1.9 JTD 2005 Akışmetre arızası

Castle

Aktif Üye
Doblo
Adı
Serhat
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
Merhaba,
Uzun zamandır hava akışmetre arızası alıyoruz. Duman testi yapıldı. herhangi bir hava kaçağı yok. Elektrik tesisatı elden geçti. Akışmetre 1.5 sene önce değişti. Sensör başları değişti. Araçta herhangi bir sorun yok. Çekişi yerinde stop etme vb. hiçbir şey yok. Arızayı siliyoruz 10-15 dakika sonra tekrar geliyor. Çözüm olarak ne yapabiliriz?
Araçtaki akışmetre orijinal BOSCH marka. Tekrar bir akışmetre almak istemiyoruz malum ucuz bir parça değil. En son çare olarak bunu düşünüyoruz sadece.

Castle

Aktif Üye
Doblo
Adı
Serhat
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
Konu güncel.
Aracı satıcaz bu arıza lambası yüzünden satamıyoruz. Derdinden anlayacak kimse de bulamadık. Araçta problem yok ama hava akışmetre arızası veriyor. Çekişi yerinde rölantide sıkıntı çıkartmıyor. Stop etme yok hiçbir şey yok ama arıza lambası yanıyor. Araca talip varsa iletişime geçebiliriz. Sorunu yok aracın. Sadece arıza lambası yanıyor.

Ugurr41

Azimli Üye
Doblo
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 D Sx
Araç Yılı
2001
Renk
Yeşil
Benim 2001 1.9 d sx de hava filtresini açık hava filtresi takmislar benden önceki sahibi.arizala lambasi bazen yaniyor akismetre mi akis yonlendiricimi oyle bi ariza gosteriyor ama kapatip acinca sönüyor.bide açık hava filtresiyle dene istersen belki söner 😅

Castle

Aktif Üye
Doblo
Adı
Serhat
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
Benim 2001 1.9 d sx de hava filtresini açık hava filtresi takmislar benden önceki sahibi.arizala lambasi bazen yaniyor akismetre mi akis yonlendiricimi oyle bi ariza gosteriyor ama kapatip acinca sönüyor.bide açık hava filtresiyle dene istersen belki söner 😅
Öyle bir şeyden olacağını hiç sanmıyorum.

ademozkaragul

Saygın Üye
Doblo
Adı
adm
Kan Grubu
B RH -
Meslek
Gümrük Komisyoncusu
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
bordo
akışmetrenin içini sökün. minik bir entegre var onu ölçürün minik bir masrafla kurtarabilirsiniz

Castle

Aktif Üye
Doblo
Adı
Serhat
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
akışmetrenin içini sökün. minik bir entegre var onu ölçürün minik bir masrafla kurtarabilirsiniz
Onu bende düşünüyordum ama akışmetre aşağıda olduğu için sökümü sıkıntı bunlarda. Ek olarak araç satıldı şükür kurtulduk :)