yaptirip ve eger o ise degistirip kurtulurdum.
Degilse 2000 devrin uzerine cikmadigi zaman gaza basinca arkadan siyah duman atiyorsa turbo ve/veya hortumlarina ve kelepcelerine odaklanmak lazim.

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Servise veya fiat servisinden ayrılma tecrübeli bir usta bulmanız sorunu çözmenizi kolaylaştıracaktır.

heraikan

Ray Medeniyettir!
Doblo
Adı
Emre Gözükara
Kan Grubu
0 +
Meslek
Raylı Sistemler Arıza Bakım onarım
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Araç nerede abim istanbul'daysan tanışmak isterim :)

YASİNAÇIKYER

Saygın Üye
Doblo
Adı
YASİN
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
EMLAK TAHAKKUK
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
BEYAZ
Selonoid valfi ne bir baktırmanı tavsiye ederim turbonun fazla basıncını ayarlayan parça arasıra arızaya geçip size bu sıkıntıyı yaşatıyor olabilir arızaya geçtiğinde de motor kendini koruma moduna alıyordur.

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Arızanızın sensör kaynaklı olduğunu düşünüyorum.Amcamın peugeot partner'inde kışın aşırı karda fan fişi çıkmıştı fan çalışmadığından kendini korumaya alıyordu.Motoru toplarken sizde de bir sensör takılmamış yada gevşek takılmış olabilir buda hataya sebep oluyor olabilir.Yağ sensöründen bahsetmişsiniz motor yağlama yapmasına rağmen sensörün hatalı okumasından dolayı motor yağsız kaldığını sanıp beyin aracı korumaya alabilir bu mümkün.

Son düzenleme:

Sunali

Yeni Üye
Doblo
Adı
Ali Sunaoğlu
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
2006 BMW X3 te yaşadık bu sorunu 5000₺ turbo değişti araba jet gibi

Mehmetalibagcı

Şehitkamil Temsilcisi
Yetkili Kişi
İlçe Temsilcisi
Doblo
Adı
Mehmet ali BAĞCI
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronikci
Aracınız
Doblo
Modeli
Easy
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Bizim başımıza Peugeot 308 de geldi Tamirci motora kalın yağ koyduğu için yağ pompası yağı basamiyor ve motor arıza ışığı yanıyordu .
İkincisi ise benim d2 de 2000 devirin üstüne çıkmıyor turboyu açmıyordu ve motor arıza ışığı yanıyordu 6 defa beyin tamirinden sonra arızayı ben tesadüfen buldum hararet musurundan çıktı proplem .
Değişince sorun kalmadı

serkan8320

Pamukkale Temsilcisi
Yetkili Kişi
İlçe Temsilcisi
Doblo
Adı
Serkan Kaçar
Kan Grubu
0 +
Meslek
Çiçekçi-Esnaf
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Kahverengi
Bana numaranı atarmisin kardeşim, benim numaram 05548809904. seni fiat servisten ayrılan bi arkadaşımla gorusturecegim, büyük ihtimalle sorununu çözecek 😉

Doblolara fısıldayan adam

Doblo 3 pluspack 2012
Doblo
Adı
Aykut
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Sorun çözüldü mü ?

muzun02

Yeni Üye
Doblo
Adı
Mustafa
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Selamun aleyküm. Bu arkadaş 1 yıl önce yazmış ama sorunu çözdü mü? Çözdü ise nasıl çözdü, kafayı yemek üzereyim, aynı arıza aracımda var ama bulamadık bir türlü