1.9 JTD GİTMİYOR..Yardım!

slhle_d

Daimi Üye
Tepki
1
Rica ederim.Önemli olan size faydalı olabilmek.Blow-off sesi inceden geliyorsa önce hortum ve kelepçeleri kontrol edin.Hava filtresinden manifolda kadar.Dikkatlice bakın.Göremediğiniz bir kaçak olma ihtimali yüksek.O yoksa eğer Wastegate arızası muhtemeldir.Onu da gözünüzde fazla büyütmeyin.Turbo değişmesi gerekmiyor.Sadece wastegate tamiri mümkün.Ankara'da turbocu çokça bulunur.Eğer bir ustaya götürürseniz muhtemelen o da benim dediklerimi diyecek ve kontrollerine oradan başlayacaktır.Umarım tez zamanda halleder ve aracınızı keyifle kullanırsınız.

Bu arada Adem Bey,turbo arızası ile siyah duman orantısı her zaman olmaz.Siyah duman yakıt ile alakalı çıkar.Kötü yakıt-ayarsız pompa Vs. gibi.Turbo arızasında yağ yakıyor gibi mavi çıkar.Çünkü yağı yakar ve eksiltir.Burada benim bahsettiğim turbonun değil bir aksamının aşınması.Örnek verecek olursak Jant sağlam ama lastik balans yapmış gibi açıklayabilirim.

Saygılar,.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Rica ederim.Önemli olan size faydalı olabilmek.Blow-off sesi inceden geliyorsa önce hortum ve kelepçeleri kontrol edin.Hava filtresinden manifolda kadar.Dikkatlice bakın.Göremediğiniz bir kaçak olma ihtimali yüksek.O yoksa eğer Wastegate arızası muhtemeldir.Onu da gözünüzde fazla büyütmeyin.Turbo değişmesi gerekmiyor.Sadece wastegate tamiri mümkün.Ankara'da turbocu çokça bulunur.Eğer bir ustaya götürürseniz muhtemelen o da benim dediklerimi diyecek ve kontrollerine oradan başlayacaktır.Umarım tez zamanda halleder ve aracınızı keyifle kullanırsınız.

Bu arada Adem Bey,turbo arızası ile siyah duman orantısı her zaman olmaz.Siyah duman yakıt ile alakalı çıkar.Kötü yakıt-ayarsız pompa Vs. gibi.Turbo arızasında yağ yakıyor gibi mavi çıkar.Çünkü yağı yakar ve eksiltir.Burada benim bahsettiğim turbonun değil bir aksamının aşınması.Örnek verecek olursak Jant sağlam ama lastik balans yapmış gibi açıklayabilirim.

Saygılar,.

*tup*

gkhng46

Aktif Üye
Tepki
226
Adı
Gökhan
Kan Grubu
0 +
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2004
Renk
Gri
@Onur18
S.a benim aractada buna benzer sorun vardı. Wuirt enjektör temizleyicisi kullanarak ve devamında shell nitro yakıt sorunu giderdim.

mehmet.64100

Saygın Üye
Tepki
384
Adı
mehmet
Meslek
Elektrik teknikeri
Modeli
Renk
granit gri
@harunemrek
Abi blow off a benzeyen ses multijetlerin hepsinde var sıfır 1.6 da bile var 1.3te fazla duyulmuyor sırf o ses icin 2500lira ya turbo degistirdiler ama ses gene var sonra sıfır 1.6 da denedik ondada var o ses turbonun icindeki fazla havayı tahliye ediyor yani senin sıkıntın turbo degil büyük ihtimal servise git onlar cihaza bağlayıp dolan havanın kac sn de ne kadar dolması gerektigine bakıyorlar