1.6 multijet ilk calistirmada duman atiyor

sinka251

Daimi Üye
Adı
Sinan
Modeli
Renk
kutup mavisi
Herkeze merhaba arkadaslar.Aracim2011 95binde araba sicakken yarim saat falan bekleyip calistirdigimda bi 10 saniye beyazimsi mavi gibi yag kokusuna benziyo duman atmasi var cekisi falan normal antifriz eksiltmiyo yag eksiltmede yok yuksek devirlerde siyah duman atiyor,boyle bir sokinti yasayan varmi aramizda, sikinti ne olabilir.

Yolgezer

Onursal Üye
Adı
Salih YILDIRIM
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Elektronik Servisi
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Beyaz
@sinka251

Arkadaşlar,
Konu ile Ne alakası var diyeceksiniz ama hazır arkadaş kelime hatası yapınca beni gülümsetince :) dile getireyim dedim

Son birkaç yıldır dikkatimi çeken bir şey var
günlük yaşantımızda tv de açıkçası heryerde karşılaştığımız kişiler yukardaki kırmızı ile işaretlediğim kelimeyi çok fazla kullanır oldular sanırım kelimelerinde modası var son yılların moda kelimeside bu olsa gerek
Oysaki bu kelime yerine yılladır herkesin kullandığı sorun yok ,problem değil ,önemli değil,rica ederim gibi
o an yaptığımız sohbetin yerine göre farklı şekillerde kullanılıyordu
Ama birden bu kelimeyi kullanmaya başladılar sanırım devam edecek

Şimdi buyrun bu konu ile ilgili tecrübeli arkadaşlar yorum yapabilirler
Benim D3 te böyle bir sorun başıma gelmedi

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@www.akdenizelektronik.org
bunlar hep akıllı telefonların otomatik yazmasından kaynaklı.

F.Caner

Ordu Onursal Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Caner
Kan Grubu
B RH +
Meslek
İşçi
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2008
Renk
Safir siyah
@sinka251
Hocam ilk duman atışı ustaya bi göstermelisin hava çok soğuktur olabilir veya başka bir şeydir riske atmayalım yüksek devirde duman atmayan dizel görmedim ben o normal bir şey hocam...

F.Caner

Ordu Onursal Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Caner
Kan Grubu
B RH +
Meslek
İşçi
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2008
Renk
Safir siyah
@ali0635
hocam motorun yüksek devirde siyah duman atması sağlıksız olduğu anlamına gelmiyo doblo değil dizel araçların çoğu yüksek devirde duman atar bunun başka alternatifi yok çok gaz çok duman istediğin ustayada sorabilirsin

hayrettin fidan

Daimi Üye
Adı
Hayrettin
Modeli
Renk
Granit Gri
siyah duman yüksek devirde de olsa normal değil bence bir servisci abi vardı devir yüksekliğinde gitti turbo hortumunda sorun vardı acaba diyorum bir bağlantı olabilir mi?

ali0635

Onursal Üye
Adı
ali aydın
Modeli
Diğer Model
@F.Canerkardeş eğer araç sürekli duman atıyorsa buna normal diyen ustayı balyozla kovalarım
senin aracın galiba yeni biraz yüklen gaza 4 bin devire kadar bakalım atacakmı
Kısa süreli Siyah duman atıp düzelen araç egr deki biriken pisliği atmış demektir sorun yok

ama bir araç sürekli siyah duman atıyorsa üç sebebi vardır egr sistemi tıkanmış veya pompada arıza var son olarak en kötüsü enjektörlere elveda

sinka251

Daimi Üye
Adı
Sinan
Modeli
Renk
kutup mavisi
Egr komple yeni degisi.siyah dumanda ani gaza yuklenmelerde sonra kesiliyor o da sorun yok,ama dedigim gibi bir sure bekelyip araci calistirdigimda pek rengi belli olmayan bir duman geliyo 10 saniye sonra kesiliyor.

sinka251

Daimi Üye
Adı
Sinan
Modeli
Renk
kutup mavisi
Birde duman atma sirasinda motor sarsintili calisiyor.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Sinan Abi sen direk enjektörlere bi baktır eğer sarsıntıda vardsa enjektörler ile alkalı olabilir bi cihaza vbağlatıp enjektör değerlerini bi ölçtür bakalım enjektörlerden bir yada daha fazlasında sıkıntı olabilir

F.Caner

Ordu Onursal Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Caner
Kan Grubu
B RH +
Meslek
İşçi
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2008
Renk
Safir siyah
@ali0635
Hocam sorun surekli duman atmasi degil yuklenince duman atmasi yuklenince senin aracin duman atmiyormu ayrica arac 95000de duman gayet normal cunku egr valfini arac rolantide giderken temizlemez ki bunu servis bile boyle diyo az veya cok yuklenince dizel araclarin hepsi duman atar benim fiorinoda dumandan arkami goremedigim oldu servise goturdugumde gayet normal oldugu soylendi buna gelincede yuklenmek icin yol kalmadı Orduda her yer tedes oldu bi kusurum varsa affola ancak ben boyle biliyorum

ali0635

Onursal Üye
Adı
ali aydın
Modeli
Diğer Model
@F.Caner
Yok estağfurullah ben sana bişey demedim
Araç eskidikçe her parçasının zamanla düzeni bozulur
Egr tabiki yolda giderken komple temizlenmez ama kurumun bir kısmını yüklenirken duman olarak atar kısa süreli
Benim araç 92.000 de daha hiç siyah duman atmadı
Yani normal giderken veya yüklenirken siyah duman çok fazla ise muhakkak bir yerde sıkıntı var demektir

arda2000

Saygın Üye
Adı
Arda
Modeli
Renk
Saklı Bahçe
Bir sensor var. Adi dilimin ucunda omdada sorun olabilir. Adı aklıma gelmiyor

F.Caner

Ordu Onursal Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Caner
Kan Grubu
B RH +
Meslek
İşçi
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2008
Renk
Safir siyah
@ali0635
Aynen hocam ustaya bi gostermeli bugun sanayiden bi ustayada sordum bu durumu conta yanmis bile olabilir dedi ilk calistirdiginda pistonlarda biriken suyu yakiyordur dedi sonrada duzeliyodur dedi insallah oyle bir sey olmaz

sinka251

Daimi Üye
Adı
Sinan
Modeli
Renk
kutup mavisi
Ikinci el aldigim icin adam hararet yaptirdimi bilmiyorum ama su eksiltmiyor, bi enjektorleri kontrol ettireyim tahminen kaca patlar bana enjektor meme degisimi falan olursa.

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
mazotu nerden alıyorsunuz her zaman aynı markadan almaya özen gösterin enjektörlere baktırmakta fayda var

sinka251

Daimi Üye
Adı
Sinan
Modeli
Renk
kutup mavisi
Shel opet ikisindende aliyorum bi iki gundur duman olayi kesildi ilginc bende anlamadim.