1.3 Multijet Yakıt Tüketimi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan bykerem
  • Başlangıç Tarihi Başlangıç Tarihi

bykerem

Yeni Üye
Adı
kerem
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2014
selamun aleyküm abiler 1.3 multijet 2013 model panevan doblom var yakıt tüketimi 10 bazen 15 litre
yakmaya başladı nedeni nedir yardım cıı olurmusunuz

Son düzenleme:
Oda biseymi bendede yokus asagi inerken arac viteste gaza hiz basmadan 50.0 lt yakiyor..ama gaza basnda bu değer baya dusuyor 20 lere felan gaza basmaynca 50.0 bu neyle alakali anlamadm d4 doblo

Havalar ısınınca düzelir

Bu veriler yol bilgisayarı mı yoksa depo dolumuyla mı elde edildi?

@ofas
Yol bilgisayari sanrm 1/1ayarlamsm onu 1/100 yaptim bakalm bugun deneyecem yine oylemi

Bende de 2013 1.3 90 HP cargo plus var yazlık lastiklerle yani orjinal lastikleriyle 8.2 lt altına dusurememistim kışlık lastik 205 55 16 aldık yakıt havalar daha da soğumasına ve genel olarak kısa mesafe yol yapmama rağmen yakıt 7.5 lere düştü önce ki aracım d2 cargo idi buna geçince neye ugradigimi şaşırdım 90 HP olmasına rağmen hem daha hantal hemde çok yakıyor D2 de maksimum gördüğüm değer 7.5 idi oda gaza iyi başar halde bunda nerdeyse sağır kullanıyorum arabayı vites uyarısına göre değiştiriyorum

Kullandığım traktör turbosuz, 3 kat büyük motor hacmine ve 2 kat fazla torka sahip. Şanzıman i ise 5 TE biri kadar hıza sahipken yakıtı 100 km de 25litre yakıt tüketiyor.
Yani geride bir yanlışlık var. En sağlıklı ölçüm dolu depo ile yapılanı. Ayrıca böyle tüketim olsa ibaredeki düşüşü göz ile takip edebilirdiniz.

@mu.ar.ak
Euro 5 motor olduğu için 70 hplik d2 den daha hantal bir araçtır d2 ler euro 4 motordur
Ben 120 bin km kullandım şehir içi minimum 8 litre yakıyordu daha aşağı düşüremezsin şu an 1.6 aldım aynı kullanımda 9.6 lt altına düşmüyor

Sakin kullanimda sehir ici 6 litre ortalama yakiyorum. Uzun yol 5.6 lt.

D2 uzun şase camlı 1.3 multijet geçen gün yakıtı ölçtüm 38 krş yakıyor. Aşırı fazla geldi bana. Sebebi ne olabilir? 10bin bakımı yeni yapıldı.

Slm.arkadaslar 1.3 doblo euro 4 2011 tum bakimlari yapildi ort tuketim 11.1 cok degilmi nedeni nedir bilgisi olan

@Muhammed 52

Çok fazla tüketimininiz sürüş koşullarınız nedir acaba , mazot filtreniz değişti mi ?

Filtreler degisti gunluk 15/20 km yapiyorum

Klima kapali her sabah 5dk rolantide calistiriyorum.mazot filtresi degismeden oncede ayniydi

@Muhammed 52

Rölanti süreniz çok uzun 2000 devri fazla aşmayarak vites değiştirin derim size , rölanti süresi için maksimum 1 dakika idealdir aracı çalıştırın müziğinizi kemerinizi ayarlayın ışıkları kontrol edip yola koyulun maksimum 40 45 saniyenizi alır bu sıradaki rölanti yeterlidir

2006 d2kasa 6.5 lt fazla diyordum

@hakanckmkc
Benim D2 2008 ekranda 8.1-8.4 arası gidip geliyor. 38 krş yakıyor hesapladığımda

2012 1.3 8.1 gosteriyor. Sabah ise isten eve. Arasi 1 km anca var ve rampa tirmaniyorum. Motor isinmadan varmis oluyorum. Sabah 1 dk rolantide bekliyorum ama yokusta 2500 devir falan basiyorum mecbur

Back