1.6 120 Beygir doblo turbo sesi

reone123

Yeni Üye
Doblo
Adı
emir
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
MERHABALAR ABİLER İLK DEFA DOBLO ARACIM VAR sıfır aldım aracımı bir sorunum var turbo devreye girdiği zaman bariz şekilde sesini duyuyorum 15 binde şuan camı açık sürdüğümde özellikle köy yollarında sessiz ortamda bariz sesini duyuyorum normal midir korkmam gereken bir durum varmı garantiye göstermeli miyim videoyu bırakıyorum buraya teşekkür ederim şimdiden

reone123

Yeni Üye
Doblo
Adı
emir
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
MERHABALAR ABİLER İLK DEFA DOBLO ARACIM VAR sıfır aldım aracımı bir sorunum var turbo devreye girdiği zaman bariz şekilde sesini duyuyorum 15 binde şuan camı açık sürdüğümde özellikle köy yollarında sessiz ortamda bariz sesini duyuyorum normal midir korkmam gereken bir durum varmı garantiye göstermeli miyim videoyu bırakıyorum buraya teşekkür ederim şimdiden
FFFFFFFuvvv sesi gibi geliyor

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Özellikle düşük viteslerde bir evin yada duvarın dibinden geçerken ıslık sesi duyabilirsiniz normaldir, sıkıntılı ses bayağı bir ses çıkarır turbonun kendisinden veya hortumlarından ileri gelir.Turbo dediğin ses çıkaracak tabi ki, o çekişi sağlamak için havayı sıkıştırması gerekir o anda da biraz ses olur

reone123

Yeni Üye
Doblo
Adı
emir
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Özellikle düşük viteslerde bir evin yada duvarın dibinden geçerken ıslık sesi duyabilirsiniz normaldir, sıkıntılı ses bayağı bir ses çıkarır turbonun kendisinden veya hortumlarından ileri gelir.Turbo dediğin ses çıkaracak tabi ki, o çekişi sağlamak için havayı sıkıştırması gerekir o anda da biraz ses olur
sağolasın abi teşekkür ederim

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Adblue olan final Doblolarda orjinal ses değişemez

Baronnn

Sahte tüfeği kafama dayamış korkmamı bekliyorsun
Doblo
Adı
Barış
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Beyaz Eşya Teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
Beyaz
Aynı ses benim araçta oldu garantiden hallettirdim sebebi turbonun balansi kaçmış.
Bisey olmaz deme bence garantiden yaptır ilerde ses artacak başka problem cikacak bu sefer getirseydiniz diyecekler...

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Sizin ses nasıldı nereden biliyorsunuz aynı ses olduğunu turbodan tatlı bir ses gelir arkadastakide böyle turboda illaki ses olur sesin sıkıntılı olduğunu anlamanız için en iyisi video atmak.

Baronnn

Sahte tüfeği kafama dayamış korkmamı bekliyorsun
Doblo
Adı
Barış
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Beyaz Eşya Teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
Beyaz
Sizin ses nasıldı nereden biliyorsunuz aynı ses olduğunu turbodan tatlı bir ses gelir arkadastakide böyle turboda illaki ses olur sesin sıkıntılı olduğunu anlamanız için en iyisi video atmak.
Euro 6 motorların belli bi kısmında olan bi olay direk yetkili servisten tanıdığım arkadaşların söylediği bu.
Benim araçta gaza basıp 2000 deviri geçince kaputun içinden ambulans sireni sesi geliyordu.
Bazi arac sahipleri bu sesi önemsemiyor kulağı motorda olanlar anormal olarak duyup yaptiriyor...

Rcp 53

Azimli Üye
Doblo
Adı
Recep Furkan
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Lal Kırmızı
2020 doblo var bende de turbonun sesi geliyor bariz bi şekilde evet ama keyifli bir ses ama geçtiğimiz günlerde böyle kayış sıyırma sesi gibi bir ses geliyordu gaza basınca turbodan ustaya götürdüm. Turbonun altına giren bir yerdeki contalar gevşemişti contaları sıktı ve ses gitti. 40 bin kilometredeki bir arabanın da böyle contasının gevşemesi ilgincime gitti açıkcası :)

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Euro 6 motorların belli bi kısmında olan bi olay direk yetkili servisten tanıdığım arkadaşların söylediği bu.
Benim araçta gaza basıp 2000 deviri geçince kaputun içinden ambulans sireni sesi geliyordu.
Bazi arac sahipleri bu sesi önemsemiyor kulağı motorda olanlar anormal olarak duyup yaptiriyor...
Burada bahsettiğim tatlı turbo sesi sizde farklı bir durum varmiş her araçta olmaz

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
2020 doblo var bende de turbonun sesi geliyor bariz bi şekilde evet ama keyifli bir ses ama geçtiğimiz günlerde böyle kayış sıyırma sesi gibi bir ses geliyordu gaza basınca turbodan ustaya götürdüm. Turbonun altına giren bir yerdeki contalar gevşemişti contaları sıktı ve ses gitti. 40 bin kilometredeki bir arabanın da böyle contasının gevşemesi ilgincime gitti açıkcası :)
Sizin manifolt civatalari gevşemiş kaçak olursa çok tislama sesi gelir