1.6 multijet Euro6 120 hp uğultu sesi

Ayredin1982

Azimli Üye
Doblo
Adı
Ahmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Öncelikle selamlar .fiat grubunda bravo, punto, giulietta ve sonrasında bu araç ile iki gün önce satın aldım. Aracım 2018 premio plus ve araca yabancıyım. Aracımda beni rahatsız eden bir durum var. Aracımda hız artıkça sol taraftan vıvvvv diye bir ses geliyor. hızlandıkça ses artıyor, hız 30 altında kayboluyor. İki ustaya gösterdim. Hiç bir şey yok güle güle bin dedi. Hatta ustalardan biri sıfır alsan bu ses olur dedi. ön düzenciye gösterdim sıkıntı yok dedi. Sesin gaza basmayla bir lakası yok. Bu arabalarda şanzımandan böyle ses geliyor mu acaba . şehirler arası otobüsler fren yapınca bir ses gelir vıv diye o sesin çok çok minimize edilmiş hali. bilmem anlatabildin mi. Artık birde yetkili servise göstereceğim.Aracın garantisi yok. Ancak birde burda danışayım dedim.

kadire

Daimi Üye
Doblo
Adı
kadir
Kan Grubu
0 +
Meslek
teknisyen
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
beyaz
Öncelikle selamlar .fiat grubunda bravo, punto, giulietta ve sonrasında bu araç ile iki gün önce satın aldım. Aracım 2018 premio plus ve araca yabancıyım. Aracımda beni rahatsız eden bir durum var. Aracımda hız artıkça sol taraftan vıvvvv diye bir ses geliyor. hızlandıkça ses artıyor, hız 30 altında kayboluyor. İki ustaya gösterdim. Hiç bir şey yok güle güle bin dedi. Hatta ustalardan biri sıfır alsan bu ses olur dedi. ön düzenciye gösterdim sıkıntı yok dedi. Sesin gaza basmayla bir lakası yok. Bu arabalarda şanzımandan böyle ses geliyor mu acaba . şehirler arası otobüsler fren yapınca bir ses gelir vıv diye o sesin çok çok minimize edilmiş hali. bilmem anlatabildin mi. Artık birde yetkili servise göstereceğim.Aracın garantisi yok. Ancak birde burda danışayım dedim.
Merhaba hayirli olsun
Aracinizin km bilmemekle beraber benimde basima geldi bu ses gaza bastigimda uğultulu ses iceri geliyordu şarj,klima kayisini cikardim, elle kasnaklari kontrol ettigimde devirdaim rulman dagittigini farkettim ayrica avare rulmandanda ses geldigini farkedip devirdaim pompasi ve avare rulmani kayisi yenisi ile degistirdim
Devir daim klima kasnagi gergi ve avare rulmanlarini kontrol ettirin bunlardan birinden cikicaktir benim aracim 1.3 145 binde 180 tl devirdaim 90 tl kayisve avare rulman 100 tl de kirmizi paraflu organik 3.lt antifiriz toplamda 370 tl masrafi oldu iscilik kendimden insallah yardimci olur
İyi gunler

Ayredin1982

Azimli Üye
Doblo
Adı
Ahmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Merhaba hayirli olsun
Aracinizin km bilmemekle beraber benimde basima geldi bu ses gaza bastigimda uğultulu ses iceri geliyordu şarj,klima kayisini cikardim, elle kasnaklari kontrol ettigimde devirdaim rulman dagittigini farkettim ayrica avare rulmandanda ses geldigini farkedip devirdaim pompasi ve avare rulmani kayisi yenisi ile degistirdim
Devir daim klima kasnagi gergi ve avare rulmanlarini kontrol ettirin bunlardan birinden cikicaktir benim aracim 1.3 145 binde 180 tl devirdaim 90 tl kayisve avare rulman 100 tl de kirmizi paraflu organik 3.lt antifiriz toplamda 370 tl masrafi oldu iscilik kendimden insallah yardimci olur
İyi gunler
Teşekkür ederim. Bu sesin gazla alakası yok sadece hız artınca sesde artıyor.Belkide normaldir bilemiyorum.Aynı araçtan olan varsa yorumlarsa sevinirim.

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Rüzgar dinamiği bu arabalarda farklı muhtemelen rüzgar sesi yada turbo sesini farklı aliyor olabilirsiniz sorun olan bir ses olduğunu düşünmüyorum

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
Cam açık yokuş çıktığımda turbonun elektrik süpürgesi gibi hava çekme sesini duyuyorum. Eğer böyle bir ses ise sorun yoktur. Turbo yüke bindiğinde hava çekme ve yükten çıktığında oluşan fazla hava basıncını tahliye ederken ses yapar.

Ayredin1982

Azimli Üye
Doblo
Adı
Ahmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Yetkili servise bile götürdüm mahruti dişlisi biraz ses yapıyor sen bu sesi nasıl duyuyorsun dedi. Şimdi en azından yağını değiştireceğim .Sesi kontrol edeceğim.

serkan8320

Pamukkale Temsilcisi
Yetkili Kişi
İlçe Temsilcisi
Doblo
Adı
Serkan Kaçar
Kan Grubu
0 +
Meslek
Çiçekçi-Esnaf
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Kahverengi
Arkadaşım 2021 sıfır aldı 1.6, 120hp. Araç henüz 5000km kadar anca yapti turbo ses vermeye başladı çok dikkatli dinlersen inceden bir ses veriyor. Ve garantili olarak servise gitti. Servis bu olayın kronik olduğunu söyleyip hiç bir şey yapmadılar. Büyük ihtimal sizdeki problemde turbo türbülans sesi 😉

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Şu ölümlü dünya için çok fazla takintiliyiz. En ufak seslere, "heh, aha, garip bir ses var, birşey mi var acaba" diyoruz. Bizzat bende yapıyorum. Sen çok dinliyorsun dinleme dediler. Tavsiye ederim sizede.

Merdo2727

Azimli Üye
Adı
Settar
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
Aynı sorun bendede var servis sıkıntı yok dedi 120 HP lerde genelinde varmış

emirttqq

+500
Doblo
Adı
Emir
Kan Grubu
A RH -
Meslek
KAMERA VE UYDU SİSTEMLERİ
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2021
Renk
Kurşun grisi
Arkadaşım 2021 sıfır aldı 1.6, 120hp. Araç henüz 5000km kadar anca yapti turbo ses vermeye başladı çok dikkatli dinlersen inceden bir ses veriyor. Ve garantili olarak servise gitti. Servis bu olayın kronik olduğunu söyleyip hiç bir şey yapmadılar. Büyük ihtimal sizdeki problemde turbo türbülans sesi 😉
2021 trekking aldık, 800km de henüz. 4000 km daha sonra aynı sorun benim de başıma gelecek gibi kronik sorunsa :(

Ayredin1982

Azimli Üye
Doblo
Adı
Ahmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
2021 trekking aldık, 800km de henüz. 4000 km daha sonra aynı sorun benim de başıma gelecek gibi kronik sorunsa :(
Bu ses kronik ses değil.neyin kronik olduğu hakkında bilgide bulamadım. Bu modellerde kronik motorla ilgili sıkıntıda duymadım. ses turbodanda değil ses diferansiyel sesi. Şimdilik sese takılmıyorum .gelecek sene yaz yaptıracağım.