1.9 JTD mi yoksa 1.9 Multijetmi

saitkose

Azimli Üye
Adı
Sait
Modeli
Renk
Gümüş Gri
Sizden bu ıkısını karsılastırmanızı ıstıyorum ne gıbı avantajları vardır. + BİRDE D1-D2-D3 bunlar neyı ıfade edıyor.

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Bilgisayar Destekli Üretim (CNC)
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
Birinci olarak 1.9jtd motor.
İkincisi doblonun kasa modelleri mesela
d3 2010-2014 arası modeller d3 olarak ifade edilir.

ToeXicT

Onursal Üye
Adı
Gökhan
Modeli
Renk
Metalic Gri
D1(2000-2005) / D2(2005-2010) / D3(2010-2015) / D4 Yeni (2015- )

1,9 JTD motor efsane motordur ve 1. kasa da mevcuttur performans konusunda çok iyi bir motora sahiptir , bakımlarının seni üzeceğini de zannetmiyorum. Isıtma bujileri dışında ısıtma bujileri ni çok derine koymuşlar bu yüzden işilik ücreti artıyor ve bujiler çabuk arıza verebilir ama benim 1-2 defa komple değiştirdim baktım teker teker arıza vermeye başladı son 2 seneden beri ön gösterge de araç ilk çalıştığında bir süre yanıp sönmeden sonra arıza gidiyor ve yaptırmıyorum herhangi bir sıkıntısınıda görmyorum

1,9JTD EuraNCap4 tür , 1,9 Multijet EuraNcap5 tir.

JTD multijete göre daha performanslı bir motordur.

kapilmaruzgarima

Yeni Üye
Adı
sefa
jtd multıjet fazla fark olacağını sanmam çünkü 2 motorda canarvar gibi d1 kasa jtd motorlu 1.9 doblolar bile 1.6 90 beygir partnerlerden daha performanslı

saitkose

Azimli Üye
Adı
Sait
Modeli
Renk
Gümüş Gri
Multijetin jtdye göre daha uzun omurlu oldugunu duydum dogrumudur .

ToeXicT

Onursal Üye
Adı
Gökhan
Modeli
Renk
Metalic Gri
bana göre JTD ile Multijet arasında fark var ben 2 sinide kullandım ,

Şimdi senin ne amaçla ne için kullanacağın önemli benim için performans önemli olduğu için JTD tek geçerim

Hafif ticariyi geçtim binek araçlarda bile bi sürü aracı peşimden koşturuyorum.

saitkose

Azimli Üye
Adı
Sait
Modeli
Renk
Gümüş Gri
Multijet ne yönünde performans acısından geri kalıyor + Yarışda kaçı gördünüz :)

ToeXicT

Onursal Üye
Adı
Gökhan
Modeli
Renk
Metalic Gri
Ben daha çok Drag ile ilgileniyorum o yüzden benim için son hızdan ziyade aracın ivlenmesi önemlidir. 160 a kadar çıksın sonra çıkmasın :D

Ama üstteki videoda 0-400 mt 1/4 mil drag yarışının videoları var hafif ticarileri geçtim bmw gibi sportif bir arac bile gerimde kaldı.

Ayrıca şimdi paylaşacağım video da da .

otobanda yine drag lara giderken hız denemesi yaptık ibre 180 deyken çekiyor ancak megane nin arkasına geçtiğimde hızım 200 ü buldu tam geçerken video kesiliyor ancak hız 200ü geçti ibre 200e kadar olduğu için tam hızı biilmiyorum :D

ToeXicT

Onursal Üye
Adı
Gökhan
Modeli
Renk
Metalic Gri
Ayrıca 1,9JTD her motor aynı performansı gösterecek diye bir şey yok motorun durumu çok önemlidir ben motoruma gözüm gibi bakarım :)

saitkose

Azimli Üye
Adı
Sait
Modeli
Renk
Gümüş Gri
1.9 mjet var 112de motor falan mis gibi,yeni aldıgım ıcın basmaya cesaret edemıyorum 4.vıteste 125ı rahat gordum max kaç gider + connectler var komsularda falan bende onlara ınat doblo aldım.connect hakkında neler dusunuyorsun

ToeXicT

Onursal Üye
Adı
Gökhan
Modeli
Renk
Metalic Gri
Ben 4. vites de 170 görüyorum :)

195-200ü görürsün yine 1,9 motor sonuçta

Connetin kasaları çok ağır ve kemikli oluyor 110bg lik olanları var motor konusunda ama dediğim gibi ağır olduğu için rakip olamaz bize :D

saitkose

Azimli Üye
Adı
Sait
Modeli
Renk
Gümüş Gri
Eyvallah hiç drag yarışı yapmıslıgın varmı connectle

ToeXicT

Onursal Üye
Adı
Gökhan
Modeli
Renk
Metalic Gri
evet var tüm ticariler le drag yarışı yaptım.

Partnerr Tepee en başarılı olanı onun dışında Caddy ve Connect hızlanma konusunda pek peşimize gelemiyor.

saitkose

Azimli Üye
Adı
Sait
Modeli
Renk
Gümüş Gri
Videolar varmı hocam izleyelim.

ToeXicT

Onursal Üye
Adı
Gökhan
Modeli
Renk
Metalic Gri
@saitkose

Maalesef hard disk imin yanması sonucu arşivimi kaybettim ama Teamdoblo yu takip te kalırsan yaza güncel videolar gelecektir :)

saitkose

Azimli Üye
Adı
Sait
Modeli
Renk
Gümüş Gri
Bırşey soracagım Connectlerın 280 nm tork gucu var Dobloların 210nm arada buyuk bır ucurum var.Benım dobloyu alırken en buyuk tereddutum buydu bunun cok etkısı olmuyormu? (DRAG YARISI YAPTIGINIZ ICIN SIZE SORUYORUM)

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
şimdi müdür artık bu konuyu bi karara bağlamanın vakti geldiği için biraz araştırdım ve bir çeviri toparladım.herşey açık ve net çeviride vardır.çevirinin süprizi sonundadır.buyruuun!

En yaygın JTD motor 4 değişik marka ve modelde bulunan düz sıralı 1.9 L (1,910 cc, 82 mm çap, 90.4 mm strok) 'dir. Bu motor kullanılan ilk araba,dünyanın ilk common-rail dizel binek otomobil 1997 model Alfa Romeo 156 (105 PS veya 77 kW veya 104 hp) idi. 1999 yılında, Fiat Punto (81 PS veya 60 kW veya 80 hp) ve Fiat Brava, Bravo ve Marea serisi tanıtıldı. 100 PS (74 kW; 99 hp), 110 PS (81 kW; 110 hp) ve 115 PS (85 kW; 113 hp) mevcut güç sürümlerinin yanında 85 PS (84 hp 63 kW) güç sürümüde vardı. Motor bloğu yaklaşık 125 kg (276 lb) ağırlığındadır.

Multijet ikinci nesil common-rail tasarımına sahiptir ve yedi farklı güç versiyonu mevcuttur. 8 valf gurubu 100 hp,120 hp yada 130 hp güç üreten versiyonlara sahipken,değişken geometrili turbo şarjlı 16 valf motor gurubu 136hp,140hp,150hp ve 170hp güç üreten versiyonlara sahiptir.

Opel, bu multijet motorun bir sürümünü kullanır. Pratola Serra/İtalya fiat fabrikası ve Kaiserslautern/Almanya opel fabrikasında imal edilen CDTI motoru, GM ve Fiat arasındaki ortak girişim ürünüdür. Bu motoru Vectra, Signum, Astra, Zafira, Cadillac BLS ve Suzuki SX4 yanı sıra TID ve TTiD (twinturbo versiyonu) olarak tasarlanmış bazı Saab modelleri kullanır.

Son düzenleme:

saitkose

Azimli Üye
Adı
Sait
Modeli
Renk
Gümüş Gri
@RAPTOR

Eline sağlık.

Son cumleyıde senden alalım hocam sayılar harıcınde bı acıklık getir konuya :)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
@saitkose

dostum benim buradan çıkardığım sonuç şudur ki:motor üç aşağı beş yukarı aynı motor ama common-rail sistemi multijet gurubunda güncellenmiş.multijet versiyonunda daha gelişmiş bir common-rail sistemi mevcut.olay bundan ibaret.

twin turbo (çift turbolu)versiyonları da var.saab ve alfa-romeo twin turbolu motorları kullanmış.