1.9d sanzuman sorunu

Goldman61

Azimli Üye
Arkadaşlar merhaba ben bundan iki üç ay önce sanzuman kırdım ve özel servise gittim ankaradan bi sanzuman bulup arabaya taktik ancak araba düz yolda çok güzel gidiyordu bayırda bayılıyordu ve tekrar başka sanzuman getirip taktik ilk başlarda normal gibi geldi bana ancak yine aynı düz yolda 140 150 yı rahat görüyorum ancak bayır yerde önceden 2. Vites gittiğim yeri şimdi 1. Vites zor gidiyorum ve bazen bayılıyor araba bayır bir yerde durduğumda kalkmakda zorlanıyor araba ve bazen kalkmıyor baskı balata demiştim hava yakıt yağ filtrelerini değiştim ancak sorun aynı sorun ne olabilir bu sanzumanlarda farklılık olabilir mi modeli filan herşeyi aynı yardımcı olursanız sevinirim

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
1sorun şanzımanda olmayabilir poömpayı kontrol ettirdiniz mi?

Goldman61

Azimli Üye
Pompada sorun var ama benim sanzuman bozulmadan
Önce böyle bir sorunum yoktu sanzuman değiştikten sonra bu sorun başladı

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Ozaman şanzımqn tekrar kontrol wdilmeli

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
tekrar kontrol ettirin.sadece kırılan parçayı değiştirseydiniz.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
Arkadaşlar merhaba ben bundan iki üç ay önce sanzuman kırdım ve özel servise gittim ankaradan bi sanzuman bulup arabaya taktik ancak araba düz yolda çok güzel gidiyordu bayırda bayılıyordu ve tekrar başka sanzuman getirip taktik ilk başlarda normal gibi geldi bana ancak yine aynı düz yolda 140 150 yı rahat görüyorum ancak bayır yerde önceden 2. Vites gittiğim yeri şimdi 1. Vites zor gidiyorum ve bazen bayılıyor araba bayır bir yerde durduğumda kalkmakda zorlanıyor araba ve bazen kalkmıyor baskı balata demiştim hava yakıt yağ filtrelerini değiştim ancak sorun aynı sorun ne olabilir bu sanzumanlarda farklılık olabilir mi modeli filan herşeyi aynı yardımcı olursanız sevinirim

taktığınız şanzıman aracın orijinal şanzımanı mı yoksa uygun diye diğer modellerden birinin şanzımanını mı taktılar?

Goldman61

Azimli Üye
Aynı araçtan sokulmuş sanzuman bu ikinci taktirdigim sanzuman ikisinde de aynı sorunu yapıyor 1.9d sanzumanlarda farklılık oluyor mu acaba

Goldman61

Azimli Üye
Yaptırdığım ustalar inceleyip aynı sanzuman olduğunu söylediler acaba bunlarda hızlı veya ağır sanzuman diye bir farklılık var mi veya dişli sayıları farklı olabilir mi. Ve bu sorun başka birşeyden olabilir mi araçta çekiş problemi var yani düz yolda çok güzel gidiyor bayırda devrini alınca gidiyor ancak çok yokuş bir yere vurduğunda önce biraz gidiyor sonra bayılıyor sorun bu yani

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
Yaptırdığım ustalar inceleyip aynı sanzuman olduğunu söylediler acaba bunlarda hızlı veya ağır sanzuman diye bir farklılık var mi veya dişli sayıları farklı olabilir mi. Ve bu sorun başka birşeyden olabilir mi araçta çekiş problemi var yani düz yolda çok güzel gidiyor bayırda devrini alınca gidiyor ancak çok yokuş bir yere vurduğunda önce biraz gidiyor sonra bayılıyor sorun bu yani

bence sorununuzun kaynağı mazot pompası.önce mazot pompanızı onarın.sorun devam ediyorsa araçtan söktüğünüz ilk şanzımanı alıp bozulan dişli takımını değiştirerek kullanın.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
Ilk sanzumanin masrafı çok fazla çıkma sanzuman takmak daha avantajlı idi

yaşadığınız sorunlar çıkma şanzımanın çokta avantajlı olmadığını gösteriyor.bir arabanın en uyumulu parçası kendi parçasıdır.

Goldman61

Azimli Üye
Yani öyle olduğunu şimdi anladım ancak iş işten geçti sorunu nasıl çözebiliriz fikri olan varsa yazarsa sevinirim

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
sorununuzu çözmenin en iyi yolu aşağıdaki sırada yapılacak işlemlerdir.kısa yoldan gitmeye çalışmayın.daha fazla sorun yaşarsınız.

1-önce pompa ile ilgili sıkıntılarınızı mümkünse "bosch diesel"e giderek çözün.

2-sorun çözülmez ise aracınızdan indirdiğinizi ilk şanzımanın onarımını yaptırarak aracınıza takın.

2 yeni şanzıman sıkıntınızı çözemediyse bence artık sıkıntıyı başka yerlerde aramalsınız.

serkanortanca

Onursal İzmir Yöneticisi
Başka Araç
Adı
YİĞİT SERKAN ORTANCA
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Özel kolluk
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2007
Renk
Metalik Gri
pardon aracınızın motor günü nedir acaba bende de 1.9 d Cargo varda hiç o hız limitlerine çıkamadım ve benım motor 65 beygir :( yokuşta zaten hiç çıkmıyor düz yolda da gitmiyor velet :)

wilyimc

Daimi Üye
Adı
Tayfun Aktürk
Modeli
Renk
Metalik Siyah
pardon aracınızın motor günü nedir acaba bende de 1.9 d Cargo varda hiç o hız limitlerine çıkamadım ve benım motor 65 beygir :( yokuşta zaten hiç çıkmıyor düz yolda da gitmiyor velet :)

Hocam o ruhsatta yazan Kw değeri 63 kw. Beygir gücüne çevirdiğimizde araç 85 hp ye denk gelir. 1.9D motorlar turbosuz düz motor olduklarından rampaya devirsiz girildiğinde tıkanma yaşıyorlar. Bundan önce bizde de 2003 model vardı aynıydı. Ama düz yolda da gidememeniz ilginç. Ben 170'i gördüm o motorla. Memlekete gidip gelirken Sakarya-Düzce otobanında 140'dan aşağı düşürmüyordum canavar gibiydi devrini bulunca. Ama dediğim gibi aracı devirli kullanmak gerekiyor.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
benim bildiğim 1.9D motor 69 hp güç üretiyor.bu konuyu en iyi bizim oğuz bilir.gelince msj atar sanırım.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
1.9dizel doblolar 63hp ve118nm torka sahiptir

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
http://www.fiat.com.tr/modeller/KullanimKlavuzlari/DOBLO/2001/Doblo_2001_Kullan%C4%B1c%C4%B1_el_kitab%C4%B1.pdf

sayfa 152 46 kw 63 hp dir.ama devrini aldımmı çok güzeldir.ben 170-175 arasını gördüm ful dolu olarak karabük istanbul arası otobanda.140 ı geçemeyenler motorumu açamamıştır anlamıyorum.çekişinden de çok memnundum.

wilyimc

Daimi Üye
Adı
Tayfun Aktürk
Modeli
Renk
Metalik Siyah
Demekki ben yanlış hatırlıyorum. *tup*

serkanortanca

Onursal İzmir Yöneticisi
Başka Araç
Adı
YİĞİT SERKAN ORTANCA
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Özel kolluk
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2007
Renk
Metalik Gri
valla ben devir mevir bilmemde bende 2002 1.9D 65 beygirlik araç var , arabam kız gibi çok temiz ve hususi ondan kıyamıyorum ama sorunum hem fazla yakması hemde düz yolda da yokuşta ta arabanın gitmemesi düz yolda gene bi nevi 110-120 yapıyorda yokuş yukarı çıkarken 2. viteste çıkıyorum her yeri :( bunlara rağmen temiz ve hususi olduğu için satamıyorum. ama 3 sene kaldı kredime bitsin allah nasip ederse D2 kasa safeline almak istiyorum çok seviyorum o aracı