1.4 Benzinli Doblo Tercih Edilebilir mi?

htakil

Yunusemre Temsilcisi
Yetkili Kişi
İlçe Temsilcisi
Başka Araç
Adı
Hüseyin Takıl
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Elektrik teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.2
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
Arkadaşlar Merhaba;

2006 1.4 Active 188.000 Km 'de bir araç buldum. Lpg Sistemi uygulanmış. Fakat bu araçlarda benzinli hiç tecrübe etmedim. Bildiğiniz üzere bende şu anda 1,9 düz dizel bir Doblo var . Bundan sonra 1.4 Benzin+Lpg'li bir doblo pişman mı eder?, Yoksa tatmin mi eder???

Gokan durgun

Azimli Üye
Adı
Gokan durgun
Bende 14 fiorino vardı LPG li 7 sene kullandım dizel araçlara gore hantal ama ekonomik Doblo olunca biraz daha düşün derim kullanım amacına gore kıyasla bakim konusunda ekonomik şimdi 2015 doblom var yakıt konusunda fiorinoyu arar oldum ama gemede kulanım amacına dikkat et

44 AV 532 samet

Azimli Üye
Adı
samet
Gerçekten güzel bi konu acmişsiniz ama cevap yok benimde çok merak ettiğim bir konu bide 1.4 benzililerde turbo varmı acaba

Akingultek

Azimli Üye
Adı
Akin
Meslek
Teknik ogretmen
Modeli
Renk
Gri
Hocam ben 4 aydir kullaniyorum. İlk olarak soyleyecegim ben hususi kullaniyorum . yakiti cok iyi . kullanimi rahat uygun devirli kullandigin surece problem yok. Kalkislarda hantal gec ivmeleniyor. Benim icin onemli degil . ama bana gore denemeden alma . bendeki doblo 100000 de ve atiker lpg li. 1.4 dynamic . cok uzman degilim ama sorun varsa baska cevaplayabilirim

Son düzenleme:

metinbicenay

Azimli Üye
Adı
Metin
Meslek
GAYRİMENKUL EKSPERİ
Modeli
Renk
ÇELİK GRİ
Bende de 1.4 var 2007 model dizel performansi beklemeyin ama is goruyor kalkista hantal uzun yolda 120 km hizi 4000 devirde ceviriyor yani torku dusuk bir arac ama yakit konusunda cimri lpg ile sehir ici 20-22 kurus yakiyorum.

OmerFCansuyu06

Azimli Üye
Adı
Ömer Faruk
Modeli
Renk
granit gri
ustam 2009 dan beri 1.4 benzinli kullanıyoruz. daha sanayi yüzü görmedik. performans olarak zayıf kalıyor yokuslarda vs. bayılıyor ama yinede yakıt ve bakımlar konusunda cimri olduğu için kullanılabilecek bi araç. hız ve performans tutkunuz yoksa çok iyi. tavsiye ederim. biz 100.000 kmyi yeni gördük. 100.000 kmye kadar hiç bir sıkıntı çıkarmadı. lpgsi ise servisten çıkarken takılmıştı brc marka. yokuşlarda benzine çektiğin zaman kendini toparlıyo diyenler var ama denemedik. bence bi test sürüşü yapın aklınıza yatarsa kullanılacak bi araç. eğer ki klimalı modeliyse yokuşlarda klimayı kapatmak zorunda kalıyosunuz yoksa insanı çileden çıkartıyor :)

sademir38

Yeni Üye
Adı
salih demir
kardeşim ne işe kullanacaksın ona bağlı bir durum ben 1.4 dynamic 2007 model doblo sahibiyim yük vurmadım arabama aldığımda 30.000 deydi şimdi 60.356 kmde bu zamana kadar lpg sistemi hariç hiç bir sıkıntı yaşamadım. çekişi düşük yüke vurduğun zaman dizelden fazla yakıyor klima açayım dersen milimetrik pedal kullanımı istiyor. şahsi olarak kullandığımdan dolayı yakıtı dizellere göre oldukça ekonomik hatta bazı zamanlar sadece benzinde biniyorum bir tek sorunu var belki sadece benim arabadadır bilmiyorum ama opetten başka erden gaz alırsam arıza lambası yakıyor araba üzerine 2 depo opetin gazını harcarsam arıza lambası tekrar sönüyor. bunun dışında şahsi kullanacaksan yük taşımayacaksan tam sana göre bu araçlar.

ustabirol-35

Fenomen Üye
Adı
birol yazaroglu
Kan Grubu
0 +
Meslek
SGK EMEKLİ
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
Tüplü aracın diğer bir eksi si bunu herkes bilir eğer uzun yol gideceksen gazı fullesende sıksık gaz almak zorunda kalıyorsun dizel gibi olmuyor

sademir38

Yeni Üye
Adı
salih demir
uzun yolda zaten bemzinde kullanmak en makulü ben kayseriden bayburta gidip geliyorum çoğu yerde öylesine dağlar varki benzine almak zorunda kalıyorsun yoksa insanı fıtık ediyor. yakın memleketlere giderken düzlüklerde çoğu zaman benzinde gidiyorum çekişi daha güzel oluyor aracın .

htakil

Yunusemre Temsilcisi
Yetkili Kişi
İlçe Temsilcisi
Başka Araç
Adı
Hüseyin Takıl
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Elektrik teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.2
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
Hepinize vermiş olduğu cevaplardan ötürü teşekkür ederim. Aracı kullandım tavsiyeleriniz üzerine. Ben 1.9 düz dizele hantal demiştim özellikle kalkışlar için. Fakat 1.4 lpg bu fikrimi tamamen ortadan kaldırdı. Ondan inip benim Dobloma binince aradaki ivme farkını daha da bi anladım. Benim aracın motoru sorunlu ve düz dizel olmasına rağmen 1.4 den kat kat iyi. Şu An benim aracımda 5000/5500 devirlerde 170-180 görebilirken, 1.4 ü 100 ü 4000 d/d E yakın bi aşamada gördü. Düz dizel olsa bile 1.4 den daha iyi performans olarak bence. Bakım konusunda da ekonomik olması çok doğaldır dizele göre.

emreblade

Yeni Üye
Adı
Emre
Aynı araçtan var 1.4lpgli masrafsız fakat haliyle performans çok düşük şehiriçi maksimum 30 krş gördüm lpgde ben olsam 1.3 mj tercih ederdim

44 AV 532 samet

Azimli Üye
Adı
samet
Eger 1.9 jtd flan alırsanda düsük km li birsey al ama bildigim kadariyla oda iceri biraz fazla ses veryormus motor sesiini yani

htakil

Yunusemre Temsilcisi
Yetkili Kişi
İlçe Temsilcisi
Başka Araç
Adı
Hüseyin Takıl
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Elektrik teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.2
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
İstediğim fiyata aradığım gibi bir JTD ya da Multijet bulamadım. Piyasa uçmuş resmen. Sonunda kendi aracıma motor yaptırıp kullanmaktan başka bir çözüm kalmadı. Yeni motor iki yıl götürür heralde diye tahmin ediyorum. Bakalım artık hakkımızda hayırlısı. :)

turbodoblo

Aktif Üye
Adı
Meriç
Modeli
Renk
Gri
2009dan beri kullanıyoruz bir iki senedir lpg li çok memnunuz performans İsterseniz çok büyük birşey beklemeyin ama araç onun harici çok güzel yakıtı,bakımı konusunda