Yardım 1.9 JTD Motor marş ve çalışma sesi

heraikan

Ray Medeniyettir!
Doblo
Tepki
58
Adı
Emre Gözükara
Kan Grubu
0 +
Meslek
Raylı Sistemler Arıza Bakım onarım
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Herkese merhaba 1.9 JTD motora sahip olan düzgn çalışan bir araçtan motor sesi duymak istiyorumda bir aracım var mıtor sesi aşırı gürültülü çalışıyor sebebini araştırıyorum marş ve rölanti çalışma sesi ayeoca ayrı ayrı devir seslerini video çekebilecek birilleri var mıdır?

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Tepki
712
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Bence siz videodaki sesi çekip atın.Soğukta ısınana kadar rölanti biraz gürültülü çalışır eğer olması gerektiği gibi rölanti devri 900 devirde çalışıyorsa sorun yok yükselmişse rölanti ayarı gerekir birde hava filtre kabı gibi elemanların monte edildiği lastik kısımlar var onlar aşınmışsa titreme yapar ve motorun sesini çoğaltır arabayı çalıştırın hava filtre kabına baskı yapın ses değişiyor mu bunu kontrol edebilirsiniz.Marş sesi bakımlı bir marş dinamosunda cıv diye ses yapar çalışır uzun süredir dinamoya bakım yoksa normal gürültülü çalıştırma yapar.

heraikan

Ray Medeniyettir!
Doblo
Tepki
58
Adı
Emre Gözükara
Kan Grubu
0 +
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Bence siz videodaki sesi çekip atın.Soğukta ısınana kadar rölanti biraz gürültülü çalışır eğer olması gerektiği gibi rölanti devri 900 devirde çalışıyorsa sorun yok yükselmişse rölanti ayarı gerekir birde hava filtre kabı gibi elemanların monte edildiği lastik kısımlar var onlar aşınmışsa titreme yapar ve motorun sesini çoğaltır arabayı çalıştırın hava filtre kabına baskı yapın ses değişiyor mu bunu kontrol edebilirsiniz.Marş sesi bakımlı bir marş dinamosunda cıv diye ses yapar çalışır uzun süredir dinamoya bakım yoksa normal gürültülü çalıştırma yapar.
Hocam araç doblo değil :) meraktan karşılaştırma motorda her şey sıfır ve usulen toplandı sadece doblo ile kıyas :)

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Tepki
712
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
1.9 aynı fiatın motoru mu? düz yada jtd turbo olan bunlarda farklılık arz eder.Rölanti devrini ayarlamışsanız aynı tip ses çıkaracaktır 1.9 büyük bir motor ve gürültülü çalışması doğal benim 1.3 motordan amca oğlunun 1.9 jtd sine bindim ses ve çekiş olarak farklı hemen anlaşılıyor.Kurduğunuz sistem ayarlı çalışıyorsa buna pek de takıntı yapmayın.

NazımKenanAydeniz

Ses Sistemleri
Aracım Yok
Tepki
453
Adı
Nazım Kenan Aydeniz
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Aracınız
Aracım Yok
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
Kar Beyazı
Bende var"dı" 1.9Jtd ama motorla çok oynadım orjinal değil ondan dolayı atmaya çekindim gene derseniz atayım. Açık hf yazılım sus iptal debi iptal standalone 2 custom head cams vs vs

heraikan

Ray Medeniyettir!
Doblo
Tepki
58
Adı
Emre Gözükara
Kan Grubu
0 +
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Bende var"dı" 1.9Jtd ama motorla çok oynadım orjinal değil ondan dolayı atmaya çekindim gene derseniz atayım. Açık hf yazılım sus iptal debi iptal standalone 2 custom head cams vs vs
Kral senle takılalım ya bende çok oynayacağım ama ilk hedefim motoru orjinal hale çevirmek sonrasında oynamak :)