1.3 MULTİJET ZİNCİR DEĞİŞMELİ DEĞİŞMEMELİ Mİ?

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
Sağolsun dosyumuz yav...Sayenizde ustalara gittikmi bön bön bakmıycaas bu adam ne yapıyor,gereksizmi değilmi diye...

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
agalar bu triger işi çok önemli.bi kestimi allah vere...motor iptal!160.000 i geçirmeyin!parasınında üçüne beşine bakmayın!

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
500ü gözden çıkaralımmı yani bu zincir için..Kontrolü varmı bunun,gerçi açıldımı motor değişsin daha iyi bidaha sök tak olmaz,zaten işçilik baya tutuyor değilmi...

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
aga o kayış zincir farketmez bi kestimi o motor daha iflah olmaz.boşver kontrolü falan,sen 170.000 oldunmu?emin değilmisin önceki sahibinin değişdiğinden?hemen git değiş!

zincir/kayış değiştirmek ,yeni motordan herhalukarda ucuza çıkar!

geremy

Onursal Kurucu
RAPTOR tarafından yazılan metin:
aga o kayış zincir farketmez bi kestimi o motor daha iflah olmaz.boşver kontrolü falan,sen 170.000 oldunmu?emin değilmisin önceki sahibinin değişdiğinden?hemen git değiş!

katılıyorum.

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
geremy tarafından yazılan metin:

katılıyorum.
Haklısınız.haftaya gidip değişeyim,bakım zamanıda yaklaşmıştı 2sinide aradan çıkarayım bari...Aklımda kalmasın valla..
İlgilendiiniz,önemsediğiniz için sağolun dostlarım.....

B_MOOSTY

Daimi Üye
arkadaslar, 120,000 KM de aracım. Bugün değiştiriyim dedim 150,000KM olmadan problem çıkarmadan. Usta actı baktı tertemiz zincir.. Gereksiz 500 TL den oldum. Masrafsız bi çözümü olmalı bunun. Ustaya veya min maliyetle zincirin durumunu nasıl öğreniriz.?? Çook canım sıkıldı.

Dark Knight

Fenomen Üye
B_MOOSTY tarafından yazılan metin:
arkadaslar, 120,000 KM de aracım. Bugün değiştiriyim dedim 150,000KM olmadan problem çıkarmadan. Usta actı baktı tertemiz zincir.. Gereksiz 500 TL den oldum. Masrafsız bi çözümü olmalı bunun. Ustaya veya min maliyetle zincirin durumunu nasıl öğreniriz.?? Çook canım sıkıldı.

Zincir değişmediği halde mi 500TL verdiniz *eek*

B_MOOSTY

Daimi Üye
zinciri almıştım 6 ay önce bağajda geziodu. 200 tl işçilik verdim. 120 tl motor kulağı, 100 tl contalı zincir kapağı, yağ+ısıtma bujı vs 500 TL yaptılar. Ama motor kulağı da sağlam sayılırmış(az bi yırtık varmış). Boş yere yaptırdım...

Dark Knight

Fenomen Üye
zinciri almıştım 6 ay önce bağajda geziodu. 200 tl işçilik verdim. 120 tl motor kulağı, 100 tl contalı zincir kapağı, yağ+ısıtma bujı vs 500 TL yaptılar. Ama motor kulağı da sağlam sayılırmış(az bi yırtık varmış). Boş yere yaptırdım...

Sağlık olsun, her işte bir hayır vardır.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz

fabrika triger zincirine 160.000 km ömür biçmiş.bu km yi fabrika kafasından uydurmamıştır.çeşitli tetlerin sonucunda ortaya konanan bilgilerdir bunlar.

metallerin sürekli olarak yüklenmesi ve ısı altında çalışması sonucu yorulması ve zamanla dayanımını kaybetmesi bilinen bir durumdur.

bu yorulma sonucu metallerde ani deformasyonlar ve kırılmalar oluşması muhtemeldir.

bir metal parçanın değiştirilmesi için illaki çatlaması yada aşınması gerekmez!fabrikanın bakım talimatlarına uymanız lehinize olur.

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI

fabrika triger zincirine 160.000 km ömür biçmiş.bu km yi fabrika kafasından uydurmamıştır.çeşitli tetlerin sonucunda ortaya konanan bilgilerdir bunlar.

metallerin sürekli olarak yüklenmesi ve ısı altında çalışması sonucu yorulması ve zamanla dayanımını kaybetmesi bilinen bir durumdur.

bu yorulma sonucu metallerde ani deformasyonlar ve kırılmalar oluşması muhtemeldir.

bir metal parçanın değiştirilmesi için illaki çatlaması yada aşınması gerekmez!fabrikanın bakım talimatlarına uymanız lehinize olur.

Kesinlikle katılıyorum.................

B_MOOSTY

Daimi Üye
bakiergul tarafından yazılan metin:

Kesinlikle katılıyorum.................

ARKADAŞLAR, vites değişimlerinden sonra aracın yalpalaması bitti oldu (1. vitesten de 2 ye atarken veya 3. vitesten 2 ye atarken sallıyodu) , hafifte performansta olumlu bi farklılık var. Arac sanki fabrikadan çıkmış gibi oldu :)

Dark Knight

Fenomen Üye
ARKADAŞLAR, vites değişimlerinden sonra aracın yalpalaması bitti oldu (1. vitesten de 2 ye atarken veya 3. vitesten 2 ye atarken sallıyodu) , hafifte performansta olumlu bi farklılık var. Arac sanki fabrikadan çıkmış gibi oldu :)

Bak işte boşa olmamış, ne demiştim her işte bir hayır vardır *tup*

B_MOOSTY

Daimi Üye
istanbuldakizmirli tarafından yazılan metin:

Bak işte boşa olmamış, ne demiştim her işte bir hayır vardır *tup*

Üstad, sonradan bende aracı kullanınca sevindim. İnşallah arac performansını korur.
Bi de piyasada orj. die çoook parça satılıyo. Çeşit çeşit markalar... Yeni motor kulağı orjınal die takıldı ama sökülenin üzerindeki yazılar vs yenisinde yok...?
(Yaptırdığım usta eski FİAT servisinin usta başısısymış...orjınal parça kullanıyorum dedi) şimdilik iyi iş çıkardı. Yaptığı işin , taktığı parçaların ömrünü inşallah uzun vadede görürüm

Dark Knight

Fenomen Üye
Üstad, sonradan bende aracı kullanınca sevindim. İnşallah arac performansını korur.
Bi de piyasada orj. die çoook parça satılıyo. Çeşit çeşit markalar... Yeni motor kulağı orjınal die takıldı ama sökülenin üzerindeki yazılar vs yenisinde yok...?
(Yaptırdığım usta eski FİAT servisinin usta başısısymış...orjınal parça kullanıyorum dedi) şimdilik iyi iş çıkardı. Yaptığı işin , taktığı parçaların ömrünü inşallah uzun vadede görürüm

Güvenilen sağlam bi usta ise sorun yaşayacağını sanmam.

UğurBalci

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
İşçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
KURŞUN GRİ
konuyu bi açmışım herkes yazmış yazmış bi ben yazmamışım konuyu açtığımda araçım 140 bindi şimdi 187 binde daha elletmedim zincire ne zaman niyetlenip ustaya götürsem birşey yok masraf yapma ne zaman ses yapmaya başlar o zaman değiştiririz diyip duruyo bende geri dönüyorum hayde hayırlısı diyiyim :D

mali_55

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
konuyu bi açmışım herkes yazmış yazmış bi ben yazmamışım konuyu açtığımda araçım 140 bindi şimdi 187 binde daha elletmedim zincire ne zaman niyetlenip ustaya götürsem birşey yok masraf yapma ne zaman ses yapmaya başlar o zaman değiştiririz diyip duruyo bende geri dönüyorum hayde hayırlısı diyiyim :D

kardeş raptorun da dediği gibi üreticisi 160 de değiştirmeyi tavsiye atmiş... senin o usta zincirin kopmamasınıa garanti veribilyormu o kadar garanti konuşuyor... zinciri koptuğu için burda motor yaptıranlar oldu... korkulu rüya görmektense servisin belirttiği değişim kilometresini geçirmemek lazım bence...

UğurBalci

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
İşçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
KURŞUN GRİ
kardeşim maşallah de maşallah :D :D :D

mali_55

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
kardeşim maşallah de maşallah :D :D :D

için rahat edecekse diyeyim... MAAŞALLAH...

ama hala aynı görüşteyim... 187000 km tehlikeli zincir değişimi açısından... sen bilinn..