1,6 sabahları geç çalışma sorunu YARDIM!!!

Abuzer2522

Yeni Üye
Adı
Abuzer
Kan Grubu
B RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
SA. arkadaşlar. 2011, 1.6 premio model, 129,000 kmde aracım var. 9-10 aydır sabahları geç çalışıyor.marşa çok uzun basmam gerekiyor.Fakat gün içinde bir kez çalıştıktan sonra sıkıntı yok çalışmasında.Konuyla ilgili ustam enjektörden dedi.Söküp baktırdım. Hiçbir sıkıntı yok dediler. Sökülmüşken temizlettim.kızdırma bujileri ve kızdırma rölesi dediler, kontrol ettirdim sıkıntı çıkmadı. 4 ayrı b.sayara arıza tespitine soktum. hata yok. arızası lambası yanmıyor.araç hata vermiyor.balıkesir fiat servisinde arıza tespiti yaptırdım hata yok. marş dinamosunu söktürdüm. yarım kömür kalmış. usta sıkıntı olmaz demesine rağmen sıfır kömür taktırdım.akü alalı bir yıl olmadı.map sensörü, boğaz kelebeği temizlettim.sorun hala devam ediyor. sıkıntı nedir hala bulunmadı.ve ciddi anlamda stres yapıyor bana.arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim.

EnginDemirezen

Ankara Beypazarı Temsilcisi
Yetkili Kişi
İlçe Temsilcisi
Adı
Engin DEMİREZEN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Sazcı/bilgisayarcı+elektrik elektronik
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
beyaz
Abi ilk kontakda şık diye calismayabilir cogu fiat modelleri bu sekilde ben iki uc kere elektirigi aciyorum isiklar sonene kadar bekle sonra bidaha ayni sekil 3 kez kontak ac kapa şık diye calışır

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Mazot pompasını kontrol ettirdiniz mi?

doblo3

Aktif Üye
Adı
Abdurrahman
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Kızdırma bujilerinde sorun olabilir.Kızdırma göstergesi sönünce rahat çalışıyor bu araçlar ..Bujileri ölçtürmekle başlayın en kolay ve ucuz başlangıç bu

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
hoş geldiniz.dediğiniz sorun büyük ihtimal kızdırmalardan kaynaklıdır.söktürüp çalışmasını kontrol ettirmekte fayda var.

Abuzer2522

Yeni Üye
Adı
Abuzer
Kan Grubu
B RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Kızdırma rolesi ve bujilerini kontrol ettirdim.isiniyor.ayrica ekranda da hata vermiyor

Abuzer2522

Yeni Üye
Adı
Abuzer
Kan Grubu
B RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Mazot pompasını kontrol ettirmedim hiç. Soket dediğiniz neresi tam olarak.rolesine baktirdim

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@Abuzer2522
bujileri söküpte çalışmalarına baktılar mı?

fikret2828

Daimi Üye
Adı
fikret
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
bordo
1.6 1.9 lar kızdırma bujisizde çok soğuk havalar hariç kolayca çalışır 1.3 biraz zor çaılışır
mazot pompası yani depo içinde bulunan pompa arka koltuklar altında kapağı var oradan ulaşılır soketinde oksit alabilir
korunaklı yerde ama problem olabiliyor tamirciler genelde pompanın sesini dinlerler ama pampaya tam enerji ulaşmassa devirsiz çalışır
daha önce başımıza geldiği için söylüyorum ama 1.3 tü
veya yakıt borularında pislik te olailir ön taraftan hava basmak gerek ve mazot filtresinide değiştirmek gerekir
hani burdan fikir edinebilirsin ama problem belki çok farlı yerdende çıkabilir
saygılarla .

Abuzer2522

Yeni Üye
Adı
Abuzer
Kan Grubu
B RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
çok teşekkür ederim yardımlarınız için.dediğiniz yerlere de baktıracağım en kısa zamanda umarım sorun çözülür. tekrar teşekkür ederim yardımlarınız için

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
@Abuzer2522
Her yerde aracınıza baktırmayın işin ehlini bulmaya çalışın.Eğer yarım ustaysa gittiğiniz yer,aracınız da değiştirmedik yer bırakmazlar.Hatta ustalığından emin olamıyorsanız yetkili servise gidin en azından değiştirilen parçalar ve işçilik garantilidir.Belki çok ufak birşeydir.Ayrıca fiat examiner cihazı servis haricinde bulunmuyor ve birçok hata kaydını bulamıyorlar.Bilgisayara bağlıyoruz diyenlerinde söylediği havada kalıyor examiner cihazı yoksa.Bence yetkili servise gidip baktırın.Birde yapılan işlemde sorun düzelmezse kabul etmediğiniz söyleyin

kartal_19

Yeni Üye
Adı
emre
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2010
Akü zayıf olması büyük ihtimal aynısını bende yaşadım aküyü değiştirince gitti.

Son düzenleme:

Nctcngz

Daimi Üye
Adı
Necati
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah
Aynı konu benimde başıma geldi bujiler değişti opetten yakıt alıyodum değiştir shellden al değişir dediler onuda yaptım değişmedi akü değiştirdim ilk zamanlar direk alıyodu 1, 2 ay yine geç basmaya başladı bende bıraktım geç erken nasıl çalışırsa öyle basıyorum :)